Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2017, 10:41   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Nie da się ukręcić tego, czego nie ma, myslałem że są.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 12:26   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie da się ukręcić tego, czego nie ma, myslałem że są.
Każdy przyzwoity diesel z bezpośrednim wtryskiem i z dobrą kompresją nie potrzebuje do odpalenia żadnych świec żarowych nawet na największym mrozie. Świece żarowe - owszem - ułatwiają rozruch, ale dodane są przede wszystkim ze względów ekologicznych.
Transit 2,5D ma natomiast jedną świecę płomieniową, w kolektorze ssącym. Włącza ją układ elektroniczny przy temperaturze poniżej ok. -6 st.C.
A powyżej pali bez niczego na dotyk. Choć czasem bywa, że... nie chce.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-03-2017 o 12:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 14:31   #13
marcinmaja
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2010
Skąd: Płońsk,mazowieckie
Model: Vectra C / Transit
Silnik: 2,2DTI / 2,5D
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Jeśli okaże się,że pierścienie "puszczą" i nie będzie już takiego ciśnienia w odmie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jaki ole polecacie na wymianę ?
marcinmaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 19:45   #14
marcinmaja
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2010
Skąd: Płońsk,mazowieckie
Model: Vectra C / Transit
Silnik: 2,2DTI / 2,5D
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Witam
Dziś udało się zmierzyć ciśnienie i niestety nie mam najlepszych wieści
cylinder pierwszy-34 drugi-32 trzeci-27 a czwarty-5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Było już późno i zaczął padać deszcz i za wiele nie udało mi się pogrzebać.
Zdjąłem pokrywę zaworów i wszystko wygląda bardzo dobrze.
Podlałem ten czwarty na noc ale chyba tragedii z pierścieniami nie ma bo zbyt szybko nie spływa-ale muszę to sprawdzić dokładniej - jak dużo i jak szybko przelatuje i zrobić próbę olejową.

Pytanie teraz - nadal stoją na tym czwartym pierścienie,problem z zaworem -wypalony,ma nagar i się nie domyka czy jakieś inne pomysły ???
Klawiatura,dźwigienki etc OK
marcinmaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 20:12   #15
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Próba olejowa wykaże, ale wlej bardzo mało oleju, bo w dieslu komora spalania jest bardzo mała.
Na 99 procent, coś z zaworem, na 4 tym cylindrze, bo jak by tylko stały pierścienie to cisnienie ok 20 atm by było.Tak czy inaczej, już nie kombinuj więcej, tylko ściągaj głowicę, oby nie było dziury w tłoku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 20:13   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Przy takim ciśnieniu to jakaś katastrofa tam jest. Może być nawet pęknięty tłok.
Co do zaworu, klawiatury, dźwigienek - nie sądzę, bo przecież silnik dmucha do skrzyni korbowej, zresztą łatwo to sprawdzisz mierząc luz zaworowy. Jeżeli coś się stało z zaworem, to na pewno nie ma nominalnego luzu.
Dobrą wskazówką byłoby obejrzenie końcówki rozpylacza wtryskiwacza na tym cylindrze. Może lał mocno już dłuższy czas, silnik stukał mocno, ale nikt się tym nie przejmował i tłok pękł...
A może to jest ten silnik z tym CAV Lucasem ustawionym na oko? Wtedy jest jeszcze mocniejsze wskazanie na pęknięty tłok...(w konsekwencji wypalona dziura).

Ciekawi mnie, czy kiedy odpalił, to na wolnych obrotach już kulał na tym cylindrze, czy jeszcze chodził prawidłowo?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-03-2017 o 20:19
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 20:20   #17
marcinmaja
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2010
Skąd: Płońsk,mazowieckie
Model: Vectra C / Transit
Silnik: 2,2DTI / 2,5D
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Tłok i pierścienie na 90% wykluczam gdyż wlewany specyfik nie ucieka od razu a nawet więcej po dobie jest jeszcze jakiś stan.
Wydaje mi się,że silnik stał przez kilka lat z "otwartym zaworem" i ten jest po prostu nie szczelny - tzn ma wżery korozji i ciśnienie ucieka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmierzę jeszcze dokładnie luzy zaworowe ale po sprawdzeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "na oko" są w miarę OK
marcinmaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 20:28   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Cytat:
Napisał marcinmaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się,że silnik stał przez kilka lat z "otwartym zaworem" i ten jest po prostu nie szczelny - tzn ma wżery korozji i ciśnienie ucieka
Przy takim założeniu powinien teraz po odpaleniu nie dmuchać w odmę, tylko "kuleć" na jednym cylindrze, zwłaszcza na wolnych obrotach...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 20:35   #19
marcinmaja
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2010
Skąd: Płońsk,mazowieckie
Model: Vectra C / Transit
Silnik: 2,2DTI / 2,5D
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Na tą chwilę nie odpalam tylko myślę nad tym zaworem.
Szkoda,że to czwarty cylinder,bardzo kiepskie tam dojście.
Gdyby był pierwszy czy drugi rozpiął bym sprężynę przy odpowiednim ustawieniu tłoka i spróbowałbym go dotrzeć bez zdejmowania głowicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak się wymienia uszczelniacze bez ściągania głowicy
marcinmaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 06:27   #20
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.5 D wypluwa olej przez ODMĘ

Zawór jak jest nieszczelny, podparty, ma wżery, to nie robi takiej różnicy ciśnienia, maksymalnie do 5 atm różnicy, a u Ciebie jest 27 atm różnicy.
Więc na tym cylindrzze jest masakra, i tak jak wyżej pisałem, bez zdejmowania głowicy, tego nie naprawisz.
Dmucha w odmę ze skrzyni korbowej ewidentne ciśnienie z tego 4 tego tłoka .
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.