Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2014, 12:38   #1
jedrekf
ford::beginner
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 1.6 TDCi 109 KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Diody SMD zegarów jakie?

Jak w temacie, rozebrałem licznik z Focusa MK2 FL i chciałbym zmienić podświetlenie z czerwonego na zieolne, ale nie wiem jakie diody mam kupić. Czy ktoś przerabiał już taki problem?

jedrekf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 13:20   #2
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Diody SMD zegarów jakie?

Ja zastosowałem takie: LED1206-S-GW120 o jasności 600-1300 mCd.
Żeby cokolwiek widzieć po wymianie diod, musisz odkleić "kartonik", który znajduje się z tyłu wyświetlacza (z jednej strony- widocznej- jest biały, z drugiej czerwony)- klej jest tylko na krawędziach odchodzi bardzo łatwo. Na początku myślałem, że jest to folia polaryzacyjna i go nie ruszałem, jednak wtedy nawet przy diodach o jasności 2000 mCd nic nie było widać. Trzeba później tylko coś włożyć między diody a wyświetlacz, co rozproszy światło- ja zastosowałem kilka warstw wyciętych z plastikowej okładki na dokumenty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Efekt można zobaczyć tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

BTW: Przed ruszeniem fabrycznych diod sprawdź na jaki kolor one świecą- ja tego nie zrobiłem przed ich wylutowaniem, bo z góry założyłem, że są czerwone. Teraz jednak nie jest pewien, czy czasem kolor nie nadaje im właśnie ten filtr przyklejony z tyłu LCD. Jeżeli zaś same diody świecą na biało wystarczyłoby tylko zastąpić go filtrem o odpowiednim kolorze.

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 14-02-2014 o 13:42
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 15:52   #3
jedrekf
ford::beginner
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 1.6 TDCi 109 KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Diody SMD zegarów jakie?

Nie zostalo Ci czasem kilka diod?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moglbys sie podjac przelutowania? Licznik jest rozebranyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedrekf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 22:33   #4
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Diody SMD zegarów jakie?

Diod mi trochę zostało, ale z tego co pamiętam to niestety nie te co u siebie ostatecznie założyłem- jak sprawdzę to ci dam znać na pirv.

Co do lutowania- profesjonalnie zajmuję się czymś zupełnie nie związanym z elektroniką, a u siebie diody wymieniałem hobbystycznie. Z ludzkiej uczciwości nie wezmę na siebie ryzyka takiej zabawy z cudzym licznikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już zresztą rozebrałeś licznik do samej płyty to nie ma najmniejszego problemu, żeby udać się z tym do fachmana- może nie koniecznie pana prowadzącego punkt naprawy telewizorów, ale na pewno warto zapytać, czy by Ci tego nie zrobili w jakimś punkcie naprawy telefonów komórkowych (lutują tam przecież jeszcze mniejsze elementy smd niż diody 1206, mają odpowiedni sprzęt i doświadczenie, a w Krakowie takich punktów jest sporo). Tak na prawdę to jest kilka minut pracy.

Napisz jeszcze, czy sprawdziłeś kolor na jaki świecą oryginalne diody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 08:38   #5
jedrekf
ford::beginner
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 1.6 TDCi 109 KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Diody SMD zegarów jakie?

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diod mi trochę zostało, ale z tego co pamiętam to niestety nie te co u siebie ostatecznie założyłem- jak sprawdzę to ci dam znać na pirv.

Co do lutowania- profesjonalnie zajmuję się czymś zupełnie nie związanym z elektroniką, a u siebie diody wymieniałem hobbystycznie. Z ludzkiej uczciwości nie wezmę na siebie ryzyka takiej zabawy z cudzym licznikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już zresztą rozebrałeś licznik do samej płyty to nie ma najmniejszego problemu, żeby udać się z tym do fachmana- może nie koniecznie pana prowadzącego punkt naprawy telewizorów, ale na pewno warto zapytać, czy by Ci tego nie zrobili w jakimś punkcie naprawy telefonów komórkowych (lutują tam przecież jeszcze mniejsze elementy smd niż diody 1206, mają odpowiedni sprzęt i doświadczenie, a w Krakowie takich punktów jest sporo). Tak na prawdę to jest kilka minut pracy.

Napisz jeszcze, czy sprawdziłeś kolor na jaki świecą oryginalne diody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za poradę tak zrobię! Wiesz co nie sprawdziłem koloru podświetlenia bo nie wiem czy mogę taki rozebrany licznik podpiąć w miejsce starego... Póki co mam stary licznik na aucie, a ten nowy jest niezaprogramowany, więc zastanawiam się czy jak wypnę tamten i wepnę na chwile nowy to nie będzie jaj?

Czy te diody muszę być "aż ta mocne" 600-1300 mcd? Znalazłem te diody co Ty polecasz, ale będą dostępne dopiero za 4 tygodnie...

Może te będą dobre? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub te? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jedrekf ; 15-02-2014 o 16:59
jedrekf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 19:47   #6
erniio
ford::average
 
Avatar erniio
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Stargard
Model: VW GOLF
Silnik: 1.6 TDI (105KM)
Rocznik: 2011
Postów: 105
Domyślnie Odp: Diody SMD zegarów jakie?

Jaj nie bedzie, po prostu nie odpalisz auta i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
erniio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 21:49   #7
jedrekf
ford::beginner
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 1.6 TDCi 109 KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Diody SMD zegarów jakie?

Cytat:
Napisał erniio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaj nie bedzie, po prostu nie odpalisz auta i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem do Tedika i napisał, że nic się nie stanie...
jedrekf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 21:52   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,041
Domyślnie Odp: Diody SMD zegarów jakie?

