Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2017, 16:00   #491
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Proponuję dokładnie wysłuchać i obejrzeć ten filmik .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 18:52   #492
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Szybsze grzanie silnika, odprężenie turbo i łagodniejsze gaszenie silnika. Tyle wynika z filmu
Niestety mycie jak on pokazal nie zdaje się na wiele, bo zaciera się na silniczku. Gdzieś widziałem biuletyn Forda ze zrealizowana konstrukcja egr. Wydaje mi sie że do 2008 roku egr był wadliwy i nowe już są zrewidowane.

Sent from my E6853 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 20:55   #493
niuniek37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford S max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Witam,
Zacznę od końca, bo to zapewne wielu uspokoi... Nie chcąc zaślepiać i licząc się z kosztami poprosiłem o zamówienie nowego EGR (nie ma go obecnie w magazynach RP,więc ...jedzie z Kolonii). Taka decyzja to efekt wyświetlających się błędów "check engine", P 0490 - wysoka wartość sygnału w obwodzie sterującym oraz P 042E - EGR zablokowany w pozycji otwartej.Błędy te pojawiają się w szczególności w momencie użycia "kick downa". Samochód zachowywał się normalnie, nie mulił, nie falowały obroty. Podłączony pod kompa, wszystkie inne parametry dotyczące EGR w normie. Pierwsza (może i jedyna) diagnoza - usterka mechaniczna. Wizyta u mechanika, EGR odłączony. Ale, że okazały się problemy z dostępnością, nie chciałem czekać (pewno tydzień na przyjazd nowego), więc poprosiłem założyć go ponownie. Nie czyszczono specjalnie,choć z mojej winy na obecną chwilę wiedzy pełnej nie mam. Jeżdżę już tydzień a mój Fordzik 2,0 163km Powershift, r.2012 ani razu nie pokazał żadnego błędu.Czytałem na tym forum większość wątków dot. tego tematu, wiem, że jak błąd się raz pojawił to pojawi się i drugi. Wiem również o wtyczce czy stykach, która jest podatna na zgięcia itp. Po tym elaboracie, za który przepraszam, jedno pytanko - czekać czy wymieniać?
niuniek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 21:03   #494
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Wg mnie poczekaj, bo błąd egr wraca do tygodnia. Jezeli nie wróci to sprawdź kable.

Sent from my E6853 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 21:39   #495
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo błąd egr wraca do tygodnia. Jezeli nie wróci to sprawdź kable.
To raczej błędna diagnoza ( bo jak to wytłumaczyć wraca do tygodnia ) jeśli egr był wyjmowany to z pewnością rozruszał go i przemył ten mechanik i po prostu EGR ruszył i się teraz nie zawiesza .
Jeśli by nadal się blokował to usterka by ponownie powracała (wyświetlało by błąd ) w S max 2.0 w trybie serwisowym wyświetla się C20000
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jak długo to potrwa to trzeba do wróżki podanie złożyć może odpowie .
Zresztą zamówiłeś już nowy więc wymieniaj i nie zastanawiaj się bo nowy to pewniak .... dłużej pochodzi niż stary . Heee ..
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 21:48   #496
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Może, ale kolega napisał że nie czyscili, tym bardziej ze nie ma roznicy w jeździe, a egr zablokowany w pozycji otwartej dosc dobrze czuć

Sent from my E6853 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 22:18   #497
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Czytaj ze zrozumieniem .....bo przekręcasz fakty
i nie dodawaj od siebie tego o czym nie wspomniano w powyższym poście bo będzie wielki mętlik słów.
Cytat:
Napisał niuniek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie czyszczono specjalnie,choć z mojej winy na obecną chwilę wiedzy pełnej nie mam. Jeżdżę już tydzień a mój Fordzik 2,0 163km Powershift, r.2012 ani razu nie pokazał żadnego błędu.
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 19-03-2017 o 22:23
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 22:45   #498
niuniek37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford S max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą zamówiłeś już nowy więc wymieniaj i nie zastanawiaj się bo nowy to pewniak .... dłużej pochodzi niż stary . Heee ..
To prawda, zamówiłem. Koszt 1700 złociszy po rabacie, bo ten typ podobno tak ma po lifcie.Jestem laikiem, ale zacząłem się zastanawiać, dlaczego tej części nie ma w Polsce, czyżby to się nie psuło w tym wieku? W moim przekonaniu utwierdziło mnie 2 gości z hurtowni częściami Forda, którzy powiedzieli, że nie mają na magazynach, trzeba ściągnąć z Niemiec, bo to za droga część i nie spotkali się w międzyczasie z pytaniem klienta o tą część.Choć wychodzę z założenia, że skoro było stać na krowę to i na łańcuch musi starczyć, to przeszła mi myśl, by zatrzymać na razie zakupiony EGR, pojeździć , sprawdzić, zobaczyć. Na marginesie jutro zgłębię wiedzę dot. wymontowania mojego EGR. Panowie dzięki.
niuniek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 22:54   #499
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytaj ze zrozumieniem .....bo przekręcasz fakty
i nie dodawaj od siebie tego o czym nie wspomniano w powyższym poście bo będzie wielki mętlik słów.
Dla mnie nawet to co wkleiles jasno wskazuje, ze EGR nie byl czyszczony. Zreszta pominales fakt, ze silnik pracowal bez problemow i byl tylko blad.
Wiesz, ze on ma najprawdopodobniej zmodyfikowany EGR z podcisnieniem?

Niuniek37 - nie slyszalem o uszkodzeniach tego zaworu. Wiem o problemach z podcisnieniem do niego i kablami, ale od ludzi trzecich. Sam nigdy nie mialem z nim stycznosci, ale patrzac, ze odpowiedniki sypia sie u konkurencji to pewnie jest kwestia czasu.

Ja bym sie wstrzymal z wymiana
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 00:30   #500
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt!

Gdzieś Ty kupował ten zawór?
Możesz podać jego oznaczenie?
Jest ponad 3 razy droższy od nówki sztuki, którą kupowałem do silnika DW.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.