Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2018, 18:27   #11
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić kurtyny boczne

Cytat:
Napisał cotozanick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...To i takie rzeczy robia?...
Bez większego problemu.
Jeden z przykładów [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pytania do tych co robią.

Regeneracja kurtyn jest prosta jak budowa cepa - kupuje się NOWY generator gazu (uniwersalny ale do kurtyn). Jak wszytko dziś - w Chinach. Oryginały też przeważnie pochodzą stamtąd.
Gniazdo wtyczki w generatorze gazu jest wyjmowalne i można przełożyć z wystrzelonego generatora (to tylko kawałek plastiku "kodującego" rodzaj wtyczki - nie ma wpływu na bezpieczeństwo). Sama kurtyna nie ma żadnych "szwów tymczasowych" wymagających "szycia odpowiednią nicią". Zwinięta jest standardowo fabrycznie opasana takimi specjalnymi plastikowymi opaskami. Ich funkcję spokojnie spełnia plastikowa taśma izolacyjna (samochodowa, ta kolorowa). Jedyna sztuka to porządne zwinięcie kurtyny, by miała taki sam kształt jak z fabryki. Inaczej słabo się mieści za podsufitką. Te moje na zdjęciu są zwinięte badziewnie i muszę je jeszcze raz wyjąć i pozwijać jak należy.

Tu nie ma żadnej magii i technologii z lotu na Marsa. W Częstochowie jest fabryka poduszek - jej pracownik jak był u mnie powiedział, że poduszka kierowcy do Fiata 500 jest dokładnie ta sama co do Lamborghini...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście regeneracja ma sens tylko dla airbagów "rzadkich" (np z aut amerykańskich). Europejskich jest "po sufit" na allegro i niewystrzelony jest zwykle tańszy niż regenerowany.
W przypadku kurtyn do mojego C-maxa Energi nie bardzo jest opcja - amerykańskie kurtyny do C-maxa są ZUPEŁNIE inne niż europejskie. Europejskiej nie da się założyć nijak. Na eBayu nie da się kupić - bo materiału wybuchowego Amerykanie nie dopuszczą do wysyłki w paczce. Próbowałem kupić oryginał w ASO - nie da się zamówić mimo, że zdołałem kupić nowy pas kierowcy (też inny niż w Europie)... Pas bezpieczeństwa także zawiera napinacz z ładunkiem wybuchowym - a jednak ten ASO zdołało sprowadzić, choć kosztował "wszystkie pieniądze świata"...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 20-06-2018 o 18:57
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 17:59   #12
Pctrend
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-06-2018
Skąd: FLORYDA
Model: C-Max Energi
Silnik: 2L
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić kurtyny boczne

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyraźnie napisane w opisie błędów, że chodzi o kurtyny.
Wypięcie wtyków z kurtyn jest niemożliwe bez opuszczenia podsufitki. Jedną wtyczkę widać dokładnie na moim zdjęciu (całkiem lewa strona zdjęcia, w połowie jego wysokości - żółta wtyczka z pomarańczowym "zatrzaskiem").
Sterownik poduszek jest na środku tunelu, pod dźwignią hamulca ręcznego. Cały tunel do demontażu.
Masz "wystrzelony" sterownik. Crash'a nie da się skasować kablem. Trzeba sterownik wysłać do kasowania programatorem np. tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Opis złącz modułu SRS:
Złącze A - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Złącze B - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Schemat podłączenia kurtyn: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

BTW - według mojej opinii za takie prace można się zabierac jak ma się spore doświadczenie... Wiem, ze za oceanem takie prace to "wszystkie pieniądze", ale jednak tak "z marszu" to można sobie szkód narobić albo i krzywdę nawet...
Ostatnie pytanie w temacie czy jak zakupię nowy sterownik i jak go zainstaluję
to zakładając że mam sprawne kurtyny i połączenia mogę oczekiwać zgaśnięcia kontrolki SRS . Czy sterownik pomimo że nowy i do tego modelu wymaga programowania/konfiguracji ?



P.S. Bardzo dziękuję za pin-out wtyczek i schemat połączenia kurtyn .To mi pozwoli wiele ogarnąć .

