Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2022, 14:33   #81
Stefanski
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 09-08-2022
Skąd: Białystok
Model: Transit Connect
Silnik: 1.5 TDCi EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, zastanawiałem się nad zakupem Couriera 1.5, czy wszystkie auta z tym silnikiem dotknięte są przez opisywane tu problemy, czy może da się w jakiś sposób sprawdzić, czy kupowane auto jest wolne od tych wad?

Stefanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 06:53   #82
Bad2004
ford::beginner
 
Avatar Bad2004
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: łódzkie
Model: Transit Courier Ambiente
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Mam Couriera od 2017 roku, przebieg aktualnie ponad 100 000 km. Żadna z opisywanych tu usterek u mnie nie wystąpiła. Może dlatego, że mam 1,5 TDCI o mocy 75 KM czyli najsłabszą wersję?
Bad2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 20:11   #83
Maciej B.
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 02-11-2022
Model: Ford Tourneo Courier
Silnik: Diesel
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Mam couriera od ponad 2 lat (silnik diesel 1.5 100KM) i już 5 wizyt związanych z tym samym problemem.
Najpierw po 11 000km ASO wezwało na akcję serwisową (nie dostałem pisma, jedynie telefonicznie). Po wgraniu nowego softu, tak jak inni, wymiana oleju tak średnio co 5000-6000km.
Oczywiście, wcześniej pojawiająca z coraz to większą częstotliwością lampka z DPFem - czy na pewno on wypala wszystko, czy tylko do pewnej wartości i czy on w ogóle działa?).

Wizyta w serwisie staje się już męcząca również dla serwisu bo ile razy można naprawiać to samo i tłumaczyć klientowi, że ten samochód nie nadaje się do częstego jeżdżenia tylko jest on do oglądania.

Czy ktoś ma na tą "niedogodność" skutecznie rozwiązanie?
Maciej B. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 13:52   #84
tomek87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2022
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Czy komuś tu lub samym ASO udało się rozwiązać tą usterkę?

Kupiłem używanego transita couriera z 2019r z przebiegiem 24k. Silnik 1.5 75KM, pierwsze 25k przebiegu bez problemu (czyli do 50K nic) teraz zaczęła się pojawiać kontrolka żółtego klucza - natychmiastowy serwis silnika. Auto jest bez gwarancji i chyba nie miało robionych tych akcji serwisowych. Umówiłem się do Forda na serwis i odczytanie błędu. Zastanawiam się że jeśli okaże się że to ten problem szeroko opisywany tu z DPF to po prostu nie wyciąć go i zmienić olej ��*♂️
tomek87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2022, 09:52   #85
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 195
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Cytat:
Napisał tomek87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
…Zastanawiam się że jeśli okaże się że to ten problem szeroko opisywany tu z DPF to po prostu nie wyciąć go i zmienić olej ��*
A Kolega wie, że takie działanie jest nielegalne i podlega karze?
Pomijam już skur……ństwo w stosunku do innych użytkowników dróg i nie tylko…
IP w internecie nie ginie.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2023, 19:51   #86
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Jak tam "zadowoleni" użytkownicy couriera ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cisza od grudnia Ja od początku roku już dwa razy olej wymieniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdro
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2023, 23:27   #87
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Omijaj tą firmę z daleka. Mili są tylko w chwili sprzedaży auta. Najlepiej ich nagrywać przy zakupie, dopytując o problemy z DPF. Mnie zapewniali, że to już historia, bo zmienili oprogramowanie i jest git. Na szczęście mam problem z głowy. Sprzedałem rupiecia. Pośrednikowi, bo nie mógł bym uczciwie spojrzeć w oczy kupującemu. Teraz, prawie od roku użytkuję Kia Sportage z silnikiem 1,6 CRDI i suchym DPF-em - osiągi nieporównywalnie lepsze, spalanie takie same 7,2-7,4/100 a często przyciskam. Absolutnie nic się nie dzieje, choć jeżdżę dokładnie tak samo - te same odległości i trasy. Gdy mijam kogoś w transicie, to naprawdę mocno współczuję.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2023, 19:26   #88
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 487
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Niestety w obecnych czasach nie ma opcji aby kupić nowego diesla bez AdBlue ze wszystkimi jego wadami.
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2023, 10:43   #89
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Walczyłem z wymianami co kilka tysięcy. Zanim poznałem auto wyłączałem silnik nie mając świadomości, że trwa wypalanie. Początkowo chciałem założyć diodę informującą o wypalaniu, ale nikt nie umiał tego uczynić lub nie chciał. Skończyło się na oprogramowaniu w telefonie Fdpf. Monitoruje wypalanie telefonem lub samym obrotomierzem (podniesione obroty), nie wyłączam silnika dopuki się nie skończy. Jest to upierdliwe, ale chyba wydłuża okresy między wymianami.
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2023, 15:54   #90
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Cytat:
Napisał OlBa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Walczyłem z wymianami co kilka tysięcy. Zanim poznałem auto wyłączałem silnik nie mając świadomości, że trwa wypalanie. Początkowo chciałem założyć diodę informującą o wypalaniu, ale nikt nie umiał tego uczynić lub nie chciał. Skończyło się na oprogramowaniu w telefonie Fdpf. Monitoruje wypalanie telefonem lub samym obrotomierzem (podniesione obroty), nie wyłączam silnika dopuki się nie skończy. Jest to upierdliwe, ale chyba wydłuża okresy między wymianami.
Nie wydłuża 😁
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.