Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2019, 11:18   #1
Pospox
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-07-2019
Skąd: Śląsk
Model: Transit
Silnik: 2.0 DURATORQ DI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Podciśnienie (brak przewodu)

Witam, wymieniałem dzis chłodnice i zauważyłem ze na silniku jest przewód podciśnienia z trójnikiem ale jedno wyjscie jest zaklejone srebrna taśma wiec pewnie nie ma tak byc albo ktos mial tylko takie złącze i zainstalował. Zauważyłem tez ze przy skrzyni biegów jest wolne miejsce na jakis przewód gumowy, z boku zas wychodzi stalowy chyba do serwa ( nie jestem mechanikiem, robie cos co mogę sam pogrzebać.)

Pytanie jak to powinno wyglądać prawidłowo podpięte i do czego ( auto mam od niedawna i w sumie to mój 1 diesel i dostawczak w ogóle)

Pozdrawiam.

Pospox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 12:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Podciśnienie (brak przewodu)

Podcisnieniowy układ jest trochę skomplikowany. Od pompy vacu idzie przewód główny, zasila serwo hamulca oraz idzie do elektrozaworu EGR oraz do kabiny do sterowania nagrzewnicą (obieg wewnętrzny lub zewnętrzny - decyduje kierunek obrotu gałki wentylatora nawiewu).
Elektrozawór EGR-a ma trzy króćce, środkowy idzie do EGR-a, zewnętrzny do przewodu vacu pompy, a wewnętrzny do filtra powietrza.

Króciec na skrzyni to odpowietrzenie skrzyni, powinien być na niego założony elastyczny przewód i podwieszony wysoko w okolicy skrzynki bezpieczników. Chodzi o to, aby zmiany cisnienia w skrzyni nie powodowały zasysania wody i brudów z jezdni.

Cytat:
Napisał Pospox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z boku zas wychodzi stalowy chyba do serwa
Z boku, ale skąd? I jest otwarty?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-07-2019 o 12:19
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.