Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2019, 10:27   #1
niedziowiedz
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 20-02-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Unhappy Kilka dziwnych usterek (elektryka)

Cześć,

Padła mi ostatnio cela w nowym (2 miesięcznym) akumulatorze. Wymieniłem go na inną sztukę i od tego czasu borykam się z denerwującymi problemami. Może macie jakieś porady - po prostu dziwnie zbiegło się to w czasie i jestem ciekawy, czy jest szansa, że to uszkodzony akumulator narobił mi szkody.

1. Padł mi klakson. Bezpiecznik jest cały - dzisiaj zamierzam wyjąć lampę i przeczyścić styki.

2. Pojawił się problem z rozsuwaniem i zamykaniem szyberdachu. Chciałem go dzisiaj otworzyć i guzik w ogóle nie zadziałał, więc kliknąłem guzik do uchylenia tylnej części (zamknięcie) i to zadziałało i nie dało się następnie go opuścić. Poszedłem w przerwie w pracy go zamknąć i "trochę" się ruszył za pierwszym razem i za drugim się zamknął prawidłowo.
Nic tam nie przeskakuje, nie skrzypi i nie śmierdzi.

3. Na komputerze pokazują się dziwne wskazania chwilowego spalania. Jak dojeżdżam do świateł to wskazanie oscylowało w okolicach 0 L/100km. Natomiast teraz komputer zaczął wariować i wskazuje 16 L/100km, 60L/100km itd.
Mimo to rzeczywiste spalanie jest w normie.

Jakieś porady, sugestie?

Auto to Mondeo Mk4, 2009, 2.0 TDCi, automat.

niedziowiedz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 10:32   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)

Sprawdz czy klemy dobrze trzymaja na aku
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 10:33   #3
niedziowiedz
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 20-02-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)

Dobrze, czyściłem je szczotką drucianą przed założeniem. Są mocno przykręcone.
niedziowiedz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 07:53   #4
niedziowiedz
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 20-02-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)

Udało mi się rozwiązać dwa problemy - może się komuś przyda z podobnymi objawami.

1. Klakson - okazało się, że wtyczka w kształcie litery T całkowicie się odczepiła od klaksonu. Dostęp do tego jest najlepszy po wyciągnięciu małego fragmentu podłogi tuż pod grillem. Trzeba uzbroić się w klucz nasadowy 10 i 9 oraz śrubokręt płaski do zdjęcia plastikowych zatrzasków. Alternatywą jest dojście przez lampę (bardzo łatwo ją wyciągnąć, trzyma się tylko na jednej śrubie odkręcanej od góry klosza). Aczkolwiek trzeba będzie się nagimnastykować i trzeba będzie to robić na "ślepo" - dość łatwo wyczuć.
Klakson bardzo dobrze widać przez grilla, trzeba patrzeć w dolny lewy róg kratki.
Po wyczyszczeniu styków klakson gra lepiej i głośniej niż przed usterką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Szyberdach - całkowicie się rozkodował. Na forum leci instrukcja jak zaprogramować go ponownie. W skrócie trzeba przytrzymać guzik do "zamykania" szyberdachu przez 30 sekund - ważne, żeby nie wciskać guzika do samego końca (chodzi mi o podwójny skok guzika, trzeba przytrzymać tak jakbysmy chcieli tylko trochę szyber otworzyć). Po tych 30 sekundach szyber 2 razy się otworzy i jak się zatrzyma to guzik puścić.

3. Z chwilowym spalaniem dalej mam problem i nie wiem co jest przyczyną. Jak do tego dojdę do opiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niedziowiedz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 20:37   #5
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 03-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)

Cytat:
Napisał niedziowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alternatywą jest dojście przez lampę (bardzo łatwo ją wyciągnąć, trzyma się tylko na jednej śrubie odkręcanej od góry klosza)
to chyba brakuje Ci drugiej śruby
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2022, 03:24   #6
kozseb
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-08-2016
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)

O tym spalaniu coś wiesz?
kozseb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klakson , komputer , spalanie chwilowe , szyberdach


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.