Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2012, 18:32   #111
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał maciekmisi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy kierownice do Focusa MK2 i MK2 FL są takie same i można je stosować zamiennie?
Tak można,co do przycisków chyba są takie same popatrz sobie na zdjęcia na allegro

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2012, 22:40   #112
dzidekrz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2011
Model: kuga , Focus mkII
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

jak sprawdzić czy mam czujniki w pedałach??
dzidekrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2012, 22:55   #113
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał dzidekrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sprawdzić czy mam czujniki w pedałach??
Myślę że jak byś przeczytał cały wątek to nie zadawał byś takiego pytania.
Pytanie z cyklu pójścia do piekarni i zapytanie czy kupie tu chleb !!!!!!!!
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2012, 08:40   #114
dzidekrz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2011
Model: kuga , Focus mkII
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Oczywiście sorki, za głupie pytanie . Właśnie jestem po udanym zainstalowaniu BT/VC i coś się rokręciłem z dokładaniem dodatków do swojego Focus.
Czujniki chyba mam w pedałach, w kierownicy wtyczka dodatkowa była( zmieniłem kierownice jakiś rok temu i dałem sobie bo mam wersję AmberX bez komp.) w aso powiedzieli wtedy,że nie ma szans na temp. a tu widzę że jest taka możliwość

Muszę jeszcze sprawdzić w tym GEM czy są przewody.

pozdr.
dzidekrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2012, 13:53   #115
dzidekrz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2011
Model: kuga , Focus mkII
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Witam, mam jeszcze jedno pytanie, oglądałem to forum sąsiadów i w małej czarnej kostce pod kierownicą mam 6 kabelków w środku biały i brązowy czy to oznacza że okablowanie już mam?? W tym całym GEM też dochodzi jeden kabel biały i jeden brązowy. strasznie niewyraźne te zdjęcia i nie mogłem się doliczyć w które piny powinny być wpięte te kabelki do niebieskiej skrajnej złączki w GEM. Nie chciałbym pojechać do aso i walczyć o podłączenie do ids jakby się okazało, iż nie mam okablowania.

pozdr.
dzidekrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2012, 17:05   #116
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

u mnie w c-maxie chyba było 5 a nie 6, ale jesli masz 6 lub 5 to i powinieneś mieć wpięcie i instalacje do tempomatu
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2012, 21:52   #117
ktomek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2006
Skąd: Nowogard
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

"System regulacji prędkości jazdy

System regulacji prędkości jazdy składa się z zespołu włączników, które są elementem zespołu kierownicy. Zespół włączników ma bezpośredni interfejs z GEM, który ze swej strony komunikuje się z moduł sterowania zespołem napędowym (PCM).

Sygnały z włączników systemu regulacji prędkości zostają odebrane przez GEM jako analogowe napięciowe sygnały wejścia. Napięcie wyjścia włączników systemu regulacji prędkości zostaje przypisane poprzez odpowiednie rezystory poszczególnym, zabudowanym w zespole, włącznikom.

GEM przekazuje nadchodzące informacje jako meldunek poprzez szynę średniej prędkości CAN do zestawu wskaźników. Stąd meldunek zostaje skierowany dalej poprzez szynę CAN wysokiej prędkości do PCM.

PCM nastawia moc oddawaną przez silnik, tak by zrealizować wybraną prędkość."

Kwestia tempomatu w samochodach marki Ford nie jest jednoznacznie określona. Jedynym modelem (jaki ja znam) do którego była instrukcja montażu/doposażenia w tempomat było Mondeo MK3. W pozostałych (nowszych) modelach nie ma ŻADNYCH instrukcji dot. tempomatu.
Nie dziwię się, że niektóre z serwisów nie podejmują się próby doposażenia. Nikt nie wie czy zadziała, a ASO kierując zapytanie klienta dalej otrzymuje odpowiedź, że nie ma procedury to nie ma możliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozumiecie...

Wracając do Focusa MK2.
Uzupełnię wpis o szczegóły aktywacji i niezbędnych elementów w które trzeba doposażyć Wasze samochody.

Tempomat aktywuje się w dwóch miejscach. Moduł GEM (lub BCMii jak kto woli) i IPC (lub IC jak kto woli, czyli zestaw wskaźników). W obu miejscach przy funkcji KONTROLA PRĘDKOŚCI, trzeba wybrać TAK lub WYPOSAŻONY.

Pozdrawiam
ktomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2012, 23:16   #118
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał ktomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dziwię się, że niektóre z serwisów nie podejmują się próby doposażenia. Nikt nie wie czy zadziała, a ASO kierując zapytanie klienta dalej otrzymuje odpowiedź, że nie ma procedury to nie ma możliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozumiecie...
Tak rozumiemy tylko często w przypadkach focusa MKII i c-maxa w servisach mówią że nie ma takiej możliwości imi tak też powiedzieli. A po szerszych rozmowach i konsultacji okazuje się że się da.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2012, 21:15   #119
maciekmisi
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6, 100KM, benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Mogę polecić serwis z Warszawy, bo aktywowałem u nich tempomat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Koszt aktywacji IDSem - 150 zł.

Dodam, że mam Focusa MK2 FL, 1.6Pb, 5.2008, wersja wyposażenia Silver X i wszystko było (wiązka, czujniki), tylko dokupiłem czteroramienną kierownicę z przyciskami.
maciekmisi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 14:34   #120
kubus_wawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2010
Skąd: Błonie
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Witam
Proszę o informacje czy przyciski z C-maxa da rade dołożyć do kierownicy 3-ramiennej w focusie żeby zadziałał tempomat.
Cała instalacja jest zamontowana brakuje jedynie przycisków.

Może jeszcze ktoś poleci jakiś warsztat w Warszawie w którym mogą włączyć tempomat w GEM i komputerze pokładowym

Pozdrawiam
kubus_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.