Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2016, 21:40   #1
Dawid13ful
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-04-2016
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.4 Benzyna 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Głośna klimatyzacja - zmniejszenie hałasu

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem posiadaczem Fiesty MK6 2008 w wersji z klimatyzacją. Po załączeniu jej słyszę, jak uruchamia się sprężarka, a po chwili w samochodzie pojawia się miły chłodzik. Kiedy w środku jest przyjemnie, to na zewnątrz ludzie czują się jakby mijał ich 20 tonowy tir. Wiatrak od chłodnicy tak hałasuje, że moi znajomi mieszkający na 1 piętrze słyszą, że zaparkowałem naprzeciwko kamienicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 2 tyg. temu przy okazji wymiany płynów poprosiłem fachowca o sprawdzenie klimatyzacji i mówił, że wszystko z nią w porządku i że hałas generuje wiatrak. Czy " ten typ tak ma " czy może zacząć się przejmować? A może mata wygłuszająca - pomogła by troszkę zmniejszyć ten hałas ?

Dawid13ful jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 22:25   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Głośna klimatyzacja - zmniejszenie hałasu

Cytat:
Napisał Dawid13ful Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Wiatrak od chłodnicy tak hałasuje, że moi znajomi mieszkający na 1 piętrze słyszą, że zaparkowałem naprzeciwko kamienicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (...) poprosiłem fachowca o sprawdzenie klimatyzacji i mówił, że wszystko z nią w porządku i że hałas generuje wiatrak.
U mnie też hałas generuje wiatrak i też jest bardzo głośno i też myślałem, że jest coś nie tak. Wyszło, że jest ok. Jak skończę operację wygłuszania auta, to napiszę czy to coś pomogło na hałas.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2016, 12:30   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Głośna klimatyzacja - zmniejszenie hałasu

A ja uważam że wiatrak powinien chodzić spokojnie i na pewno jest uszkodzone łożysko wiatraka.Pozdr.
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2016, 06:38   #4
Marco333
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Rydultowy
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Głośna klimatyzacja - zmniejszenie hałasu

Witam

Mam podobny problem mk6 2003r 1.3 69km. przy włączonej klimatyzacji i zagrzanym silniku wentylator chodzi głośno tak jakby na najwyższych obrotach, przy czym obrotomierz wskazuje 1600 obrotów czyli ciut za dużo. Po wyłączonej klimie wszystko po chwili wraca do normy wentylator cichy i obroty 800-1000. Pytanie czy nie padł jakiś czujnik regulacji biegu wentylatora, no chyba ze te łożysko tak miesza. Proszę o info. Dzieki.
Marco333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2016, 10:30   #5
STFrozen
ford::beginner
 
Avatar STFrozen
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 24-07-2015
Skąd: Będzin
Model: Fiesta STII
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Głośna klimatyzacja - zmniejszenie hałasu

U mnie jest to samo, ale myślę ze to nie wentylator to raczej czynnik tak szumi. To jest takie buczenie, ale denerwuje strasznie
STFrozen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 01:27   #6
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Głośna klimatyzacja - zmniejszenie hałasu

Odświeżam stary temat, bo obiecałem całe 4 lata temu napisać na temat efektu wygłuszenia na głośną pracę klimatyzacji.

Po gruntownym wygłuszeniu całej kabiny oraz nadkoli oraz maski matami butylowymi (w kabinie też i maty kauczukowe) przy zamkniętej kabinie, podczas jazdy - nie słyszę w ogóle wentylatora chłodnicy. Słychać tylko silnik.
Przy otwartych oknach wentylator jest słyszalny w kabinie, ale odgłosy nie przeszkadzają.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.