Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2018, 01:10   #1
jasiu440
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Wymiana manualnych szyb na elektryczne

Witam mam problem w mondeo MK4 zmieniłem ostatnio szyby manualne (na korbę) , na elektryczne. Problem polega na tym że zmieniłem
- prowadnice
- wszystkie moduły drzwi tył i przód
- wiązki kabli tył
- bezpieczniki są wszystkie na miejscu

Jedyną pewnie dość istotną różnicę zauważyłem w kostkach wiązki manualnej i z elektrycznej jeden cienki pin w elektrycznej jest w innym miejscu, jeden grubybpin jest w innym miejscu i jednego grubego brak (w porównaniu z kostką manualnych) mógłbym piny zmienić ale kable w wiązkach są wszystkie czarne i tu pojawia się problem

Do BCM zostały dodane tylne elektryczne szyby

I od momentu zmiany tego wszystkiego przestał działać centralny zamek tył, a szyby wciąż nie działają. Do tego na C+ wyświetla się drzwi tylne otwarte, dlatego pewnie nie można zamknąć auta. Czy ktoś miał podobny problem?

Proszę o pomoc jeśli ktoś zna rozwiązanie ?

To mój pierwszy temat , jeśli już gdzieś istnieje podobny proszę o lnika. Używałem szukajki ale nic nie mogłem znaleźć.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg received_1677039769026584.jpg (10.5 KB, 43 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg received_1677039999026561.jpg (18.0 KB, 39 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20180107_194609.jpg (84.4 KB, 38 wyświetleń)

jasiu440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 07:26   #2
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 wymiana manualnych szyb na elektryczne problem

U mnie było coś podobnego jak urwał się przewód masowy. Sprawdź czy masz masę

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 20:01   #3
jasiu440
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana manualnych szyb na elektryczne

Dzięki za odpowiedź muszę to sprawdzić, ale wydaje mi się że to kwestia tych pinów zesa w złym miejscu
jasiu440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 21:10   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana manualnych szyb na elektryczne

Cytat:
Napisał jasiu440 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś miał podobny problem?
nie miał bo jak się robi takie przeróbki to ze schematem w ręku. a teraz będziesz miał od nowa całą robotę bo wystarczy, że wiązki są z anglika i klapa bo piny w angliku są inaczej rozmieszczone niż w EU. jak u siebie przerabiałem to wyszło na to, że tylna wiązka jest z anglika i ma zamieniony plus z minusem ale to było w mk3.

rozumiem, że w progach i słupkach masz pełną instalację i nic nie musiałeś dokładać? i czy w drzwiach kierowcy wymieniałeś wiązkę i klawisze żeby móc sterować tyłem?

tak czy inaczej schemat jest niezbędny, bez tego nie ruszysz a i zepsuć coś można.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 12-01-2018 o 21:24
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 21:30   #5
jasiu440
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana manualnych szyb na elektryczne

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie miał bo jak się robi takie przeróbki to ze schematem w ręku. a teraz będziesz miał od nowa całą robotę bo wystarczy, że wiązki są z anglika i klapa bo piny w angliku są inaczej rozmieszczone niż w EU. jak u siebie przerabiałem to wyszło na to, że tylna wiązka jest z anglika i ma zamieniony plus z minusem ale to było w mk3.

rozumiem, że w progach i słupkach masz pełną instalację i nic nie musiałeś dokładać? i czy w drzwiach kierowcy wymieniałeś wiązkę i klawisze żeby móc sterować tyłem?

tak czy inaczej schemat jest niezbędny, bez tego nie ruszysz a i zepsuć coś można.
Oba auta to Anglik, dawca stoi pod domem mam wiązki przód , nie są przełożone wyglądają identycznie, włącznik oczywiście jest. Myślałem że to będzie plug and play I tylko aktywacja ale jednak więcej z tym zabawy

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
jasiu440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 21:37   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana manualnych szyb na elektryczne

a gniazda instalacji tylnych drzwi na słupkach B ( nie w drzwiach bo to przekładałeś) mają taką samą ilość zajętych pinów?

Cytat:
Napisał jasiu440 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiązki przód , nie są przełożone wyglądają identycznie
jeśli miałeś panel z dwoma klawiszami tylko na przód i teraz są cztery klawisze to wiązka na 90% jest inna. sprawdź numery fabryczne

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 12-01-2018 o 21:44
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 21:44   #7
jasiu440
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana manualnych szyb na elektryczne

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a gniazda instalacji tylnych drzwi na słupkach B ( nie w drzwiach bo to przekładałeś) mają taką samą ilość zajętych pinów?
Jest o jeden pin więcej w Słupsku B i manualnej wiazce niż w elektcznych

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
jasiu440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 21:47   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana manualnych szyb na elektryczne

to pewnie znaczy, że masz do roboty gniazda żeby uporządkować w nich kable ale powtarzam potrzebujesz schematu a w zasadzie dwóch twojego bez elektryki tyłu i tego drugiego z pełną elektryką drzwi. inaczej sobie nie poradzisz.

i wiem co piszę bo w mk3 dokładałem wiele rzeczy m.in ESP, elektrykę tylnych drzwi, tempomat, elektryczne siedzenia i do wszystkiego przydawały się schematy

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 12-01-2018 o 21:50
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 22:02   #9
jasiu440
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana manualnych szyb na elektryczne

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to pewnie znaczy, że masz do roboty gniazda żeby uporządkować w nich kable ale powtarzam potrzebujesz schematu a w zasadzie dwóch twojego bez elektryki tyłu i tego drugiego z pełną elektryką drzwi. inaczej sobie nie poradzisz.

i wiem co piszę bo w mk3 dokładałem wiele rzeczy m.in ESP, elektrykę tylnych drzwi, tempomat, elektryczne siedzenia i do wszystkiego przydawały się schematy
No nic dziękuję za pomoc, widzę że jeszcze sporo zabawy przede mną...

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
jasiu440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny nie działa , elektryczne szyby , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.