Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2019, 11:53   #251
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

A ja napisze tak, że lepiej dobrać coś z wyposażenia niż zamienić 125 na 140.
Biorąc pod uwagę ten post kolegi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To wychodzi, że nie dość że jest podobnie jak wcześniejsze 1.0EB bez GPF, że 140 nie trzymają parametrów, to wyniki są przez GPF jeszcze gorsze.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to nie ma doświetlania zakrętów przeciwmgielnymi? Ale lipa.

ACS-u nie ma, bo Ford z niego zrezygnował na rzecz systemu opartego o kamerę, a tej nie ma w Ecosporcie.

A z tym, że mało na rynku to jednak spora przesada. Ecosportów sprzedało się ok 112tys sztuk w 2018 roku w Euro20, co daje mu 4 miejsce w gamie osobówek Forda za Fiestą, Focusem i Kugą. Dawców będzie więc kiedyś sporo.

Bump: A takie info od Forda jeszcze znalazłem sprzed kilku dni.
Cytat:
With that said, Ford's SUV lineup is scheduled to be revamped this 2019. The EcoSport will get a replacement later in the year while a new Kuga is also on the way after the Escape's launch in the U.S.
Wygląda na to, że jesienią będzie więcej nowości, bo ma być jeszcze coś pomiędzy tymi dwoma...

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 12:30   #252
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja napisze tak, że lepiej dobrać coś z wyposażenia niż zamienić 125 na 140.
Masz rację. Gdyby była wersja z automatem 140KM to można byłoby spróbować ale ten silnik i tak jest wyżyłowany i pali ok 9L/100km więc wieksza moc wiązałaby się z większą konsumpcją paliwa. 125KM to chyba wystarczająca moc dla tego auta. A zakres wyposażenia jest bardzo dobry porównując inne marki w podobnej klasie wiec tu jest w czym wybierać.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 12:56   #253
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

A doczytałeś chociaż resztę mojej wypowiedzi? Tam jest podany powód na moją tezę nie mający nic wspólnego z tym co napisałeś.
Od kiedy większa moc jest równoznaczna z większym spalaniem? Nawet po chipie wielu osobom, w tym mnie w obu ecoboost-ach, nie pali zauważalnie więcej jeśli nie korzystam ciągle z tej mocy. Ściganie spod świateł dawno mnie nie bawi.

A Ecoboosty 1.0 wytrzymują bez problemu powyżej 150KM/250Nm, więc 140/180 to żadne wyżyłowanie dla nich.
Nawet jakby miał te 140 koni, a nie było nigdy takiego co tyle miał, to i tak momentu jest w zasadzie tyle samo, czyli nie zmienia się nic jeśli nie kręcimy silnika zawsze do 6000 obr.

A co do porównania z innymi markami, w takim razie ciekawe czemu Ford chce wprowadzić następcę już jesienią tego roku?

Ostatnio edytowane przez boncio ; 14-02-2019 o 12:59
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 13:06   #254
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Z wyposażenia podobnych aut w tej cenie to chyba tylko mazda cx3 na całkiem ciekawe dodatki. Ford tu się wcale nie.popisal.uwazam nawet, że wyposażenie jest bardzo ubogie.
Wymienię. Grzane szyba, siedzenia i kierownica, keyfree, automatyka 4 szyb,pakiet wizualny, nawigacja, blis,ksenony, audio, czujniki parkowania. I to chyba już wszystko. Troche mnie dziwi podejście producentów do małych aut. Wybieram małe bo takie potrzebuje i chciałbym mieć wybór dodatków czy to z bezpieczeństwa, czy komfortu. W Eco nie ma tragedii, ale piać też nie można.
Ok, małe ma być tańsze... Ale jest też wielu, którzy zapłacą za wszystkie dodatki.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 13:09   #255
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A doczytałeś chociaż resztę mojej wypowiedzi? Tam jest podany powód na moją tezę nie mający nic wspólnego z tym co napisałeś.
Od kiedy większa moc jest równoznaczna z większym spalaniem? Nawet po chipie wielu osobom, w tym mnie w obu ecoboost-ach, nie pali zauważalnie więcej jeśli nie korzystam ciągle z tej mocy. Ściganie spod świateł dawno mnie nie bawi.
W twojej wypowiedzi również było napisane że nie trzymają parametrów więc po co żyłować na maxa taki silnik jak wszystko wisi na włosku a żywotność silnika spada. W USA maja w ofercie Ecosporty również z silnikiem o większej pojemności więc jednak można...
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 14:03   #256
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Nie trzymają parametrów, ale nie dlatego, że są wyżyłowane, tylko dlatego, że Ford tak słabo zrobił program albo to czysty marketing. One nawet w Etisie mają opis 120/125/140, czyli Ford traktuje je w zasadzie jak jeden silnik, a każe dopłacać.
Z tego powodu nie warto dopłacać za wersję 140KM. Taniej i lepiej zawirusować.

Cytat:
Napisał Terminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W USA maja w ofercie Ecosporty również z silnikiem o większej pojemności więc jednak można..
Ale co można? Jaki to ma związek z mocą litrowego Ecoboost-a? 2 litrowy silnik to miała nawet Fiesta 15 lat temu, więc od dawna wiadomo, że się zmieści. Poza tym nie tylko tam...

