Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2011, 16:37   #21
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Klekoczące TDCi 2.0

więc może to nie układ wtryskowy tylko np. koło pasowe wału

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 22:34   #22
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Klekoczące TDCi 2.0

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc może to nie układ wtryskowy tylko np. koło pasowe wału
Mi to osobiście nie przeszkadza dziś z ciekawości na parkingu przed marketem posłuchałem kilku ruszających diesli i np. nowy peugeot też lekko zaklekotał,ogólnie auto zbiera się dobrze nawet go dzisiaj podkręciłem na czerwone pole obrotomierza przy wyprzedzaniu i szedł jak burza,więc nie drąże na razie tematu.Pozdrawiam.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2011, 18:36   #23
mattii35
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klekoczące TDCi 2.0

witam. mam ten sam problem . tzn ,przy ruszaniu słychac mocno zawory,tak jak by zaplon byl zawczesny. dodam ze kupilem auto po wypadku i nie bylo kluczyka wiec kupilem na allegro zestaw:sterownik ,modół komfortu,kluczyk -nie kodowałem wtrysków auto ma przejechane 74tys km. i teraz niewiem czy to wina elektroniki czy jest pęknieta górna częsć głowicy . proszę o porade.
mattii35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 18:31   #24
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Klekoczące TDCi 2.0

uzupełnij profil bo nie wiadomo jakie masz auto
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 18:57   #25
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Klekoczące TDCi 2.0

to warto sprawdzic czy wtryski sa dobrze zakodowane, ew zrobic probe przelewowa wtryskow... koszta niewielkie a mozna sie dowiedziec cos o nich
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 12:33   #26
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Smile Odp: Klekoczące TDCi 2.0

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ew zrobic probe przelewowa wtryskow... koszta niewielkie a mozna sie dowiedziec cos o nich
Próbę przelewową można zrobić, może i koszta są niewielkie, ale niewielkie też informację jakie uzyskasz o wtryskach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 19:31   #27
Diezzel
ford::average
 
Avatar Diezzel
 
Zarejestrowany: 21-08-2011
Skąd: dolnyśląsk
Model: Mondeo MK IV
Silnik: TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klekoczące TDCi 2.0

Witam
Po probie przelewowej regenerowałem kompletnie dwa wtryski (regeneracja gładysek kraków)
Mech zamontował ,zakodował no i jest tak że mam objawy jakich przed regeneracją nie było.
1.w zakresie od 1500 do ok.2000 obrotów przy delikatnej jeździe szarpie autem
2. klekot jak w starym dieslu generalnie podczas jazdy, przy odpalaniu względna cisza.
Mam jak narazie przejechane 100 km i niewiem czy to "normalne objawy" czy to się musi jakoś "dotrzeć" ale wydając ponad 1k drażniący jest fakt że nie hula jak powinno.
I teraz czy tak może być czy lipna regeneracja czy może jakiś błąd przy montażu??
Diezzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 16:42   #28
michal321321
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-09-2020
Skąd: Łaziska Górne
Model: ford mondeo mk 3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Odp: [MONDEO MK3] Klekoczący silnik

witajcie podpinam sie do problemu. w sierpniu zregenerowałem 3 wtryski a jeden w grudniu rok temu ( regenerowałem je samemu, ale wszystko jak należy) i do tego pompe, założyłem rozpylacze firmy firad. na początku bajka, po kilkuset km zrobił chyba coś z korektami i chodził głośno dopóki się nie zagrzał, ale nie było jeszcze tragedi natomiast odkąd pojawiła się śnieżynka to na początku chodzi jak traktor. po wyzerowaniu korekt znowu jest troche spokoju. postanowiłem sprawdzić wtryski, wszystkie idealne, żaden nie leje z rozpylacza ani w powrót, dawka powietrza wydaje się w normie. błędów brak poza p0200 - usterka obwodu wtryskiwaczy, raz na jakiś czas sobie wyskoczy ale nie odcina mocy, po prostu co jakiś czas robie kontrole. p0200 wydaje się być od cewki wtryskiwacza nr 1 od pasażera, po umyciu cewki w rozpuszczalniku błąd sie dlugo nie pojawia. strach go ruszać, bo suche wtryski jest dramat odpowietrzyć, albo coś nie działa jak powinno. miał ktoś coś takiego?
zrobiłem mały test drogowy, ciśnienie paliwa 1400-1500 barów w szczycie, korekty na wolnych rowne zero, natomiast podczas jazdy dwa wtryski mają odczyt na -2 a dwa na +2 ( koło siebie), podejrzewam, że to błąd. dodam, ze odkąd pojawila sie sniezynka to musi troche pokręcić zanim odpali, śniezynka zniknie i odpala od strzala
2.0 tdci 130km (gruszka z turbo na podciśnienie)

a i najważniejsze o czym niemal zapomniałem, gubi olej przez uszczelki naokoło wtrysków i spod pokrywy zaworów, z korka oleju dmucha powietrze, a kiedyś tak nie było

Ostatnio edytowane przez michal321321 ; 02-12-2021 o 16:45
michal321321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2022, 07:50   #29
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Klekoczące TDCi 2.0

Cytat:
Napisał Diezzel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Po probie przelewowej regenerowałem kompletnie dwa wtryski (regeneracja gładysek kraków)
Mech zamontował ,zakodował no i jest tak że mam objawy jakich przed regeneracją nie było.
1.w zakresie od 1500 do ok.2000 obrotów przy delikatnej jeździe szarpie autem
2. klekot jak w starym dieslu generalnie podczas jazdy, przy odpalaniu względna cisza.
Mam jak narazie przejechane 100 km i niewiem czy to "normalne objawy" czy to się musi jakoś "dotrzeć" ale wydając ponad 1k drażniący jest fakt że nie hula jak powinno.
I teraz czy tak może być czy lipna regeneracja czy może jakiś błąd przy montażu??
Wtryski delphi w tym modelu po wymontowaniu i regeneracji wymagają kodowania, możliwe że mechanik nie wykonał tej czynności, lub jak często się zdarza komputer gubił kodowanie, wówczas na nowo trzeba je zakodować komputerem, interfejsem, lub cierpliwie poczekać aż samoczynnie się zakodują .
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 18:38   #30
OneClick
ford::beginner
 
Imię: OneClick
Zarejestrowany: 21-07-2020
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI 150
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: [MONDEO MK3] Klekoczący silnik

test (do usunięcia)
OneClick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.