Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2013, 12:24   #21
NrG
ford::amateur
 
Avatar NrG
 
Imię: Mania
Zarejestrowany: 27-04-2011
Skąd: NKE
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008 fl
Postów: 2
Domyślnie Usterka silnika

Witam.2 dni temu wyskoczyl mi komunikat Usterka Silnika.Silnik stracil moc ale wydaje sie ze pracuje rowno i nie slychac zadnych dziwnych odglosow.Wracqajac do domu zajechalem na komputerowe badanie.Po podpieciu wyskoczyly mi 3 bledy silnika:
1- P0704- wlacznik sprzegla - sygnal niezrozumialy
2- P0340- czujnik polozenia walka rozrzadu- zaklocenia dzialania
3- P0380- sterowanie czasu podgrzewania - przerwa/masa/zwarcie do plusa.

Program to ESI[tronic] 7.0.723

Pierwsze dwa bledy skasowano ale pozostal trzeci i silnik dalej nie ma mocy.
Ktos ma jakies sugestie?
Dzieki

NrG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 16:46   #22
lukaszzajac81
ford::beginner
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: szczecin
Model: focus c-max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Witam a co moze byc przyczyną ze po usunieciu filtra cząstek stałych w c-maxie 2006 rok 1.6tdci po przekreceniu kluczyka wystepuje błąd usterka układu silnika po wyłączeniu zapłonu i włączeniu na nowo błędu niema filtr usówał V-Tech i niewiedzą o co kaman robiono juz prawie wszystko i nic teraz w poniedzialek wstawiam auto i maja wysłać kompa do krakowa i tam maja coś niby poradzic niby recznie cos zakombinowac w kompie na stole bo przez kompa niemaaja juz pomysła i tak juz 3 tygodnie i nic miał ktos z czyms takim przypadek

Bump: Witam a co moze byc przyczyną ze po usunieciu filtra cząstek stałych w c-maxie 2006 rok 1.6tdci po przekreceniu kluczyka wystepuje błąd usterka układu silnika po wyłączeniu zapłonu i włączeniu na nowo błędu niema filtr usówał V-Tech i niewiedzą o co kaman robiono juz prawie wszystko i nic teraz w poniedzialek wstawiam auto i maja wysłać kompa do krakowa i tam maja coś niby poradzic niby recznie cos zakombinowac w kompie na stole bo przez kompa niemaaja juz pomysła i tak juz 3 tygodnie i nic miał ktos z czyms takim przypadek

Bump: Witam a co moze byc przyczyną ze po usunieciu filtra cząstek stałych w c-maxie 2006 rok 1.6tdci po przekreceniu kluczyka wystepuje błąd usterka układu silnika po wyłączeniu zapłonu i włączeniu na nowo błędu niema filtr usówał V-Tech i niewiedzą o co kaman robiono juz prawie wszystko i nic teraz w poniedzialek wstawiam auto i maja wysłać kompa do krakowa i tam maja coś niby poradzic niby recznie cos zakombinowac w kompie na stole bo przez kompa niemaaja juz pomysła i tak juz 3 tygodnie i nic miał ktos z czyms takim przypadek
lukaszzajac81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 11:28   #23
Tymon157
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Czarnków
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

W moim przypadku po wyświetleniu się komunikatu usterka silnika, samochód również stracił moc a przyczyną była spalone świece żarowe. Koszt wymiany łącznie z diagnostyką komputera wyniósł mnie 250 (bez robocizny)
Tymon157 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 12:00   #24
NrG
ford::amateur
 
Avatar NrG
 
Imię: Mania
Zarejestrowany: 27-04-2011
Skąd: NKE
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008 fl
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Cytat:
Napisał Tymon157 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku po wyświetleniu się komunikatu usterka silnika, samochód również stracił moc a przyczyną była spalone świece żarowe. Koszt wymiany łącznie z diagnostyką komputera wyniósł mnie 250 (bez robocizny)
Dzieki za odpowiedz.Wlasnie to bylo powodem tego bledu.Padly wszystkie swiece.Swiece+robocizna 300pln
NrG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2014, 15:57   #25
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Wybrałem się do pracy po 4 rano i stanąłem na chwile przy sklepie, wywaliło błąd ust.układu kierowniczego aż nagle zniknęła. Dojechałem do pracy i spoko po 4 godzinach jak wyszedłem zwalniając biorąc połówkę. Odpalam auto żeby jechać po załatwiać urzędowe sprawy, znowu wywaliło mi ten sam komunikat i wspomaganie przestało działać. Na koniec udałem się do domu, mówię pewno coś sporadycznego, podpiołem obd II VCDS i błędów nie ma. Odłączyłem klemę na chwile to doszedł komunikat usterka układu silnika i w ogóle nie chce zapalić. Póki co wymontowałem aku i będę ładował go... Może to jest powodem. Ale się zdołowałem, a zdążyłem kupić auto a do tej pory śmigało dobrze. 1.6TDCI 2005. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A zapomniałbym, 30-tego miałem takie błędy które już więcej razy się nie pojawiły
Saturday,30,August,2014,18:31:58:32264
VCDS Release 11.11.3: Generic OBD2
Mode 07: Pending emission related fault codes