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jako zaprzeczenie tego co napisałeś o małych autach podam Fiestę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ma w zasadzie wszystko to co Focus i inne modele. Producenci żerują na modzie i tyle.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 14:24   #257
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

No jakiś wyjątek zawsze się znajdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak szukałem malucha to byłem przerażony... Korby na tyle. A automatycznego zamykania okien przyciskiem to nawet w mazdzie nie ma, jedynie kierowca ma ten luxus. No w większości przypadków małe auta są ubogo wyposażone. Chociaż i tak się poprawia. Tyle że jest to okupione 100% podniesieniem ceny. Podstawowa wersja Eco to jakieś 60 tysi. Z dodatkami z tej krótkiej listy z automatem okolo 110000. No troszkę przegięcie
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 19:02   #258
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jakiś wyjątek zawsze się znajdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak szukałem malucha to byłem przerażony... Korby na tyle. A automatycznego zamykania okien przyciskiem to nawet w mazdzie nie ma, jedynie kierowca ma ten luxus. No w większości przypadków małe auta są ubogo wyposażone. Chociaż i tak się poprawia. Tyle że jest to okupione 100% podniesieniem ceny. Podstawowa wersja Eco to jakieś 60 tysi. Z dodatkami z tej krótkiej listy z automatem okolo 110000. No troszkę przegięcie
Znowu bzdury i nieprawdziwe informacje.
Za wersję ST-Line automat Ruby Red ze WSZYSTKIMI możliwymi dodatkami ( nie wymieniłeś audio B&O, haka, dachu otwieranego i mnóstwo innych ) zapłaciłem 92 300zł brutto. Gdybym dołożył jeszcze koła 18ki za 2tys to wyszedłby PEŁNY WYPAS z najdroższym lakierem za 94 300zł.
Więc jakie 110 000zł. Ceny w konfiguratorach internetowych są orientacyjne bo każdy i tak kupuje taniej a u sprzedawcy w salonie wychodzą inne ceny. Jak ja zamawiałem swojego to konfigurator pokazywał cenę 106 500zł. I nie brałem żadnego demo ani z salonu, zamawiałem pełną konfigurację i czekałem 3 miesiące na produkcję. Dzisiaj ta wersja jest trochę droższa ( o ok 2 500zł ) ze względu na wbudowany modem GSM i pare funkcji jakie przez to dodali.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 21:48   #259
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Cena bazowa 98 480 PLN
Wybrane opcje 16 540 PLN
18" obręcze kół ze stopów lekkich 2 220 PLN
Odtwarzacz CD nad schowkiem przed pasażerem 670 PLN
Pakiet Design 2 2 850 PLN
Tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia 0 PLN
Okno dachowe otwierane elektrycznie 0 PLN
Dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia 0 PLN
Demontowalny hak holowniczy 2 000 PLN
System nawigacji satelitarnej Ford SYNC 3 3 590 PLN
Reflektory ksenonowe 0 PLN
Podgrzewane przednie fotele 0 PLN
Pakiet Comfort 2 200 PLN
Pakiet Winter 1 450 PLN
Ford KeyFree 0 PLN
Blind Spot Information (BLIS) z Cross Traffic Alert (CTA) 1 560 PLN
Cena całkowita * 115 020 PLN



Tak , oczywiście można walczyć o upusty itp itd, gratuluję twojego. Ale widzę że nadal nie widzisz sensu wypowiedzi, że do bazy można dołożyć drugie tyle na dodatki. i czy to będzie baza z upustami, czy super wypas tak jak twój najlepszy i jedyny, to nadal do tej bazy musisz dołożyć drugie tyle.
Widzisz, a ja dołożyłam do 18tek. Próbowałem też zalać gnojowke do baku , ale kurcze no nie mogę znaleźć lejka. Aaa właśnie z dodatków jakie ma to auto.... Zapomniałem o wlewie bezkorkowym, którego nie ma w innych autach.zeby nie było że klamie... Wszystkich nie sprawdzałem....a o audio pisałem...
Kolego terminator007 możesz ignorować moje wpisy jeśli cię tak drażnią.
Pozdrawiam
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 22:41   #260
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena bazowa 98 480 PLN - 96 230 PLN
Wybrane opcje 16 540 PLN
18" obręcze kół ze stopów lekkich 2 220 PLN
Odtwarzacz CD nad schowkiem przed pasażerem 670 PLN
Pakiet Design 2 2 850 PLN
Tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia 0 PLN
Okno dachowe otwierane elektrycznie 0 PLN
Dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia 0 PLN
Demontowalny hak holowniczy 2 000 PLN
System nawigacji satelitarnej FordSYNC 3 3 590 PLN - 5 460 PLN ( z audio B&O )
Reflektory ksenonowe 0 PLN
Podgrzewane przednie fotele 0 PLN
Pakiet Comfort 2 200 PLN
Pakiet Winter 1 450 PLN
Ford KeyFree 0 PLN
Blind Spot Information (BLIS) z Cross Traffic Alert (CTA) 1 560 PLN
Cena całkowita * 115 020 PLN

