Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2020, 21:45   #1
kierowcaBombowcaF1
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-01-2020
Skąd: Google
Model: Ford Mondeo MK5 Kombi
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 14
Unhappy Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby

Cześć,

mój egzemplarz Ford Mondeo MK5 Kombi jest używany, 2 letni. Mam go od miesiąca. Wiem że miał wymienianą przednią szybę. Dzisiaj zaniepokoiła mnie pewna rzecz, włączyłem MAX na konsoli, czyli ogrzewanie na maksa oraz między innymi włączyło się też podgrzewanie przedniej szyby. Po około 20-30 sekundach siedząc na miejscu kierowcy zaobserwowałem biały dym z prawej strony, praktycznie na rogu szyby - pod naklejką legalizacyjną z numerami rejestracyjnymi auta. Wydobywał się jak gdyby spod gumy. Wyszedłem aby zobaczyć co się dzieje, dużo dymu nie było ale pojawiał się w odstępach, nie śmierdział i miał nietypowy biały kolor, obok miejsca w którym się pojawiał było słychać lekkie syczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obok tego miejsca plastik jest miękki, ale nie powiedziałbym że stopiony, po prostu bardziej miękki niż kilka centymetrów dalej.

W tym czasie padał deszcz, jeżeli to istotne.

Co dziwne, to bezpieczników nie wywaliło w aucie i dopóki ogrzewanie przedniej szyby było włączone to dym był widoczny. Po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby biały dym nagle znikał i nic więcej nie było.

Proszę o pomoc co robić, czy ma ktoś doświadczenie z takim problemem? Czy należy wymienić szybę lub na nowo ją wstawiać? Czy mogę to jakoś samemu ogarnąć?

Pozdrawiam serdecznie.

kierowcaBombowcaF1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 21:49   #2
Marcofusion
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-12-2019
Skąd: RADOM
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby

A jaki zapach ? o ile nie byla to para wodna .
Marcofusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 21:53   #3
kierowcaBombowcaF1
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-01-2020
Skąd: Google
Model: Ford Mondeo MK5 Kombi
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał Marcofusion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki zapach ? o ile nie byla to para wodna .
Bez zapachu, nie wyczułem żadnej woni. Nawet jeżeli to była para wodna a nie biały dym, to jaki może być tego powód. To raczej nic dobrego nie oznacza, prawda?

Z wyglądu przypomina to białe kłębki dymu. Miejsce spod szyby z którego to się wydobywa jest bardzo ciepłe.

Ostatnio edytowane przez kierowcaBombowcaF1 ; 06-02-2020 o 22:10
kierowcaBombowcaF1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 08:11   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał kierowcaBombowcaF1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Miejsce spod szyby z którego to się wydobywa jest bardzo ciepłe.
Czyli jakieś zwarcie. Dobrze by było dokładniej się przyjrzeć czy przewód zasilający grzanie szyby nie ma tam jakiegoś uszkodzenia instalacji i nie zwiera jakoś do masy. Być może też jest "przebicie" przez wilgoć. Trudno dywagować - trzeba obejrzeć by kiedyś oprócz pary nie pojawiły się "języki ognia"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 15:48   #5
kierowcaBombowcaF1
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-01-2020
Skąd: Google
Model: Ford Mondeo MK5 Kombi
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby

Mała aktualizacja do wątku. Problem z szybą udało się rozwiązać. Szyba była jakiś czas temu wymieniana i nowa została uszkodzona podczas montażu lub źle zamontowana. W każdym bądź razie ktoś tam nawalił podczas wymiany.

Samochód jeszcze na gwarancji, a więc udałem się do ASO Forda. Wymieniona została cała szyba przednia na nową w ramach gwarancji. Nie poniosłem żadnych kosztów, przynajmniej tyle dobrze.

Ufff!
kierowcaBombowcaF1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 21:22   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby

a co było z nią nie tak wiesz?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dym , ogrzewanie , szyba


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.