Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2008, 11:00   #21
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał borysewicz
Witam kolegow

Czy ktorys z Was posiada moze wersje kombi ??
Niedawno zakupilem Mondeo i probuje go zarejestrowac za granica ale... brakuje mi etykietki na slupku drzwi pasazera gdzie zamieszczone sa wagi i naciski na osie :553:
Jezeli moglibyscie zamiescic jakas fotke bylbym wdzieczny.
Etykiety ze słupka nie mam bo mam wersję sedan ale może to Ci trochę pomoże.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 09:27   #22
filip19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2005
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MKIII 5-GTronik
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam

Jeżeli chodzi o te nieszczęsne kreseczki na wyświetlaczu i brak prędkościomierza.

Objaw pojawiał sięprawie zawsze. Byłem w ASO z inną sprawą i na kompie pojawił się błąd czujnika wałka. Wymienili czujnik położenia wałka
i problem z kreseczkami zniknął prawie do 0. Teraz pojawiają się raz na tydzień a nie jak wtedy prawie zawsze.
Ciężko powiedzieć co tak naprawdę się stało że sięnie pojawiają ale na pewno nie jest to do końca zasługa wymiany czujnika.

Pozdrawiam
filip19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 09:32   #23
filip19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2005
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MKIII 5-GTronik
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam ponownie

Mam małe pytanko odnoścnie naszej ukochanej automatycznejskrzyni biegów.

U mnie jadąc na 5 (w trybie automatycznym) chce wyprzedzić i mocno przyspieszyć. Skrzynia robi to co powinna i redukuje bieg na 4.
Jest tylko jeden problem: przez chwile (kilka sekund) obroty rosną (tak jak to powinno wyglądać) ale auto tylko głośno wyje i nie czuć przyspieszenia
dopiero po tych kilku (2-4s) tak jakby załpuje bieg i pięknie przyspiesza. Tego objawu (wycia) nie ma jak redukuje begi samenu w trybie ręcznym.

Czu u Was jest podobne zachowanie skrzyni czy tylko u mnie coś siędzieje złego

Pozdrawiam
filip19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 10:33   #24
Dugi P-ń
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkIII kombi
Silnik: 2.0 tdci automat
Rocznik: 2003 FL
Postów: 13
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

witam!
jesli chodzi o to przyspieszenie to mam tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a z tego co zauwazylem to po redukcji na 4 bieg ma takie obroty ze juz na nich nie ciagnie i tylko czarny dymek z rury idzie (powyzej 3500) , wskakuje na 5(jakies 2000) i zalacza sie "rakietu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Dugi P-ń jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2008, 12:59   #25
marcinsr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam.
Wejście na obroty w przedziale 3,5-4 tys. spowodowane jest przez podwójny kickdown, czyli macie na krótko 3-ci bieg.
Szarpanie przy zmianie biegów zdarza się i u mnie, ale podchodzę do tego z dystansem - nawet elektroniczne sterowanie też miewa momenty zawahania.
Pozdrowionka.
marcinsr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 15:25   #26
BuryKuper
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-08-2005
Postów: 8
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

witam, ja mam zaupelnie inny problem .. po zatrzymaniu sie i przelaczeniu skrzyni w pozycje "P" mam dziwne drzenie i brzeczenie w galce zmiany biegow .. jak puszcze hamulec wszystko wraca do normy .. przy wcisnietym pedale hamulca jak pogmeram tym przyciskiem na drazku zmiany biegow to sie uspokaja :/ .. co to moze byc ?
BuryKuper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 17:34   #27
gladi1313
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Londyn
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

witam BaruKuper
wydaje mi się że powinieneś robić tak
Zapalasz auto (ręczny zapyszczony) wbijasz N z P i dopiero teraz wciskasz hamulec, potem spuszczasz ręczny a dalej wbijasz D i jedziesz
jak zatrzymujesz auto na pakingu to trzymasz hamulec nożny z D przełączasz na N, zapuszczasz ręczny, puszczasz hamulec i wbijasz P
Ja tak robie i wszystko jest ok. Miałem automata MKII i tam hamulec trzymało się non stop przy starcie i postoju
pozdro
gladi1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 17:56   #28
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Cytat:
Napisał gladi1313
witam BaruKuper
wydaje mi się że powinieneś robić tak
Zapalasz auto (ręczny zapyszczony) wbijasz N z P i dopiero teraz wciskasz hamulec, potem spuszczasz ręczny a dalej wbijasz D i jedziesz
jak zatrzymujesz auto na pakingu to trzymasz hamulec nożny z D przełączasz na N, zapuszczasz ręczny, puszczasz hamulec i wbijasz P
Ja tak robie i wszystko jest ok. Miałem automata MKII i tam hamulec trzymało się non stop przy starcie i postoju
pozdro
a czemu to ma słuzyć ?? bo metoda lekko dziwaczna :fcp13

ja jestem po przegladzie wg rozpiski na 180.000km (mam 190.000km) - i nic złego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a z auta jestem mega zadowolony
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 20:30   #29
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Ja też nie bardzo wiem czemu ma służyć procedura przedstawiona przez BaruKuper`a, to nie jest normalne procedura posługiwania się tą skrzynią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A skoro już mowa o skrzyni, jak Panowie u Was one pracują ?
Poruszałem już ten temat wcześniej ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi od nikogo.
Ostatnio kiedy zwalniam, mam już odpuszczony gaz i zaczynam delikatnie hamować (czyli noga już nie na gazie) obroty schodzą już na 1000 i nagle na sekundę potrafi podrzucić na jakieś 1800. Trochę to może wyglądać jak hamowanie silnikiem ale wcześniej tego nie było. Wiecie o co chodzi ?
Ponadto wydaje mi się że czasami zbyt długo przy ruszaniu zwleka z przyrzuceniem na 2, bo obroty dochodzą do 2500-3000 i dopiero przekłada. Z 2 na 3 jest troszkę podobnie, a z kolei z 4 na 5 jak dla mnie zdecydowanie za wcześnie. Czy to może być wina skrzyni czy może jakiś czujnik obrotów ?
Jak u Was wygląda praca skrzyni ?
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 22:29   #30
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

ja decyduje noga o zmianie biegów... najszybciej zmienia mi przy ok 2200 .. wtedy 5 bieg mam przy ok. 80kmh....
a normalnie to do ok. 3000 i zmiana biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak za długo zwleka to popuszczam gaz .. wtedy wrzuca wyzszy i znowu w gaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... o ile musze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.