Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2018, 10:05   #1
kacek777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2017
Model: Galaxy MK ii
Silnik: 1.9 TDi AUY
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odpowietrzenie sprzęgła

Witam, wiem że jestes już trochę tematów dotyczacych odpowietrzenia sprzęgła w transicie, przeszukałem już całe google i niestety dalej nie wiem jak to zrobić dobrze. Mianowiecie jeden odpowietrznik mam po lewej stronie pod maską, jest to taki zbiorniczek jak to ktoś już napisał wielkości kieliszka i drugi przy wejściu przewodu do wysprzeglika ale wlasnie z nim jest problem. Zalozona jest na nim ochronna gumka, po zdjęciu owej gumki nie da się odkręcić tego odpowietrznika tzn. nie ze nie mogę tylko po prostu wyglada na taki ktorego sie nie odkreca. Co robić? Postaram sie dodać za niedługo zdjęcia jak to wygląda.
Pedal sprzegla po pierwszym nacisnieciu bierze przy końcu tj. ok 1/3 skoku, gdy popompuje kilkanascie razy pedal jest normalny i sprzeglo dziala normalnie. Ewidentnie wyglada to na zapowietrzenie (lub uszkodzona pompka?) tylko wlasnie odpowietrzenie przy tym "kieliszku" nic nie daje, a przy wysprzegliku odpowietrznik jest nie odkrecalny. Gdy odlaczylem przewód od wysprzeglika przez ten " odpowietrznik" jest normalnie przelot.
Pozdrawiam i licze na.szybką reakcję ponieważ jest to pojazd uprzywilejowany straz pozarna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kacek777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 11:47   #2
os-car
ford::beginner
 
Avatar os-car
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Bałtów
Model: Transit
Silnik: 3.2 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie sprzęgła transit

Odpowietrza sie wyciągając przewód z zapinki...
os-car jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 12:14   #3
kacek777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2017
Model: Galaxy MK ii
Silnik: 1.9 TDi AUY
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpowietrzenie sprzęgła transit

Wlasnie do tego doszedłem, trzeba delikatnie wyciągnąć przewód. Trochę dziwne rozwiązanie jakby nie mogli dac normalnie odkrecanego tylko wyciagac przewód.
Problem rozwiązany, sprzeglo działa. Zastanawiam sie tylko jaki był powód zapowietrzenia. Chyba ze problem powroci.
Pozdrawiam
kacek777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
odpowietrzanie , sprzęgło


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.