Nie odpalisz auta na nowych zegarach (i tu o to chodziło koledze erniio), ale po założeniu z powrotem starych zegarów wszystko będzie działać OK. Pozostaną zapisane błędy wskazujące, że ktoś manipulował z IMMO. Kasuje się je przy wymianie zegarów.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 22:33   #9
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Diody SMD zegarów jakie?

Cytat:
Napisał jedrekf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz co nie sprawdziłem koloru podświetlenia bo nie wiem czy mogę taki rozebrany licznik podpiąć w miejsce starego...
To, że je rozebrałeś niczemu w zasadzie nie przeszkadza, tylko je trzeba uważniej trzymać (ewentualnie uważaj, żebyś ich nie podłączał jak Ci się para wodna na nich skropli wskutek różnicy temperatur). Ja z racji tego, że próbowałem z różnymi diodami swój licznik podłączałem wiele razy jeszcze przed jego adaptacją w samochodzie, w tym też w postaci kompletnie rozebranej, żeby sprawdzić, czy wszystkie diody świecą prawidłowo, czy czasem nie trzeba którejś poprawić. Jedyna związana z tym anomalia dotyczyła współpracy zegarów z radionawigacją- raz licznik synchronizował datę i godzinę z nawigacją a raz nie i trzeba było wprowadzać ją ręcznie (niestety ostatecznie godziny nie pobiera z radia).

Upieram się przy sprawdzeniu przy rozebranym liczniku jak świecą oryginalne diody z uwagi na filtr, o którym wyżej pisałem. Zdjęcia poniżej.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał jedrekf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy te diody muszę być "aż ta mocne" 600-1300 mcd? Znalazłem te diody co Ty polecasz, ale będą dostępne dopiero za 4 tygodnie...
Dzisiaj wygrzebałem pudełko z diodami i zaczęło mi się trochę więcej przypominać- po odklejeniu ww. filtra wydawało mi się, że wystarczające będą diody 600-700 mCd, ale miałem już ich za mało (wcześniej część z nich sprawdzałem z tym filtrem, a po raz drugi nie miałem zamiaru ich lutować). Zastosowałem te mocniejsze, a pomiędzy diody a lcd wstawiłem 4 warstwy cienkich, kolorowych i nieprzezroczystych folii z okładek na dokumenty, których zadaniem jest rozproszenie światła- taką rolę pełni powyższy filtr. Diod o jasności 700 mCd nie sprawdzałem bez filtra, ale przy zastosowaniu jakiegoś bardziej transparentnego materiału pewnie dało by się uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Cytat:
Napisał jedrekf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może te będą dobre? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub te? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Te do których podałeś linki nie będą się nadawać- z pierwszej aukcji mają jasność tylko ok. 21 mCd, więc w ogóle nie ma o czym mówić- w dzień wyświetlacz będzie czarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ; te z drugiej są w innej obudowie -PLCC2 a nie 1206 (ale tutaj też uwaga- diody PLCC2 fizycznie da się przylutować do płytki, tylko wymaga to już więcej kombinowania, bo miejsca lutownicze są pod diody 1206).
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2014, 08:59   #10
jedrekf
ford::beginner
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 1.6 TDCi 109 KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Diody SMD zegarów jakie?

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To, że je rozebrałeś niczemu w zasadzie nie przeszkadza, tylko je trzeba uważniej trzymać (ewentualnie uważaj, żebyś ich nie podłączał jak Ci się para wodna na nich skropli wskutek różnicy temperatur). Ja z racji tego, że próbowałem z różnymi diodami swój licznik podłączałem wiele razy jeszcze przed jego adaptacją w samochodzie, w tym też w postaci kompletnie rozebranej, żeby sprawdzić, czy wszystkie diody świecą prawidłowo, czy czasem nie trzeba którejś poprawić. Jedyna związana z tym anomalia dotyczyła współpracy zegarów z radionawigacją- raz licznik synchronizował datę i godzinę z nawigacją a raz nie i trzeba było wprowadzać ją ręcznie (niestety ostatecznie godziny nie pobiera z radia).

Upieram się przy sprawdzeniu przy rozebranym liczniku jak świecą oryginalne diody z uwagi na filtr, o którym wyżej pisałem. Zdjęcia poniżej.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Dzisiaj wygrzebałem pudełko z diodami i zaczęło mi się trochę więcej przypominać- po odklejeniu ww. filtra wydawało mi się, że wystarczające będą diody 600-700 mCd, ale miałem już ich za mało (wcześniej część z nich sprawdzałem z tym filtrem, a po raz drugi nie miałem zamiaru ich lutować). Zastosowałem te mocniejsze, a pomiędzy diody a lcd wstawiłem 4 warstwy cienkich, kolorowych i nieprzezroczystych folii z okładek na dokumenty, których zadaniem jest rozproszenie światła- taką rolę pełni powyższy filtr. Diod o jasności 700 mCd nie sprawdzałem bez filtra, ale przy zastosowaniu jakiegoś bardziej transparentnego materiału pewnie dało by się uzyskać satysfakcjonujący efekt.




Te do których podałeś linki nie będą się nadawać- z pierwszej aukcji mają jasność tylko ok. 21 mCd, więc w ogóle nie ma o czym mówić- w dzień wyświetlacz będzie czarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ; te z drugiej są w innej obudowie -PLCC2 a nie 1206 (ale tutaj też uwaga- diody PLCC2 fizycznie da się przylutować do płytki, tylko wymaga to już więcej kombinowania, bo miejsca lutownicze są pod diody 1206).
Zdjęcie tego filtru pokazaje chyba jasno, że za kolor odpowiada właśnie ten filtr a diody świecą na biało??
jedrekf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.