Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2023, 12:58   #1
fordpumastlinex
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-02-2023
Skąd: Gdańsk
Model: Puma Stline X
Silnik: 1.0 155km
Rocznik: 2022
Postów: 3
Domyślnie Pulsujace, mrygające wirtualne zegary

Witam, mam pytanie do posiadaczy Pumy MK2 z wirtualnymi zegarami, lub do osób które są na tej grupie i mają styczność z serwisem. Mam auto od 2 msc przebieg 2 tys i od około miesiąca zauważyłem, że ekran od zegarów przy określonych warunkach gdy jest mocno podświetlony w dzień to pulsuje, szybko mryga. Jest to niewidoczne przy słabym podświetleniu, ale w dzień ekran automatycznie się podświetla i nie da się tego nie widzieć, głównie w trybie normal i eco. Jest to na tyle irytujące że patrząc na drogę, kątem oka widać jak ekran pulsuje. Na innych forach głównie brytyjskich temat istnieje u kilku osób, czyli nie jest to jednostkowy przypadek, tak samo na polskim forum fb też są osoby które mają taki problem, ale póki co nic nikt tam sobie z tym nie poradził. Ktoś miał coś podobnego? Ktoś wie jak to rozwiązać? Byłem w serwisie dostałem odpowiedź że ekran w pumie ma takie odświeżanie i może to być widoczne... w testówce niczego takiego nie było. Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny, pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-02-2023 o 14:06
fordpumastlinex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 08:03   #2
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Pulsujace, mrygające wirtualne zegary

"Ktoś wie jak to rozwiązać?" - nie dawać się dymać w ASO. Spróbować to nagrać. Pokazać w ASO i żądać naprawy. W razie odmowy iść ze sprawą wyżej (Ford).
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 10:15   #3
fordpumastlinex
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-02-2023
Skąd: Gdańsk
Model: Puma Stline X
Silnik: 1.0 155km
Rocznik: 2022
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pulsujace, mrygające wirtualne zegary

Nie da się tego nagrać, kamera tego nie wkrywa, a nie występuje to ciągle dlatego też trudno to pokazać w aso. Bardziej mi chodziło o to czy ktoś to miał i co pomogło w usunięciu tego. Czy jest jakiś kod na tą usterke i wymaga wymiany wyświetlacza, czy updatu oprogramowania. Bardziej mi chodzi o odpowiedzi kogoś kto miał taki przypadek i sobie z tym poradził a nie pałowania aso i jeżdżenia tam codziennie aż usterka będzie widoczna o danej godzinie u deleara...

Ostatnio edytowane przez fordpumastlinex ; 15-02-2023 o 10:18
fordpumastlinex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2023, 21:32   #4
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Pulsujace, mrygające wirtualne zegary

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......


Na razie jest TSB jeżeli miga ekran SYNC 3 w USA: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Obstawiam jakiś błąd w oprogramowaniu tak jak lagujące animacje zegarów, która nie występowała w samochodzie testowym, a u mnie występuje. Z ciekawości sobie przejrzałem TSBs innych producentów i zawsze problemem okazywało się wadliwe oprogramowanie.

Biorąc jednak pod uwagę listę bugów w SYNC-u to miganie ekranu zegarów u kilku użytkowników jest na pozycji milion w kolejce do naprawienia. Rozumiem, że dla kogoś to może być denerwujące, ale niestety priorytetyzacją takich rzeczy rządzą głównie liczby. Podobno Ford wie o problemie, wymiana części nie przynosi zmiany, więc już nie proponuje tego rozwiązania, więc problem musi leżeć gdzie indziej.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-02-2023 o 10:44
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2023, 07:48   #5
fordpumastlinex
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-02-2023
Skąd: Gdańsk
Model: Puma Stline X
Silnik: 1.0 155km
Rocznik: 2022
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pulsujace, mrygające wirtualne zegary

Czyli u Ciebie tez jest widoczne to pulsowanie wirtualnych zegarow?
fordpumastlinex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.