Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2018, 01:33   #21
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

To zależy ile jeździsz. Jeśli Ci nie stygnie, tak jak koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , to co 30tys. styknie. A jeśli mniej, to co roku.

woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 22:28   #22
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

A powiedzcie przy tej okazji jak to jest z tym filtrem cząstek stałych. Wyczytałem w instrukcji, że chyba co 160 - 500 km konieczne jest czyszczenie filtra przez jazdę z prędkością min 48 km/h przez ok 10-20 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda to na mocno upierdliwe. Faktycznie tak to jest w silnikach z DPF`em?
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 15:05   #23
fredi
ford::average
 
Avatar fredi
 
Imię: Alfred
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Komorniki woj.Opolskie
Model: Ford S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 tdci 200km
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał Jarri S-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedzcie przy tej okazji jak to jest z tym filtrem cząstek stałych. Wyczytałem w instrukcji, że chyba co 160 - 500 km konieczne jest czyszczenie filtra przez jazdę z prędkością min 48 km/h przez ok 10-20 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda to na mocno upierdliwe. Faktycznie tak to jest w silnikach z DPF`em?
Kto Ci takich głupot naopowiadał , ja mam s maxa z 2011 poliftowy i nie mam problemów z DPF em.
__________________
fredi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 15:33   #24
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał Jarri S-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedzcie przy tej okazji jak to jest z tym filtrem cząstek stałych. Wyczytałem w instrukcji, że chyba co 160 - 500 km konieczne jest czyszczenie filtra przez jazdę z prędkością min 48 km/h przez ok 10-20 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda to na mocno upierdliwe. Faktycznie tak to jest w silnikach z DPF`em?
Kolego nie martw sie za wczasu.Ciesz się nowym autkiem,ciesz się jazdą a ,,będzie Pan zadowolony".Inni mają problemy z filtrem bo zapewne cudują ,a to z czipami,a to z olejami lub paliwami itp. Stosuj się do instrukcji i będzie OK.Ja mam już zrobione ponad 300tys km co prawda w trasach i do tej pory niewiem jak on się wypala,kiedy,a już nie wspomne o tym jakie ma w danej chwili temperaturyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak tu niektórzy badania naukowe prowadzą.Poprostu używaj.Szerokiej drogi.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 16:32   #25
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,480
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

A jak Ci padnie grzalka i zamarznie adblue, to po prostu nasikasz na cieplo ��
Ps jakas glupawke mam ��
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 17:54   #26
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał citrovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego nie martw sie za wczasu.Ciesz się nowym autkiem,ciesz się jazdą a ,,będzie Pan zadowolony".Inni mają problemy z filtrem bo zapewne cudują ,a to z czipami,a to z olejami lub paliwami itp. Stosuj się do instrukcji i będzie OK.Ja mam już zrobione ponad 300tys km co prawda w trasach i do tej pory niewiem jak on się wypala,kiedy,a już nie wspomne o tym jakie ma w danej chwili temperaturyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak tu niektórzy badania naukowe prowadzą.Poprostu używaj.Szerokiej drogi.
Dzięki Jacek, 100% racji przyznaję.
Generalnie jak czytam instrukcję online to ręcę opadają, bo co drugie zdanie to... może spowodować awarię, której naprawa nie podlega gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dotąd nigdy nie miałem DPF`a, ale skoro mówisz, żeby się nie przejmować to przyjmuję!
Szerokości!

Bump:
Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak Ci padnie grzalka i zamarznie adblue, to po prostu nasikasz na cieplo ��
Ps jakas glupawke mam ��
Spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie można wszystkiego brać zbyt poważnie, bo byśmy zwariowali;
Ale wracając do rady, to wtedy zamiast adblue będzie adyellow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 19:56   #27
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

...raczej adgreen...
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 08:22   #28
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał fredi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kto Ci takich głupot naopowiadał , ja mam s maxa z 2011 poliftowy i nie mam problemów z DPF em.
Te głupoty wyczytałem właśnie w instrukcji obsługi...

63D8E7D6-B5FE-4A46-A3F5-1D92D9167EC4.jpg
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 08:58   #29
fredi
ford::average
 
Avatar fredi
 
Imię: Alfred
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Komorniki woj.Opolskie
Model: Ford S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 tdci 200km
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Ja przez trzy lata użytkowania ani razu nie miałem problemów z filtrem DPF, nawet niekiedy nie zauważyłem że się wypala. Patrzę na spalanie chwilowe , jak jest 0,5 to nic się nie wypala , natomiast jak jest 1,7 to wypala się filtr cząstek stałych wtedy nie gasze auta tylko jadę i to całkiem z normalną prędkością. Szanowny kolego w twoim przypadku filtr DPF jest już lepiej dopracowany i nie sprawia problemów .
__________________
fredi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 10:57   #30
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał fredi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja przez trzy lata użytkowania ani razu nie miałem problemów z filtrem DPF, nawet niekiedy nie zauważyłem że się wypala. Patrzę na spalanie chwilowe , jak jest 0,5 to nic się nie wypala , natomiast jak jest 1,7 to wypala się filtr cząstek stałych wtedy nie gasze auta tylko jadę i to całkiem z normalną prędkością. Szanowny kolego w twoim przypadku filtr DPF jest już lepiej dopracowany i nie sprawia problemów .
To się bardzo bardzo cieszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.