Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2016, 20:24   #11
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Czy aby wcisnąć tą piankę konieczna jest rozbiórka radia?
U mnie drży dokładnie w miejscu gdzie jest odbiornik centralnego i zmierzchu na środku podszybia przy 1400-1500 obr.

raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2016, 21:15   #12
lapawwa
ford::average
 
Avatar lapawwa
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: Tychy / Kraków Balice
Model: Focke-Wulf
Silnik: 2.0 TDCI 163km by Mayak
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Nie trzeba rozbierać. Ja po prostu słyszałem ten dźwięk z podszybia (tunel za radiem) dlatego to rozkręciłem od razu wygłuszając. Weź coś długiego i płaskiego (najlepiej długą linijkę) i włóż za podszybiem klinując i zobaczysz efekt.
lapawwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 20:13   #13
ds_krk
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-06-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Deska rozdzielcza składa się z 2 elementów. Miękkiego i twardego pod szyba. Czy ten twardy da się odmontowac i wyciągnąć aby wygluszyc ten hałas? Bo to on daje w kość. Mam też kuga mk2, tam podobnie jest to zbudowane ale twarda cześć jest elegancko zamontowana, bez żadnego trzęsienia..
ds_krk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 22:08   #14
gieniu2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 22
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

U mnie słychać trzeszczenie przy przyśpieszaniu i zwalnianiu. Jakby deska się naprężała. W trakcie samego podnoszenia obrotów nie występuje.

Ktoś miał podobnie?
gieniu2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 17:00   #15
ds_krk
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-06-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Wyciągnij głośnik centralny, po lewej stronie znajdź szczelinę dość głęboko, palcem wyczujesz pod twarda częścią plastiku.. Załaduj tam jakiś kawał gumy czy gąbki, hałas powinien ustac, ale jest to rozwiązanie doraźne. Ja bym chciał podejść do tematu profesjonalnie i wygluszyc totalnie cały element, tylko nie wiem czy ciągnąć na siłę, czy to jest poskladane na spinkach. Znajdę gdzies jakiś schemat?
ds_krk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 19:43   #16
gieniu2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 22
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Cytat:
Napisał ds_krk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyciągnij głośnik centralny, po lewej stronie znajdź szczelinę dość głęboko, palcem wyczujesz pod twarda częścią plastiku.. Załaduj tam jakiś kawał gumy czy gąbki, hałas powinien ustac, ale jest to rozwiązanie doraźne. Ja bym chciał podejść do tematu profesjonalnie i wygluszyc totalnie cały element, tylko nie wiem czy ciągnąć na siłę, czy to jest poskladane na spinkach. Znajdę gdzies jakiś schemat?
Głośnik centralny?
gieniu2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 20:49   #17
ds_krk
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-06-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Tak, ten nad centralnym wyświetlaczem, pod przednia szyba. W zał zdjęcie z po lifta, ale przed liftem jest taki sam. Jeżeli nue masz głośnika to tym bardziej powinno Ci zależeć na zdemontowaniu twardej części deski pod szyba
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20130404_095908_833 (2).jpg (96.0 KB, 116 wyświetleń)
ds_krk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 20:54   #18
gieniu2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 22
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Nie mam tego głośnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i mam model przed FL. Spróbuję wyciągnąć obudowę tego panelu centralnego i dostać się do miejsca o którym piszesz. Dzięki!
gieniu2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 22:05   #19
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Cytat:
Napisał gieniu2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam tego głośnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i mam model przed FL. Spróbuję wyciągnąć obudowę tego panelu centralnego i dostać się do miejsca o którym piszesz. Dzięki!
Daj znać czy Ci się udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak możesz to porób jakieś zdjęcia, mam ten sam temat (nie mam głośnika).

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2019, 18:54   #20
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Odkopię temat. Od ponad roku z tym walczę, nie mogę dojść do ładu. Samochód to Focus MK2 FL 1.8 TDCi. Brzęczenie z prawej strony i przy delikatnym przyśpieszaniu tego nie słychać ale gdy wcisnę "gaz w dechę" i chce nagle przyśpieszyć to między 1500 a 2200 obr/min zaczyna brzęczeć i gdy jestem w przedziale tych obrotów to przy nierównościach na drodze też brzęczy. Powyżej 2200 obr/min tego nie ma, im wyżej go trzymam na obrotach to znika to. Im niżej tym gorzej, granica niżej to jakieś 1500 obr/min i na 1 biegu tego nie ma, zaczyna się od 2-ki.

Pokrótce :

- dwumas wymieniony więc drgania silnika odpadają z jego powodu (zresztą wymieniałem w sierpniu 2018 a to brzęczenie występuje już dużo dużo wcześnie)
- natomiast gdy gaszę silnik to słychać takie terkotanie i widać pod spodem jak skacze wtedy skrzynia i poduszka skrzyni. Przed wymianą dwumasy już tak było a mechanik nie stwierdził jej uszkodzenia (stwierdził że ten typ tak ma, w sensie 1.8 TDCi). Może to być powód tego że przenosi jakieś wibracje i jest uszkodzona?
- plastikowa osłona spodu silnika zdjęta
- plastikowej osłony od góry silnika nie ma
- osłona plastikowa od spodu chłodnicy zdjęta
- plastikowe nadkole delikatnie pęknięte ale to na odcinku 2-3 cm i to na końcu.

Szczerze nie wiem gdzie szukać problemu. Słychać ewidentnie z prawej strony z okolic podszybia, ewentualnie spod deski rozdzielczej za schowkiem. Czy ma ktoś jakiś pomysł lub miał taki sam problem?

Tutaj filmik, najlepiej słychac na słuchawkach wtedy najlepiej to słychać

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez robert19091990 ; 16-02-2019 o 18:57
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.