Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2018, 23:11   #1
bartartosz
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi, 163@200KM, PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Automat - Zacinająca się blokada gałki biegów

Witajcie.
Moje auto to S-max 2.0 TDCI 163KM, 2012 FL, PowerShift, przebieg: ~140.000km

Czasami mam problem z przesunięciem gałki biegów z pozycji P na następne. Dokładniej dzieje się tak, że odpalam silnik, wciskam hamulec, słychać cyknięcie w okolicy gałki biegów (działanie blokady), wciskam palcem odblokowanie na gałce i próbuję zmienić bieg z P na R. Wyczuwam znaczny opór gałki, można powiedzieć zacięcie. Nie szarpie się z tym nie chcąc czegoś uszkodzić. Zwalniam hamulec, naciskam ponownie i znów próbuję włączyć bieg. Czasem już za 2 razem blokada zostaje zwolniona, czasami za 3 lub 4 razem. Nie miałem sytuacji, żebym nie mógł w końcu uruchomić skrzyni. Obawiam się jednak, że w koncu może to nastąpić...

Dodam, że podczas dalszej jazdy nie ma problemów z przełączaniem trybów skrzyni. Problem występuje wyłącznie, gdy samochód przez dłuższy czas (np. przez noc) stoi.

Czy problemu szukać w blokadzie przy gałce czy to mechanizm przy hamulcu zawodzi ? Co mogło się zużyć i co najprawdopodobniej będzie do wymiany ?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam.

bartartosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 23:22   #2
Koqs
ford::beginner
 
Avatar Koqs
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: Automat - Zacinająca się blokada gałki biegów

Cytat:
Napisał bartartosz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie.
Moje auto to S-max 2.0 TDCI 163KM, 2012 FL, PowerShift, przebieg: ~140.000km

Czasami mam problem z przesunięciem gałki biegów z pozycji P na następne. Dokładniej dzieje się tak, że odpalam silnik, wciskam hamulec, słychać cyknięcie w okolicy gałki biegów (działanie blokady), wciskam palcem odblokowanie na gałce i próbuję zmienić bieg z P na R. Wyczuwam znaczny opór gałki, można powiedzieć zacięcie. Nie szarpie się z tym nie chcąc czegoś uszkodzić. Zwalniam hamulec, naciskam ponownie i znów próbuję włączyć bieg. Czasem już za 2 razem blokada zostaje zwolniona, czasami za 3 lub 4 razem. Nie miałem sytuacji, żebym nie mógł w końcu uruchomić skrzyni. Obawiam się jednak, że w koncu może to nastąpić...

Dodam, że podczas dalszej jazdy nie ma problemów z przełączaniem trybów skrzyni. Problem występuje wyłącznie, gdy samochód przez dłuższy czas (np. przez noc) stoi.

Czy problemu szukać w blokadzie przy gałce czy to mechanizm przy hamulcu zawodzi ? Co mogło się zużyć i co najprawdopodobniej będzie do wymiany ?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam.
Ja tak mam, ale tylko w sytuacji jak np. na niedużym wzniesieniu przestawię na P to później jest duży opór przestawiajac na D. Nie stawiasz na wzniesieniu?


Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
Koqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 00:05   #3
bartartosz
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi, 163@200KM, PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Automat - Zacinająca się blokada gałki biegów

Też zauważyłem, że to ma znaczenie, ale na równym jest tak samo.
bartartosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 07:43   #4
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: Automat - Zacinająca się blokada gałki biegów

Bo na wzniesieniu powinno się najpierw zaciągnąć ręczny a dopiero wrzucić na P. Wtedy nie ma takiego oporu przy ruszaniu - ale przyznam że sam się też do tego mało stosuje - człowiek naczyta się tych usterek na forum i boje się że pęknie mi linka ręcznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 22:48   #5
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Automat - Zacinająca się blokada gałki biegów

Witam.Było już o tym pisane.Sam to przerabiałem....Procedura wygląda następująco : stojąc na wzniesieniu zaciagamy hamulec ręczny a skrzynie ustawiamy na tryb N.Zwalniamy hamulec nożny i auto złapie 'poziom' i dopiero potem wrzucamy tryb P. Pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 21:51   #6
bartartosz
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi, 163@200KM, PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Automat - Zacinająca się blokada gałki biegów

Palek_PL dzięki za instrukcję. Nie mogłem znaleźć na forum tej informacji. Pozdro
bartartosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.