Tak , oczywiście można walczyć o upusty itp itd, gratuluję twojego. Ale widzę że nadal nie widzisz sensu wypowiedzi, że do bazy można dołożyć drugie tyle na dodatki. i czy to będzie baza z upustami, czy super wypas tak jak twój najlepszy i jedyny, to nadal do tej bazy musisz dołożyć drugie tyle.
Widzisz, a ja dołożyłam do 18tek. Próbowałem też zalać gnojowke do baku , ale kurcze no nie mogę znaleźć lejka. Aaa właśnie z dodatków jakie ma to auto.... Zapomniałem o wlewie bezkorkowym, którego nie ma w innych autach.zeby nie było że klamie... Wszystkich nie sprawdzałem....a o audio pisałem...
Kolego terminator007 możesz ignorować moje wpisy jeśli cię tak drażnią.
Pozdrawiam
Chyba jednak bede ignorował bo za dużo się mylisz a ja nie mam ochoty ciągle tego poprawiać. Po pierwsze to wersja bazowa jest tańsza niż to co jest napisane przez ciebie, po drugie jak piszemy o najwyższej wersji auta to powinno sie podać cenę najdroższego zestawu audio-multimedia. No i to co najważniejsze to piszesz raz w formie damskiej a raz męskiej więc rzeczywiście nie wiadomo z kim nam tutaj przyszło dyskutować... A i tak montowanie pakietów czy opcji dodatkowych tak jak wspominałem wcześniej trochę inaczej wychodzi bezpośrednio u sprzedawcy w salonie bo są nieraz inne połączenia dodatków z pakietami i mają się nieraz nijak do tego co jest w kalkulatorze na stronie Forda. A ceny negocjuje się zawsze bo to co proponują producenci to są ceny wyssane z palca. Auta takich marek jak np Audi, BMW czy Volvo można kupić z rabatem ok 30% co przy większych kwotach daję ogromne upusty wartościowe. Japończycy za to dają koła na zimę i choinkę zapachową jako bonus...Więc wszędzie jest inaczej i każda firma do tego inaczej podchodzi. Ceny Forda na pewno sa trochę zawyżone ale jakość wykonania jaką teraz prezentują w modelach do 100tys jest bardzo dobra i różni się od innych marek w podobnym segmencie. Mazda CX3, która była tutaj kiedyś wspomniana też mi chodziła po głowie podczas szukania auta w tym segmencie i wybrałem Forda bo np multimedia i funkcje jakie są w Fordzie przebijają CX3 pod wieloma względami . A ceny podobne. Każdy kupuje sobie to co chce i to co mu się finalnie podoba. Ja miałem ponad 10 jazd testowych różnymi markami, Toyota,Honda,Mazda,Ford,SsangYong,Opel,Fiat,Peugeo t. I najlepiej tu jeśli chodzi o komfort oraz obsługę wypadł Ford i Peugeot. Więc wybór był prosty jeżeli się jeździło przez ostatnich parę lat również Fordem. Cena również miała znaczenie bo zrobiłem grubą kreskę do nieprzekraczalnej w górnej kwoty 100tys zł . Gdybym chciał kupić auto do 150tys to miałbym dużo większy dylemat bo wchodziły w ten segment cenowy również auta z wyższej półki. A to nie sztuka mieć nawet za darmo drogie auto tylko trzeba je jeszcze utrzymać i opłacić ubezpieczenia gdzie kwoty zaczynają się robić kosmiczne. W przypadku Ecosporta jeżeli ktoś nie ma żadnych zniżek to cena pełnego ubezpieczenia OC/AC to ok 5000zł. Wystarczy więc parę rzeczy ulepszyć, powiększyć gamę silników, trochę obniżyć cenę i na pewno auto będzie miało branie. Amerykanie i tak celują w hybrydy i elektryki więc w niedalekiej przyszłości na pewno takie modele tu trafią bo jest to nieuniknione troską o stan środowiska. Kto wie czy nowa Kuga, która ma być listopadzie w Polsce nie będzie pierwsza również w wersji hybrydowej a potem reszta modeli... Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest polityka Mazdy gdzie auta sa np w 3 wersjach wyposażenia a na samym końcu można np dołożyć nawigację lub Webasto. Nie ma przynajmniej dylematu z mnogościa pakietów i opcji przedstawionych do dołożenia przez producenta co najbardziej mnie osobiście irytuje w takich markach jak Audi,BMW czy Mercedes gdzie za nic w świecie nie można na stronie porządnie skonfigurować auta bo i tak w salonie będzie to inaczej wyglądało a dodatków jest tysiąc lub więcej. Więc najlepiej uprościć poziomy wyposażenia, zrobić 3 lub 4 gotowe wersje i będzie święty spokój dla wybierającego bo nie każdy ma wiedzę pozwalającą dobrze skonfigurować auto tak aby potem za rok nie żałować że się nie dołożyło tego czy tamtego ...

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 15-02-2019 o 22:50
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , ecosport



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.