Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2011, 12:17   #1
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie wskaźnik temperatury szaleje

Witam. Problem jest następującyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.focus - zetec 1,6 , 2002 r. + LPG nowe BRC seqent24 z lubryfik.) Podczas jazdy na LPG wszystko jest ok. do momentu gdy puszczam nogę z gazu. Np. jadę 100 km/h widzę wioskę popuszczam gaz a wskaźnik temperatury leci w kosmos, na czerwone pole.
Sprawdziłem za pierwszym i kolejnym razem czy się zagrzał ale okazuje się że nie! Tylko wskaźnik tak pokazuje. Niestety podaje też taką informację dalej co powoduje przejście pracy silnika w tryb awaryjny. Dodaję gazu wskaźnik temp. wraca na swoje miejsce tj. na środek skali , puszczam gaz i znów pokazuje wzrost temperatury.
Przy niższych prędkościach mimo hamowania silnikiem problem nie występuje ! Dziś wspólnie z gazownikiem, który zakładał instalację sprawdzałem czy to samo wystąpi na benzynie ale okazało się po dokładnych testach że dzieje się to samo!! Na gazie jest bardziej zauważalne. Znalazłem kilka wpisów na różnych forach z podobnym opisem jednak bez rozwiązań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ludzie piszą że wymieniali termostat albo czujnik i termostat i problem nie ustępował.
Ponieważ problem jest dość dziwny chciałbym prosić abyście coś podpowiedzieli.
U gazownika przetestowaliśmy kilka spraw tj. na wolnych obrotach potrzeba było 115 stopni aby otworzył duży obieg, potem przy 120 stopniach załącza się wentylator. Silnik nie daje żadnych objawów zagrzania. Podczas jazdy z podpiętym laptopem wyszło na to, że gdy zaczynam hamować silnikiem temperatura skacze do ok. 130 stopni i wtedy właśnie wskaźnik zaczyna szaleć. Jednak gdy przycisnę gaz temp. spada o kilka stopni i wskaźnik wraca. Normalne jego położenie to na środku skali w momencie osiągnięcia tych 130 st. przeskakuje szybkim ruchem aż na czerwone pole.
Czy temp. 130/133 st. nie jest zbyt wysoka? No i w czym może tkwić problem? Pozdrawiam.

kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 20:00   #2
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury szaleje

Przypominam temat, ponieważ problem wciąż nie został rozwiązany. Nadal więc czekam na jakieś podpowiedzi. Auto dziś było podłączone u mechanika do komputera przez długi czas i żadnych problemów nie znaleziono. A problem jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 21:39   #3
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury szaleje

Czy przed założeniem gazu wszystko było ok?? Jeśli tak odpowiedx masz prostą. Ja obstawiam złe wpięcie w przewody chłodnicy dlaczego? W momencie odjecia gazu przestaje płynąć lpg przez parownik, w którym jest ono ogrzewane przez układ chłodzenia. Temp pracy silnika jest wyższa na lpg stąd wzrost temp na czujniku(termostacie) wypada z tolerancji, jako że czujnik się przegżał zaczyna wariować i na benzynie. Wymiana czujnika i termostatu i wywalenie gazu do stanu przed i zmiana gazownika albo niech zrobi jak należy bo można.
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 06:48   #4
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury szaleje

Dzięki, że się w końcu ktoś odezwał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trudno określić czy problem występował przed założeniem gazu. Autem jeżdżę od zimy a wtedy ciężko o wyższe temperatury silnika. Poza tym zrobiłem jedną albo dwie trasy na benzynie i od razu zakładałem gaz. Gaz jest na gwarancji więc wolałbym zostać u tego gazownika, który mi go montował. Zresztą poświęcił mi ponad godzinę na sprawdzanie na kompie, podczas postoju i w czasie jazdy, nie kasując ani złotówki. Nie wykazało żadnych problemów.
Mechanik u którego byłem wczoraj zamontował mi jakieś urządzenie rejestrujące, z którym przejechałem ok. 50 km. Podobno ma wszystko rejestrować jak czarna skrzynka. Przy okazji okazało się że na benzynie muszę się bardziej postarać aby problem się pojawił. Dziś mechanik ma to przeanalizować.
Czy mógłbyś doprecyzować na czym mogłoby polegać "złe wpięcie w przewody chłodnicy" ? I w jaki sposób można to poprawić ?
Nie wiem też dlaczego przy jeździe miejskiej problem jest nieosiągalny? Jedynie przy prędkościach szosowych daje o sobie znać. Ciekawe też dlaczego kom nie wykazuje żadnych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 07:22   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury szaleje

