Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2018, 19:47   #201
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Tak jeszcze w kwestii uściślenia to Dystom może też zrobić przykręcane dystanse 20mm na zamówienie. Cena ta sama. 22mm mają na stanach. Mniej nie robią.

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 20:30   #202
roberto_s
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Cytat:
Napisał manieksaint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz foto jak teraz wygląda auto z dystansem i zestawem z xc60? Jak możesz to podeślij mi namiar na PW na firmę od dystansow. Bo obecnie zastanawiam się nad dystomem i RRC
Co do firmy to mamy zbieżne typy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. RRC polecał kolega szwagra i dokładność deklarują lepszą, ale .... tak jak pisałem wcześniej.

Poglądowe foty w załączeniu. Domyślam się, że interesuje cię ile teraz jest miejsca między felgą i zaciskiem, ale takie zdjęcie w garażowych warunkach ciężko wykonać. Natomiast zaciski jeszcze nieregenerowane i nie malowane, więc estetyką nie ma co się chwalić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMAG1988.jpg (61.2 KB, 140 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMAG1987.jpg (57.7 KB, 144 wyświetleń)
roberto_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 13:19   #203
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Wygląda spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u siebie muszę dobrze policzyć jaki dystans zakupić bo mam dwa zestawy i każdy ma inne ET. Jak ogólne wrażenia że swapa? Wiem że zestaw jeszcze na dotarciu ale może jakieś pierwsze wnioski już są Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 15:45   #204
Bernikle
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-03-2016
Model: S-max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaj linka, to ci powiem czy to ten sam sprzedający (Dąbrowa Górnicza), od którego kupiłem kiedyś podrobione. Odkryłem to po kilku latach, gdy stwierdziłem, że oryginały nie były malowane w ten sposób co moje tarcze.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bernikle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2019, 11:10   #205
lukasek85
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-03-2017
Skąd: Zawiercie
Model: EDGE
Silnik: 2.0TDCi Bi-Turbo
Rocznik: 2018
Postów: 52
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

koledzy napiszcie czy przy wymianie zacisków pod większe tracze smarowaliście czymś te prowadnice pracujące w gumie zacisku. W internecie znalazłem sprzeczne informacje.
lukasek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2019, 11:14   #206
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Tak. Smarem do układów hamulcowych

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2019, 11:22   #207
lukasek85
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-03-2017
Skąd: Zawiercie
Model: EDGE
Silnik: 2.0TDCi Bi-Turbo
Rocznik: 2018
Postów: 52
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Kolego Juzek dziękuję za odpowiedź... napisz mi z jakiej firmy zakładałeś tarcze pod zaciski dwutłoczkowe oraz jak się sprawują. Ja zakupiłem tarcze i klocki z ATE pod zaciski XC90. Jeszcze nie zamontowane, ale rożne opinie krążą o tej firmie. Zastanawiam się, czy te złe opinie nie są o podrobionych produktach.
lukasek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2019, 12:18   #208
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Zamontowałem Brembo painted i klocki ATE... Tarcze po dwóch latach bez śladu rdzy na czaszy centralnej.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 07:05   #209
lukasek85
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-03-2017
Skąd: Zawiercie
Model: EDGE
Silnik: 2.0TDCi Bi-Turbo
Rocznik: 2018
Postów: 52
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

a więc szanowni Koledzy w ostatnim czasie wymieniłem zaciski na te z VOLVO XC90 ( średnica tarczy 336 mm, grubość 30 mm). Tarcze i klocki zakupiłem z firmy ATE. Po zamontowaniu i paru jazdach testowych mogę stwierdzić, że na takim zestawie to auto powinno wyjść z fabryki. Nie trzeba mocno naciskać pedału hamulca ponieważ łapie już na samym początku. Przy mocniejszym hamowaniu nie ma najmniejszego problemu. Przed podjęciem decyzji o zmianie zacisków i tarcz na większe przeczytałem cały ten wątek. Różne były opinie na temat wykorzystania takich hamulców w naszych s-max'ach, ale zmieniłem i jestem zadowolony. Cała zabawa wyniosła mnie 830 zł (tarcze, klocki, zaciski, płyn hamulcowy, pierścienie centrujące fi68/fi63,4 gr 4mm pod tarcze). Robocizny nie liczę bo zrobiłem to sam. W klocki EBC nie inwestowałem i wydaję mi się, że obecne ATE spokojnie wystarczą. Jakby ktoś był ciekaw jakie koła wchodzą na ten zestaw to odpowiem, że Ronal 17"x7J et55 (alufelgi typowe 5 ramienne z s-max'a) pasują idealnie i nie są potrzebne żadne dystanse (odległość pomiędzy zaciskiem a obciążnikiem na feldze to ~5 mm, pomiędzy ramieniem felgi a zaciskiem ~8 mm ). Obecnie mam założone 18" letnie. Należy jednak pamiętać, że na ten zestaw dojazdówki w 16" już nie założymy, ale "sztuka" mówi że koło dojazdowe powinno być założone tylko na osi tylnej. Zestaw który nie dawał rady u mnie w oryginalnym rozmiarze montowanym w naszych s-max'ach to tarcze + klocki BREMBO. Niestety po paru ostrych hamowaniach potrafił się gotować i wyczuwalne były bicia na kierownicy. Nowy wytrzymał u mnie rok. Jeśli ktoś jeździ tylko jak emeryt to pewnie BREMBO się sprawdzi. Jakby ktoś pytał dlaczego wybrałem zestaw od XC90 zamiast od XC60 (zacisk dwutłoczkowy) to odpowiem, że wizualnie bardziej odpowiadał mi zacisk od XC90 oraz że założę na niego oryginalną felgę zimową w 17" (przed zakupem wszystkiego co potrzebne do wymiany hebla z XC90 zrobiłem test polegający na odkręceniu starego zacisku z jarzmem od zwrotnicy, przykręceniu na szybko zacisku z jarzmem od XC90 oraz przymiar koła) + średnica 336mm. Mam nadzieje że wszystko jasno opisałem.
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukasek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 12:55   #210
luk2222
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-12-2013
Model: S-max
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 108
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Witam.
Również przymierzam się do zmiany zacisków na te z Volvo xc90. Czy każdy zacisk z numerem 959/960 będzie pasował? Czy musi być jakaś konkretna data produkcji?
luk2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.