Bump:

Ostatnio edytowane przez Pctrend ; 21-06-2018 o 18:42
Pctrend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 20:59   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić kurtyny boczne

Nowe sterowniki zwykle przychodzą "czyste" i trzeba wykonać "instalację modułu programowalnego" interfejsem serwisowym dostępnym u dealera. Samodzielnie tego raczej nie zrobisz.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - podaj proszę VIN tego Twojego Energi - sprawdzę czy nie masz akcji serwisowej na sterownik poduszek. Wtedy dealer by Ci wymienił i zaprogramował na koszt Forda...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-06-2018 o 21:43
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 00:22   #14
Pctrend
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-06-2018
Skąd: FLORYDA
Model: C-Max Energi
Silnik: 2L
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić kurtyny boczne

Oj było by super . Była akcja serwisowa dotycząca ars i opóźnionego działania kurtyn bocznych. Ale nie wiem czy się łapię . To był Soft w sterowniku ars lub jego wymiana. Mój nr VIN: 1FADP5CU2DL534376.
Pctrend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 08:26   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić kurtyny boczne

Cytat:
Napisał Pctrend Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...VIN: 1FADP5CU2DL534376.
Przecież to auto było u dealera 16 maja 2018 na wymianie wszystkich zamków drzwi... Co się stało w ciągu tego miesiąca, że sterownik poduszek jest "wystrzelony"?????

BTW - auto ma jedynie aktywną akcję 15N04 na ewentualną wymianę modułu TCU (modemu wbudowanego).
Ciekawe, że nie zrobili jej od razu tego 16 maja w AutoNation Ford St. Petersburg...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pamiętaj też, że masz końcówkę gwarancji na układy hybrydowo/elektryczne - 16 maja auto miało przebieg 96.541 mil, a gwarancja jest na 100.000 mil.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-06-2018 o 08:51
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 12:32   #16
Pctrend
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-06-2018
Skąd: FLORYDA
Model: C-Max Energi
Silnik: 2L
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić kurtyny boczne

Nic się nie stało . W maju był sprzedawca na przeglądzie a dzisiaj auto ma 96899 mil.
Nie mają modemu do dzisiaj (czekam na informację kiedy będzie )
Byłem u nich w czerwcu ale nadal nie mieli modemu . Dzięki za info .
Pozdrawiam serdecznie . Poinformuję jak się sytuacja wyjaśni.
tedi_k czy mógłbyś może przesłać mi rekord serwisowy auta na email (trend @ w p . pl ) byłbym wdzięczny.
Jeszcze raz dziękuję za pin out SRS.


P.S. Na marginesie. Przetestowane spalanie 40 mil na galonie (5,8 l / 100 km ) z klimatyzacją bez znaczenia miasto czy poza miastem do max 60 mil / h . Zasięg z klimatyzacją w mieście realnie 16 mil .
A to link gdzie zakupiłem autko [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Pctrend ; 22-06-2018 o 12:49 Powód: update
Pctrend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 15:42   #17
Pctrend
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-06-2018
Skąd: FLORYDA
Model: C-Max Energi
Silnik: 2L
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić kurtyny boczne

Temat do zamknięcia. Kurtyny boczne były wystrzelone. Do symulowania kurtyn zastosowałem rezystor 2,2 Ohm.Sterownik poduszek został zdemontowany i wysłany do kasowania. Rozglądam się za nowymi kurtynami. Diagnoza możliwa dzięki pomocy
kolegi tedi_k.
Pctrend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 17:13   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić kurtyny boczne

Cytat:
Napisał Pctrend Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Kurtyny boczne były wystrzelone. ...
Ale kurtyny nie "strzelają" bez powodu i bez śladu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawdę na podsufitce nie było nic widać??? No i brak też śladów zewnętrznych na aucie???
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-07-2019 o 20:34
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 11:58   #19
adrian228
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-07-2019
Model: C-MAX Hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: czy kurtyny powietrzne w wersji EU i USA są takie same

Czy ktoś wie gdzie można zregenerować dobrze Kurtyny do C-MAX 2017 USA Hybryd
adrian228 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 14:19   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: czy kurtyny powietrzne w wersji EU i USA są takie same

Cytat:
Napisał adrian228 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... C-MAX 2017 USA Hybryd
Do moderatorów @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tu jest wątek o kurtynach w C-max Energi/Hybryd [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Poprzedni post i mój powinny wylądować w tamtym wątku - tak dla porządku.

Regeneracja poduszek - sugeruję Białystok [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.