Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2019, 09:08   #81
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Czyli ok.

darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 09:35   #82
Sandra
ford::amateur
 
Imię: Sandra
Zarejestrowany: 15-10-2015
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Czyli dziękuję za pomoc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sandra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 19:54   #83
Piotrek_Brzeg
ford::beginner
 
Avatar Piotrek_Brzeg
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-05-2018
Skąd: Brzeg
Model: MK3
Silnik: 1.8 Duratec Pb
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie masz się co martwić. Jak miałem 8 lat Mondka to takie właśnie napięcie na klemach aku przy włączonym silniku miałem. Nie było żadnych niepokojących objawów. Pamiętaj - alternator w samochodzie to nie jest idealne źródło zasilania, zawsze będziesz mieć spadki i skoki napięcia w zależności od zmian obciążenia w instalacji i stopnia naładowania akumulatora.
100% zgadzam się z Karloss. Kiedyś wymieniłem alternator, napięcie ładowania się nie zmieniło. Akumulator po prawie 6 latach stracił pojemność (rano napięcie 12,25V co świadczyło o ok 50% stanie naładowania), zima się skończyła i jeszcze całe lato przejeździłem z tym akumulatorem. Kilka dni temu przy pierwszym przymrozku ciężko zakręcił, dlatego uznałem, że czas na wymianę. Wymieniłem akumulator na nowy i napięcie ładowania - takie samo ok 13,8V. To mnie całkowicie uświadomiło, że Ford tak ma...

Przeprowadziłem jeszcze taki eksperyment, przy uruchomionym silniku.
- w trybie serwisowym napięcie odczytane z zegarów: 12,7V przy załączonych światłach mijania, 13,5V po przełączeniu na światła pozycyjne (widać mocniej podświetlanie kokpitu)
- natomiast przy tej próbie multimetr podłączony do gniazda zapalniczki pokazuje 13,40 - 13,51V
- załączanie dodatkowego obciążenia (ogrzewane fotele, długie światła) nie zmienia wskazań
- przyłożenie multimetra do zacisków akumulatora 13,5V
- przyłożenie multimetra biegunem dodatnim do klemy akumulatora, masa do silnika 13,5V

i jak to zinterpretować...?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg odczyt_napiecia_zegarów.jpg (27.2 KB, 33 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Piotrek_Brzeg ; 14-10-2019 o 21:19
Piotrek_Brzeg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2022, 16:32   #84
GRYKA
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: benzina
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Witam,
pozwalam sobie odświeżyć temat mocno już wprawdzie "ograny" i komentowany opisując mój problem.
Otóż po kolei: MK3, 2004r. 1,8 125KM , w moim posiadaniu od nowego.
Ok.1 miesić temu awaria ładowania aku w trasie - doładowany aku i startowany 2-krotnie z boostera, następnie w warsztat i naprawa: wymiana akumulatora, regulatora nap.. prostownika, szczotek oraz sprzęgła alter. (Nowe cz. od Ford-Visteon)
Minęło 6 tyg. i nagle pojawia się sygnalizacja braku ładowania (lampka). Sygnał pojawia się raz po raz znika po chwili np. po wyłączeniu świateł mijania.
Po zmierzeniu napięcia (po powrocie do domu (ciepły silnik), 12,25 V. Ponowne uruchomienie i wartość nap. zwiększa się minimalnie : 12,7, rosnąco do ok.13,0.
Po ok. 2 godz. nap. na aku 12,5 zimny silnik odpalam ponownie i nap. ładowana 13,5, 13,8 . ?? Po ok. 10 min. spada nawet do 12,8-12,6
no i o co tu biega? Znowu regulator albo prostownik?

Ostatnio edytowane przez GRYKA ; 17-10-2022 o 23:31
GRYKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.