Address 7E8: 3 Faults Found:
P0500 - SAE - Vehicle Speed Sensor: Malfunction
P1934 - Manufacturer specific code
U0073 - SAE - Control Module Communication Bus Off

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 01-09-2014 o 16:01
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2014, 07:31   #26
krzy781
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2013
Model: Ford Focus ZETEC
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 2
Exclamation Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Witam wszystkich. Dzisiaj rano wracajac z pracy po wcisnieciu mocniej gazu na 3 biegu wyskoczyl mi komunikat AWARIA SILNIKA. Samochod odrazu stracil moc i nie kreci wiecej niz 3000. Dodam ze po zgaszeniu i ponownym odpaleniu komunikat znikl, ale auto dalej nie kreci. Wiem ze trzeba podpiac pod kompa zeby zobaczyc jakie bledy. Lecz z ciekawosci : jakie moga byc tego problemu przyczyny i czy mozna tak jezdzic czy nie. Dodam ze u mnie w miescie jest tylko stacja Tesco, moze wlac mocniejszego disla? ( FORD FOCUS 2009 1.6 ZETEC 110K)

Ostatnio edytowane przez RedFord ; 12-10-2014 o 23:35
krzy781 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 19:19   #27
mario1986
ford::amateur
 
Avatar mario1986
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-04-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Witam serdecznie.....Posiadam Forda Focusa ST 1.8 TDCI 120 KM 2007r.....nastąpiła dziś taka sytuacja iż do tej pory wszystko było w porządku(a posiadam go ok 4 miesiące) dziś załadowałem bagażnik drewnem także przyczepkę i po ruszeniu i przejechaniu ok 100 metrów zapaliła się czerwona kontrolka a na komputerze wyskoczył komunikat"USTERKA UKŁADU SILNIKA" auto jedzie normalnie nie osłabło jak inni pisali w takich przypadkach turbina się nie rozłącza wszystko jest w porządku i teraz nie mam pojęcia czy przyczepka zrobiła mi zwarcie i komputer oszalał czy jest przeciążony nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją....czy wystarczy podpiąć pod komputer i wykasować owy błąd czy jest to grubsza sprawa????bardzo będę wdzięczny za pomoc....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mario1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 19:28   #28
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Cytat:
Napisał mario1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam Forda Focusa ST 1.8 TDCI 120 KM 2007r
Witaj, primo nie pisz takich bzdur bo oczy az bola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A odnosnie bledu to, najlepiej wlasnie podlaczyc kopmuter i zobaczyc co jest grane.
Szukanie po omacku nie ma sensu.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 20:53   #29
McGery
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-12-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Potwierdzam fakt powiązania pomiędzy komunikatem "awaria silnika" a żarówką światła "stop" w Fordzie Fokusie 1.8 TDCI 2010r. Mianowicie spaloną żarówkę z dwoma żarnikami (pozycyjnym i stopem) zamieniłem na żarówkę z pojedynczym żarnikiem (podobno pasującą). Po przejechaniu krótkiego odcinka pojawił się komunikat "awaria silnika". Po wyjęciu zamienionej żarówki temat sam się zniwelował. Także jest to dziwne ale taka zależność występuje.

Ostatnio edytowane przez McGery ; 18-08-2016 o 20:56
McGery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 22:32   #30
Daniels90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 vc-ti
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Focus 2 fl 1.6 ti-vct po zatankowaniu wyswietlilo komunikat "usterka silnika" i nie mogłem uruchomić silnika. Po 3 próbach udało się komunikat więcej się nie pojawił auto normalnie jedzie. Pod komp jeszcze nie podłączałem więc nie wiem czy są jakieś błędy.
Macie jakieś pomysły/sugestie co do mozliwej przyczyny lub co należało by sprawdzić ?
Daniels90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , dpf , filtr cząstek stałych


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.