Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2018, 14:19   #31
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Smile Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam u siebie Sync 1.1 i po aktualizacji wybieranie głosowe jak i nawigacja jest po polsku.
Sync 1.0 wymienia się na 1.1 p&p. Aktualizacja jest w dziale Focusa opisana.
Dzięki - już szukam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: A możesz wrzucić link do opisu aktualizacji SYNC, bo znalazłem kilka opisów ale nie do tej wersji.

Albo wrzuć tu opis .

ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 14:28   #32
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

No to teraz na spokojnie napiszę co i jak, bo z komórki ciężko.

Podzielę post na 2 części - Nawigacja i Sync.

1. Nawigacja.
Tor audio dołożony, pani mówi jak powinna po polsku. Co ciekawe kable z kostki wyświetlacza wychodziły, ale gdzieś po drodze ginęły... Odciąłem tyle ile się dało i dolutowałem do wcześniej przygotowanych.
Do zrobienia toru audio nawigacji należy połączyć pin 6 kostki wyświetlacza z pinem 4 dużej kostki radia oraz pin 12 kostki wyświetlacza z pinem 5 dużej kostki radia. Bez tego nawigacja będzie głucha, ale co ciekawe będzie przyciszać radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto sprawdzić, bo może akurat kable są. W C-maxie je miałem i nic nie musiałem dorabiać, tutaj musiałem.

Nawigacja zawsze miała polskie menu i komunikaty od początku jej produkcji, czyli od końca 2010 roku. W B-maxie pojawiła się jakoś w 2013 roku, bo chyba nie było jej od początku produkcji przez kilka miesięcy, przynajmniej nie było w cenniku. Za to widziałem B-maxa z czerwca 2013 z nawigacją.

2. SYNC.
Przez ok 1,5 roku był montowany SYNC 1.0 - tylko sterowanie głosowe i z tymi modułami nie da się nic zrobić. Od połowy marca 2014 zaczęli montować moduły SYNC 1.1 z Applink i te daje się aktualizować, aby mieć sterowanie głosowe po polsku. Widząc rocznik 2013 możemy założyć w ciemno, że masz Sync 1.0, więc nic z tym nie zrobisz aktualizacją.

Aby mieć Sync po polsku:
1. Kupić i wymienić moduł Sync na wersję 1.1 np. taki jak mój: D1BT-14D212-CC (ostatnie 2 litery mogą być inne) - wymiana jest P&P, powinien być za schowkiem w nogach pasażera. Za radiem go nie widziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie musi być z B-maxa, może być z każdego innego modelu, kosztuje od 50zł na alle.
Model modułu sprawdzisz na naklejce lub w Ford Etis po zalogowaniu.
2. Następnie ściągasz soft np. ten [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. Rozpakowujesz i wgrywasz na czystego pena z fat32.
4. Ustawiasz język polski wyświetlacza radia.
5. Wkładasz pena do USB, włączasz silnik (ja jechałem ekspresówką), wchodzisz do menu Sync i wybierasz opcje aktualizacji. Jest komunikat po angielsku lub niemiecku o aktualizacji.
6. Potwierdzasz i po 20-25 minutach masz synca 1.1 z applink mówiącego po polsku. Jest też komunikat o udanej aktualizacji. Były chyba jakieś restarty.

Dyskusja dotycząca Focusa i C-maxa jest tutaj, ale Sync 1.1 jest taki sam w każdym modelu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 15:22   #33
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

[QUOTE=boncio;2920685]No to teraz na spokojnie napiszę co i jak, bo z komórki ciężko.

Podzielę post na 2 części - Nawigacja i Sync.

1. Nawigacja.
Tor audio dołożony, pani mówi jak powinna po polsku. Co ciekawe kable z kostki wyświetlacza wychodziły, ale gdzieś po drodze ginęły... Odciąłem tyle ile się dało i dolutowałem do wcześniej przygotowanych.
Do zrobienia toru audio nawigacji należy połączyć pin 6 kostki wyświetlacza z pinem 4 dużej kostki radia oraz pin 12 kostki wyświetlacza z pinem 5 dużej kostki radia. Bez tego nawigacja będzie głucha, ale co ciekawe będzie przyciszać radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto sprawdzić, bo może akurat kable są. W C-maxie je miałem i nic nie musiałem dorabiać, tutaj musiałem.


Dzięki za pomoc, ale raczej nic z tego nie będzie bo mój B-Max jest z lutego 2013r. to niestety według twojego opisu nie może się udać, ale może komuś się przyda twój opis.

Ostatnio edytowane przez ptaszysko5 ; 01-02-2018 o 11:01
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 15:45   #34
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał ptaszysko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie może się udać
Ale przecież napisałem Ci, że uda się jak kupisz i wymienisz moduł Sync na nowszy. Jeśli masz Bluetootha, to masz na 100% Sync, bo tylko takie były w B-maxie. Wszystko zadziała i oprócz polskiego sterowania głosem dostaniesz applinka do np Spotify (sterowanego głosowo oczywiście też po polsku).

p.s. nie cytuj całych postów zaraz pod nimi, bo dostaniesz ostrzeżenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 09:08   #35
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Dzięki Boncio za info i za radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak będę miał chwilę to z pewnością zacznę działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2018, 12:22   #36
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Boncio bardzo dziękuję za prostą poradę!U mnie już mój B-max gada ludzkim głosem czyli rodzimym. Wymieniłem moduł,zaktualizowałem zgodnie z Twoją instrukcją i działa!
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 13:49   #37
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

No i super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłeś już jak "fajnie" mówi angielskie tytuły albo czyta smsy... Ostatnio musiałem wyświetlić, bo nie mogłem zrozumieć tego co czyta po angielsku o opóźnieniu samolotu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym, że był opóźniony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i liczby mówi cyframi, ale idzie z tym żyć.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 20:07   #38
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

I jeszcze zmodyfikował się odtwarzacz usb. Wszystko po polsku, menu, opisy a nie po angielsku bo tak miałem. Dodatkowa zaleta ,jeszcze raz piwko się należy. Czytałem te tematy wiele razy w innych działach ale Ty w trzech zdaniach łopatologicznie załatwiłeś temat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 12:25   #39
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Bo USB jest przez SYNC jak się go ma.
Jedyne co mnie trochę wkurza, to przy odtwarzaniu z USB u mnie wyświetla nazwę pliku zamiast tytułu piosenki. Wykonawcę wyświetla poprawnie. Oczywiście klikając info tytuł jest.
Mam utwory tak specyficznie ponazywane, że jest numer_(album)_wykonawca_tytuł.mp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pamiętam jak było przed aktualizacją.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 09:48   #40
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo USB jest przez SYNC jak się go ma.
Jedyne co mnie trochę wkurza, to przy odtwarzaniu z USB u mnie wyświetla nazwę pliku zamiast tytułu piosenki. Wykonawcę wyświetla poprawnie. Oczywiście klikając info tytuł jest.
Mam utwory tak specyficznie ponazywane, że jest numer_(album)_wykonawca_tytuł.mp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pamiętam jak było przed aktualizacją.
Walczyłem z tym, trzeba dobrze otagować Mp3 np. mp3tag i przed każdym tytułem nadać numer np. 1 Pocztówka z wakacji , wykonawca Papa Dance. Zrobić to dokładnie .może być kłopot kiedy ma się np. 200 utworów.Uważać na sapcję! Wtedy Sync szuka po numerach i wyświetla wykonawców i rodzaj muzyki o ile został "wpisany" podczas tagowania.Inaczej jest groch z kapustą.Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Nielot ; 19-02-2018 o 09:50 Powód: dopisanie ważnej informacji
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.