Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2018, 13:00   #391
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam ponownie.
Ostatnio wymieniłem w tym aucie termostat. I przy okazji wspomniałem mechanikowi o tym dziwnym zachowywaniu się auta. Gdy podłączył komputer wyskoczył mu błąd komunkacji silnika ze skrzynią biegów. Co ciekawe wcześniej byłem u kolegi tedi_k, a u niego na fordowskim testerze tego błędu nie było. Mechanik stwierdził, że usunał błąd i testował auto. Niby wszystko wróciło do normy. Auto zaczęło redukować biegi. Ale ja jak wsiadłem nie zauważyłem żadnej poprawy. Auto zwalnia ze 120km/h i nie reukuje biegów. Obroty spadną do 1000 i tak zostają do zatrzymania. Skąd ten błąd się mógł wziąć. Z braku pradu?

ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 20:04   #392
Barthollo
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 27-12-2017
Skąd: mysłowice
Model: Laguna II
Silnik: 1.9 DCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ciężko zrozumieć, aczkolwiek zadam kilka pytań.
Czy skrzynia wchodzi w tryb awaryjny?
Jakie są obroty jałowe?
O co chodzi z tym odpalaniem, bo tak napisane, że nic nie rozumiem?

Bump: Nie koniecznie. Może po prostu jakiś elektrozawór powoli siada od skrzyni.
Barthollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 15:04   #393
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Jak ruszam i auto jedzie juz np. 15km/h i ma i mam 2200obr/min i puszczę gaz to obroty silnika spadają natychmiast do 1000. Co ciekawe jak jadę na wstecznym biegu to tak się nie dzieje dzisiaj to zaobserwowałem. Nie mozliwe jest żeby w dwoch samochodach skrzynia bądź jej jakiś element akurat uszkodził sie po odlaczeniu akumulatora. Dodatkowo od pierwszego uruchomienia silnika po tym fakcie odpięcia aku. Silnik zaczynał tak choćby gubić obroty. Dodatkowo jak przelączam lewarek na drive to tak choćby wyrywam go z pozycji "p". ( napiszę od razu ze najpierw zaciągam ręczny ).Wczesniej takie rzeczy nie miały miejsca. Raz auto po płaskim jedzie z obr. 1400 a drugi 1900obr/min. I jak jedzie 60km/h i ma te 1400obr. To po dodaniu delikatnie gazu nie rozpędzam auta tylko silnik dopóki ten nie osiągnie tych 1900obr.
A teraz odpowiadam na pytania:
Nie skrzynia nie wchodzi w tryb awaryjny. Obroty jałowe na P i na D ok. 800.
Z zapalaniem to się zrobiło tak. Zapala jakby ostatkiem sił załapał. Czasami wpada uprzednio w drgania na ułamek sekundy. Dlatego chciałbym to skonfrontować na żywo z kimś.kto jeszcze jeździ automatem.
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 18:13   #394
kogut22
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: mundek: titanium i ghia z durashift
Silnik: 1.8 TDCI 125KM i 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2007 i 2009
Postów: 74
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Polecam zdecydowanie durashift. Pancerna skrzynia, fajnie robi sobie "uślizgi" co powoduje brak szarpnięć.
Po chipie daje radochę.
Skrzynia umie jechać momentem obrotowym. Nie zrzucając bez sensu biegów w koło.
Do tego zapytaj byle jakiego mechanika o porównanie durashift/powershift.
kogut22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 11:18   #395
tombra1985
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2016
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał ajro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ruszam i auto jedzie juz np. 15km/h i ma i mam 2200obr/min i puszczę gaz to obroty silnika spadają natychmiast do 1000. Co ciekawe jak jadę na wstecznym biegu to tak się nie dzieje dzisiaj to zaobserwowałem. Nie mozliwe jest żeby w dwoch samochodach skrzynia bądź jej jakiś element akurat uszkodził sie po odlaczeniu akumulatora. Dodatkowo od pierwszego uruchomienia silnika po tym fakcie odpięcia aku. Silnik zaczynał tak choćby gubić obroty. Dodatkowo jak przelączam lewarek na drive to tak choćby wyrywam go z pozycji "p". ( napiszę od razu ze najpierw zaciągam ręczny ).Wczesniej takie rzeczy nie miały miejsca. Raz auto po płaskim jedzie z obr. 1400 a drugi 1900obr/min. I jak jedzie 60km/h i ma te 1400obr. To po dodaniu delikatnie gazu nie rozpędzam auta tylko silnik dopóki ten nie osiągnie tych 1900obr.
A teraz odpowiadam na pytania:
Nie skrzynia nie wchodzi w tryb awaryjny. Obroty jałowe na P i na D ok. 800.
Z zapalaniem to się zrobiło tak. Zapala jakby ostatkiem sił załapał. Czasami wpada uprzednio w drgania na ułamek sekundy. Dlatego chciałbym to skonfrontować na żywo z kimś.kto jeszcze jeździ automatem.
U mnie skrzynia działa podobnie jak u Ciebie. Po zwolnieniu gazu obroty spadają do 1000. Dzieje się tak jednak tylko na zimnym silniku w okresie zimowym. Po 2-3 km jak silnik troche sie nagrzeje, skrzynia trzyma zapięty bieg i podczas hamowania silnikiem powoli schodzi z obrotów i zmienia bieg. Moim zdaniem jest to normalna praca skrzyni. Latem wydaje mi się, że działa od razu tak jak po rozgrzaniu zimą.


Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
tombra1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 15:59   #396
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał tombra1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po 2-3 km jak silnik troche sie nagrzeje, skrzynia trzyma zapięty bieg i podczas hamowania silnikiem powoli schodzi z obrotów i zmienia bieg
No właśnie trzyma bieg. U mnie tego nie robi. Mogę jechać 100km/h i jak dodaję gazu delikatnie to rozpędzam silnik a nie auto. W pewnym momencie następuję ustabilizowanie obrotów na poziomie 2200 i dopiero auto zaczyna ciągnąć. A i poza tym przez te ślizganie obrotów to auto się mułem zrobiło. Od zera przyśpieszając nie czuję wciskania w fotel jak przed tym odłączaniem aku. Wcześniej auto jeździło tak, że po rozpędzeniu do ponad 15-20km/h obroty już nie spadały w ogóle po puszczeniu pedału gazu. Po kolei auto zmieniało biegi na poziomie 2500obr. na wyższe a redukowało przy spadaniu do poziomu ok 1700obr. Teraz jadę sobie traską mam na liczniku 70km/h, a auto ma 1000obr. I dopiero jak dodaję gazu żeby się rozpędzać to licznik obrotów się podnosi do 1800obr. i mogę się rozpędzać. Dodatkowo zaraz po tym incydencie, zaczęły się jakieś stuki przy dohamowywaniu na skrzyżowaniach. Przy przełączaniu z P na D. A jak się zachowuje wasze auto jak się staczacie swobodnie np. z górki. Hamuje silnikiem czy rozpędza się jakby na luzie?
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 17:46   #397
tombra1985
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2016
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Jak jest zimny rozpędza się na luzie, jak się nagrzeje wyhamowuje, redukując biegi

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
tombra1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 19:24   #398
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Postanowiłem dodać jeszcze taki filmik: Może on coś objaśni
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez ajro ; 14-02-2018 o 19:27
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 18:07   #399
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną przypadłość. Mianowicie auto na drivie pełza z rozgrzanym nominalnie silnikiem do przodu z prędkością raptem 5km/h, a do tyłu dziwnym trafem jedzie 10km/h.
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 04:30   #400
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Dzsiaj nie mogąc spać trafiłem jeszcze na takie objaśnienie działania tej skrzyni. Na samym końcu filmiku jest jeszcze jakaś procedura wyuczania skrzyni przełączeń lewarka. Czy ktoś mi może udzielić informacji. Gdyż u mnie po rozpięciu tego aku powstały tego samego dnia też uderzenia przy przełączaniu z P na D. Może mi tego brakuje? Czyli najpierw wyuczyć za pomocą testera przełączania poszczególnych pozycji lewarka a dopiero potem powinno się robić adaptację?
Czy jest ktoś z okolic Katowić posiadający tester do zweryfikowania tego?
Pozdrawiam
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.