Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2017, 17:16   #41
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Napisz jaki wybrałeś i czy spełnia swoją funkcję,a gdybyś jeszcze zrobił fotorelacje z montażu to byłaby bajka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam

ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 16:20   #42
Mikee3x
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-08-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Re: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Witam u mnie ten sam problem. Nie wiem jak wygląda membrana bo bardzo ciężko zdjąć dekiel nie niszcząc go dlatego zabiorę się za to że spokojem. Ale mam zamiar zamontować taki filtr: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pytanie tylko czy jak zastosuje redukcję z 1/4 na 3/4 cala nie będzie to kłopot ze odpowietrzaniem tejże skrzyni korbowej. Całość finalnie ma wyglądać tak : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mikee3x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 15:26   #43
fura_89
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: o/k Pszczyny
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Witam,
Ja zastosowałem w swoim C-MAXie dodatkowy separator oleju z Lublina. Coś oleju wyłapywal ale coś oleju szlo dalej do turbo.

Zastanawiam się teraz nad nieco inna modyfikacja odmy. Maila by ona polegać na tym ze wąż z odmy połączył bym trojnikem z wężem od turbo który odprowadza olej z turbiny prosto do miski. A oryginalne wejście do ruly dolotowej zaslepic.

Co powiecie na takie rozwiązanie?
fura_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 14:20   #44
nimekp
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

W końcu nastały ciepłe dni i udało mi się wstawić odolejacz. Podłączenie było dosyć proste. Wylot z odmy jest podłączony przewodem elastycznym do zbiornika. Wylot ze zbiornika jest podłączony do dolotu turbiny. Musiałem dorobić we własnym zakresie"korek" z oringiem do otworu odmy oraz drugi dłuższy"korek" do dolotu. Dłuższy dlatego że przymocowałem do niego zbiornik na olej.
Wnioski jakimi mogę się podzielić to:
1. Zbiornik powinien być zamontowany poniżej otworu odmy aby olej z przewodu mógł swobodnie spływać do zbiornika, chociaż przedmuch u mnie jest tak duży że większość oleju przelatuje dalej. Ten argument wiąże się z drugim wnioskiem, mianowicie:
2. z zakupem mniejszego zbiornika ponieważ ten który kupiłem jest za duży aby zamocować go inaczej. W wolnym czasie poszukam innego miejsca i sposobu montażu.
3. Musiałem zrobić wkład filtrujący odolejacza ponieważ fabrycznie był on pusty i nie do końca wyłapywał cały olej. Wkład zrobiłem ze "sprężynek" kupionych jako zmywak w markecie.
Podczas montażu zauważyłem kolejny problem. Przy 1 i 4 cylindrze zaczął zbierać się olej. Przy okazji montażu odolejacza wyczyściłem te miejsca. Niestety po przejechaniu ok 20km olej znowu się pojawił. W tej chwili zamówiłem i czekam na uszczelkę pod pokrywę zaworów. Koszt ok 20zł. Czy ktoś już wymieniał ją samodzielnie? Jeśli tak z jakim momentem trzeba dokręcić śruby (7 szt.) dociskające pokrywę? Nie wiem też czy wymiana uszczelki mi pomoże ponieważ mój poprzedni mechanik chyba dokręcał śruby "na oko". Dwie z nich były luźne a dwie są tak dociśnięte że nie da się ich ruszyć. Biorę pod uwagę że pokrywa może być już uszkodzona. Jeśli wymiana uszczelki nie pomoże to zamierzam wymienić całą pokrywę. Koszt ok 250zł.
Gdzieś czytałem że przecieki oleju mogą mieć inną przyczynę - gdzieś przy wtryskach ale to już chyba nie moja bajka.
Pozdrawiam
Piotr
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20180507_134411.jpg (85.9 KB, 616 wyświetleń)
nimekp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 03:22   #45
halabalala
ford::average
 
Avatar halabalala
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 89
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Ja pier... tak czytam i czytam i &%##@ mnie strzela że się nakręciłem na pierwszego w życiu diesla. Francuzi to jednak umią uprzykrzyć życie właścicielom swoich "świetnych diesli" (dci, hdi...)

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem na tę bolączki odmy, jest modyfikacja membrany (siateczki), plus oil catch tank?

P.s. Wybaczcie słownictwo, ale to żałosne że klient sam musi poprawiać fabrykę...
halabalala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 22:01   #46
dugidugi
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Witam, czy wymieniał ktoś membranę odmy na nową, dostępne są na aukcjach m.in. https://allegro.pl/membrana-odma-1-6...473666614.html czy jest poprawa ? Czy może lepiej montować oil catch ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2018, 08:41   #47
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Mam tem sam problem nie wiem juz co robic, doszlo juz do tego , ze mam krople oleju pod autem kiedy odjezdzam z parkingu. Trzeba umyc silnik bo caly zasyfiony olejem ....��
ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 11:51   #48
Brzozowy93
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-10-2018
Skąd: Trzebinia
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Panowie, a co myślicie o samym usunięciu sprężyny znajdującej się w separatorze oleju? Chodzi mi o 2.0 HDI 136 km
Czy to może coś pomóc ?
Brzozowy93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 12:31   #49
bombel198
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-03-2013
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Witam wszystkich, postanowiłem zmodyfikować odme jeszcze bardziej (oprócz dodatkowego separatora). Wrzuciłem nowa membrane z allegro, miedziane sitko, napchalem druciaka w miejsce skąd jest zasysane powietrze z oparami w obudowie pokrywy zaworów, wrzucam kilka zdjęć, za jakiś czas dam znać jak to funkcjonuje. Jeśli ktoś uważa że popełniłem błąd, wkładając tam druciaka, niech pisze może jeszcze zdążę uratować auto... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Witam wszystkich, postanowiłem zmodyfikować odme jeszcze bardziej (oprócz dodatkowego separatora). Wrzuciłem nowa membrane z allegro, miedziane sitko, napchalem druciaka w miejsce skąd jest zasysane powietrze z oparami w obudowie pokrywy zaworów, wrzucam kilka zdjęć, za jakiś czas dam znać jak to funkcjonuje. Jeśli ktoś uważa że popełniłem błąd, wkładając tam druciaka, niech pisze może jeszcze zdążę uratować auto... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20181124_104303.jpg (93.8 KB, 464 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20181124_104301.jpg (92.9 KB, 438 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20181124_121933.jpg (90.7 KB, 473 wyświetleń)
bombel198 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 09:43   #50
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Po paru miesiącach uporałem sie z cieknącą odmą. Przyczyną były wtryskiwacze a konkretniej uszczelniacze pod wtryskami. Jak powiedział mechanik wtryski były nieszczelne i zmieniały ciśnienie w silniku (czy jakoś tak ) po wymianie wszystko ok. W mojej sytuacji wylewało mi olej przez turbo. Pozdrawiam

ps. Separator zostawiłem ale sitko miedziane wywaliłem
ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.