Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2017, 20:35   #1101
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtek ma racje co do szanowania silnika i myślącego kierowcy. Mam już ósmego Transita, trzy pierwsze 2,5D, pozostałe 2,2 z mocą 85-100KM. Te ostatnie specjalnie wyszukiwane właśnie z silnikami 2,2 o małej mocy, bo najstarsze przejechały po 300-400kkm bez awarii. Mało tego, te z największymi przebiegami i 85KM nie wymagały wymiany sprzęgła (nie miały dwumasy). Najnowszy nabytek z sierpnia, Custom podemonstracyjny - bajka, a pomyśleć, że chciałem Fiata...
P.S.
W Twoim przypadku zastanawiałbym się tylko nad jednym, wiarygodnością pochodzenia i sprzedawcy. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto.
no nie mów że ducato to złe auto..

piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 13:17   #1102
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no nie mów że ducato to złe auto...
Opinia o oryginalnych fiatowskich silnikach diesla jest bardzo dobra. Pomijam fakt, że fordowskie silniki rodziny Puma były montowane także w niektórych Ducato. Natomiast o vanach jako całość - opinia jest bardzo niska.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-12-2017 o 13:32
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 17:14   #1103
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opinia o oryginalnych fiatowskich silnikach diesla jest bardzo dobra. Pomijam fakt, że fordowskie silniki rodziny Puma były montowane także w niektórych Ducato. Natomiast o vanach jako całość - opinia jest bardzo niska.
a co z nimi nie tak ? mniejsze problemy z rdzą niż sprinter i ford.. tam tylko w nich elektronika wariuje, brak masy itp.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 17:48   #1104
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Przesiądź się z Forda do Ducato z odpowiedniego rocznika i pojedź w trasę np. 2.000 km - to będziesz wiedział co z nimi nie tak...
Już ne chce mi się szukać jak opisuje wrażenia po zakupie Ducato jeden z userów w tym wątku - wahał się co wybrać, czy Ducato, czy Transita, skusiła go cena Ducato i płakał rzewnymi łzami...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 22:17   #1105
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Fakt Transit droższy, pozwólcie że się wypowiem w temacie Ducato i Transita, bo mam oba modele.
Wojtek jakiś czas temu pisał: "Custom w tej cenie da dużo więcej niż Ducato" i... się nie mylił. Kolejne Ducato rok temu kupiłem bardzo świadomie, bo potrzebowałem "dobrego i trwałego woła do roboty", nic tu nie prześmiewam, a jest to mój czwarty Ducato i spokojnie mogę polecić. Porównując oba samochody tak po prostu bez wnikania w szczegóły, to Transit jest przyjaźniejszy w kabinie i wypaśniejszy w podstawie, Ducato solidny bez fajerwerków. Jak już wiecie z poprzednich moich wpisów kilka samochodów dostawczych już miałem. Absolutnie złego słowa o Ducato nie mogę napisać, ostatni z 2010 roku (teraz mam 2016) kupiony jako nówka zrobił ponad 400kkm. i kupiec po 2 tygodniach od sprzedaży dzwonił i dziękował za dobrze utrzymany i sprawny samochód. Serio. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
"no nie mów że ducato to złe auto..."
Sierpniowy zakup rozważałem między Customem a Talento (miałem na 2 dni do testów) i o tym samochodzie pisałem. Wiem, że to po prawdzie Trafic, spalanie miał po tych dwóch dniach rewelacyjne (6,2 średnio), ale zwyczajnie bałem się silnika 1,6 w dostawczaku i te plastiki... no kurcze w Customie jest ładniej i wygodniej, w podstawie więcej niż w Talento. Demonstracyjny Talento ( 200km) i podemonstracyjny Custom (19000km) były w podobnej cenie (Talento droższe), obsługa w salonie Forda super, do tego chcieli się targować, a ja to uwielbiam i tym sposobem mam Customa.

Ostatnio edytowane przez boruch13 ; 16-12-2017 o 22:31 Powód: .
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 19:05   #1106
bobsonix90
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam koledzy jestem nowy. Szaukam transita i znalazłem takie cudo. Jutro jadę obejrzeć. Doradźcie na co zwrócić szczególną uwagę. Cene potargowałem przez tel na 16000 zł. Reszta po oględzinach :-)

https://www.olx.pl/oferta/ford-trans...5-IDrl9zL.html
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 17:02   #1107
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał bobsonix90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doradźcie na co zwrócić szczególną uwagę.
Auto ma 17 lat - więc najważniejsza jest kwestia korozji.
Zaczyna się zawsze pod dywanikami kierowcy i pasażera (łatwo zajrzeć) i pod plastikiem stopni (ciężko coś zobaczyć) - ewentualnie można zdjąć uszczelkę drzwi na dole...
Podłużnice - zwłaszcza na odbojach tylnej osi i łapach resora.
Progi od odwrotnej strony.
Gdyby rzeczywiście miał deklarowany przebieg - byłoby... cudownie (czyli byłby cud). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczególną uwagę zwróć na osiągi i odgłosy silnika, czy dymi i jak. Dobrze byłoby go odpalić zimnego po nocnym postoju - to jest doskonały test silnika.

Sprawdź czy te bajery wyposażeniowe działają (szyby, lusterka, podgrzewanie lusterek i szyb, audio, itd. itd) Klima się nie włączy, bo mróz. Ale sprawdź, czy elektrosiłownik tylnej nagrzewnicy przełącza nawiew z górnego (zimny) na boczny (ciepły jak się dogrzeje silnik). Nie chodzi o to, czy leci ciepłe, tylko, czy zmienia się nawiew z górnego na dolny i odwrotnie (regulacja na suficie). Jeżeli działa - to fajnie - ale... i tak się zepsuje.
Czy hak jest fabryczny, czy nie - to są dwie różne bajki, zwłaszcza jeżeli chodzi o elektrykę (moduł przyczepy).

Mam podobnego - można książkę na 1000 stron napisać, co sprawdzać...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-02-2018 o 17:10
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 17:08   #1108
bobsonix90
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam byłem dzisiaj i porażka totalna. Samochód lakierowany, pochmurzony że masakra. Na zimnym długo kręcił zanim odpalił. Liczne ogniska korozji. Na moje bardzo mułowaty. Pedał do końca i jakoś szału nie robił. Pełno mankamentów. Rury zamontowane u Ryśka w garażu, niemalże nie odpadają.
W czwartek jadę obejrzeć to
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-t...id_at=49192960

Bump: Mało tego sprawdziłęm go po vin i wyskoczyło że w sierpniu 2008 r. miał zgłoszoną szkodę w Niemczech na 3500 euro i zczytany przebieg tego dnia miał 315836 km :-D
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 17:21   #1109
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał bobsonix90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam byłem dzisiaj i porażka totalna. Samochód lakierowany, pochmurzony że masakra. Na zimnym długo kręcił zanim odpalił. Liczne ogniska korozji. Na moje bardzo mułowaty. Pedał do końca i jakoś szału nie robił. Pełno mankamentów. Rury zamontowane u Ryśka w garażu, niemalże nie odpadają.
W czwartek jadę obejrzeć to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Mało tego sprawdziłęm go po vin i wyskoczyło że w sierpniu 2008 r. miał zgłoszoną szkodę w Niemczech na 3500 euro i zczytany przebieg tego dnia miał 315836 km :-D
ale który miał 315kkm ? ten co oglądałeś ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 17:52   #1110
bobsonix90
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

tak ten tourneo. 315 w 2008 roku
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.