odepnij czujnik temp i sprobuj pojezdzic bez czujnika. sprawdz wtedy jak zachowuje sie wskazowka. komputer powinien sam wyliczyc temp silnika. To byloby dziwne gdy juz tyle jezdzisz i nagle pojawil sie problem. Pozatym jak puscisz gaz to rozumiem ze dojezdzasz na biegu-hamujesz silnikiem...? wiec wowczas temp. silnika chocby niewiem co powinna spasc a nie rosnac... Wydaje mi sie ze to bedzie problem z czujnikiem lub elektryka. Silnik tak szybko sie nie rozgrzewa aby tak szybko po chwili wskazowka szla na max.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 07-07-2011 o 07:25
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 08:36   #6
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury szaleje

dokladnie tak jak napisales. Chodzi o hamowanie silnikiem. Tez nie mam pewnosci ze rosnie temperatura silnika. tzn. osiaga 131 stopni w tych momentach , bo to zostalo sprawdzone kompem.Gdy zdarzalo sie to na poczatku widzac wskazowke na czerwonym zatrzymywalem sie i podnosilem maske. Nie wygladal na zagrzany. Tym bardziej dziwi .nie ze wskaznik opada przy ponownym dodaniu gazu! O ktorym czujniku piszesz aby odlaczyc?w jakim miejscu sie znajduje? i czy z odlaczonym czujnikiem na pewno moge bezpiecznie jezdzic? Czy temperatury z odczytu kompa nie sa zbyt wysokie?:115~ duzy obieg. ok. 120 stopni ~ wlaczenie wentylatora, ok.130 stopni~podczas jazdy w trasie.

Ostatnio edytowane przez kojot78 ; 07-07-2011 o 08:42
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 10:18   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury szaleje

Silnik masz zetec E czy zetec SE ?
Napewno wtyczka od czujnika przy glowicy z dwoma kabelkami
PIN1-WH/VT
PIN2-BN/WH

Odepnij wtyczke i sprawdz jak sie zachowuje wskaznik temp.

Zetec SE-chyba gdzies na pokrywie od glowicy
a
Zetec E -chyba pomiedzy alternatorem a rozrzadem

Musisz szukac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 10:40   #8
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury szaleje

no rozgladalem sie troche. Z pomoca forum dowiedzialem sie ze miedzy 2 a 3 swieca.od gory. Malo tam widac przez instalacje gazowa. Malo tego!Rozgladal sie za tym ustrojstwem wraz ze mna jeden z mechanikow, u ktorego chcialem wymienic czujnik na pale. Gdy okazalo sie ze nie wie gdzie ten czujnik to nie odwazylem sie zostawic mu auta. co do typu silnika to musze spr.
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 11:01   #9
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury szaleje

jak na pokrywie zaworow pomiedzy swiecami to juz wiadomo Zetec-SE
tam wlasnie jest gdzies w tym silniku-szukaj po kolorach kabelkow
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 20:39   #10
kojot78
ford::beginner
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: BYdgoszcz
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury szaleje

no i w czarnej skrzynce niczego mechanik nie wyczytal. poza tym ze silnik w czasie jazdy dochodzi nawet to 136 stopni.Wydaje mi sie to malo mmozliwe,czy przy tych temp. nie przegrzalbym silnika po tych paru tys km. ? Powiedzcie skad podlaczony laptop pobiera inf. o temperaturze? moze te dane sa przeklamane? Zostaje mi tylko wymieniac czesci na pale. Od czego proponujecie zaczac? czujnik? termostat?
kojot78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.