Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2018, 13:57   #1
Mswierkula
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Stuki w skrzyni biegów/sprzegle???

Witam. Mam Fokusa 1.5 TDCi z 2015 roku. Auto ma przejechane 67 000 km. I mam następujący problem. W momencie zmiany biegu - czy to włożenia któregoś przełożenia czy też odpuszczenia chwilowo gazu i ponownego dodania - po odpuszczeniu sprzęgła, mniej więcej w środku jego skoku słychać i czuć metaliczny stuk od skrzyni/silnika. Tak jakby juz w połowie zapinał bieg. PO 4 wizytach w różnych serwisach (OMC,AutoNobile) nie ma diagnozy. OMC twierdzi ze tak ma być bo koło dwu masowe jest bardzo sztywne i przez to daje taki efekt, w AN twierdzą że to oznaka zużycia dwumasy i trzeba jeździć aż się zajeździ. Ford na gwarancji Ford Polska więc jakieś interwencje zewnętrznych warsztatów nie bardzo wchodzą w grę.

No i pytanie, czy też tak macie, czy to normalne? Jeśli biegi zmienia się bez międzygazu to odgłos się nie pojawia ale trzeba bardzo szybko puścić sprzęgło tak aby obroty się nie za bardzo zmniejszyły.
Ogólnie kosmos bo służbowo katuje volkswageny i skody i nie ma tam takich akcji.
Z góry dzięki za info. PZDR

Mswierkula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 14:48   #2
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Stuki w skrzyni biegów/sprzegle???

Mam podobnie wszyscy mówią,że w tych silnikach tak jest ,syn ma taki sam tylko z 2015r i ma podobnie,w mk2 1,6 tdci nie mialem tego.
A przy zmanie biegów nie wzrastają tobie czasami obroty silnika?
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 18:24   #3
Mswierkula
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Stuki w skrzyni biegów/sprzegle???

Dzieki za info. Wzrastac nie wzrastaja ale po chwilowym spadku na chwile zatrzymuja sie na poziomie jakis 1700 i dopiero po chwili lecą na 800. Podobno jest to jeden ze sposobow na te stuki ale jakos mi sie nie chcialo wierzyc. Coz. Czlowiek cale zycie sie uczy.
Mswierkula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 18:52   #4
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Stuki w skrzyni biegów/sprzegle???

ee no co ty sekrtetne sposoby na stuki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
doscisk, lozysko ...tu lezy zonk.
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 20:34   #5
Mswierkula
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Stuki w skrzyni biegów/sprzegle???

Jak już pisałem tez nie do końca wierze. Parę aut już miałem. Tylko jak zawsze problem z tymi mośkami z serwisów. Oni się nie dotkną bo to się nie psuje, jak pan chce to wyciągniemy skrzynie ale trzeba zapłacić. Nic to. Niech mi się gwarancja skończy, wadę zgłosiłem, skocze do jakiegoś rzeczoznawcy i może wtedy się wyjaśni. No chyba ze w pół roku żona zajeździ sprzęgło ale wątpię. Skądinąd przytoczę słowa pana z AutoNobile. Niech pan zajeździ dwumase to się jeszcze na gwarancji wymieni. Genialny poziom wiedzy o autach, jak nie wiem co to rozwal i wymienimy wszystko. Mistrzowie.
Mswierkula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 13:24   #6
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: Stuki w skrzyni biegów/sprzegle???

Gdybyś udowodnił że to wada to do ASO kolejki forumowiczów się ustawią. Chyba każdemu to stuka.
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.