Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2004, 17:23   #1
Kregon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2004
Skąd: Leszno/Poznan
Postów: 14
Domyślnie Wymiana hamulcow - prosze o pomoc

Witam

Mam Ka i niedluga szykuje sie dlubniecie od strony mechanicznej i w zwiazku z tym przydaly by sie lepsze zwalniacze. Szukalem, szukalem i co nieco znalazlem, ale za malo, dlatego prosze Was o pomoc.

Angole do Ka zakladaja:
*na przod:
- 4 tloczkowe zaciski z Cosworth 2WD + tarcze 280mm od Mondeo
- zaciski i tarcze od Mondeo ST24
- zaciski i tarcze od Mondeo V6
- zaciski i tarcze od Fiesty XR2i
- zaciski i tarcze od Fiesty RSTurbo

*na tyl:
- zaciski i tarcze (260mm) z przedniej osi Focusa

Najwiekszy problem dotyczy zamiany. Nie znalazlem nigdzie wymiarow i danych nt. hamulcow w KA. Moze macie gdzies dostep do takich danych? Jesli nie, moze ktos sie orientuje czy mocowania sa takie same i zmiana to po prostu kwestia odkrecenia starych gratow i przykrecenia nowych?

I co ze zmiana z tylu? Jak sie w ogole do tego zabrac?

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdro

__________________
Kregon

http://www.kaklubpolska.pl
Kregon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2004, 19:46   #2
Brychu
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 173
Domyślnie

A nie prościej kupić jakieś skuteczniejsze klocki i tarcze do Forda Ka ? Mam na myśli produkty takich firm jak np. Brembo, Ferodo. Nie wiem jak cenowo wychodzą te hamiulce, o których napisałeś wyżej, ale ja np. za komplet klocków hamulcowych na przód do Renault Clio II zapłaciłem ok. 140 zł. Tarcze Brembo (nacinane bardzo dobre) to chyba około 400-500 zł w zależności od auta. Zapytaj w Intercarsie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - mają ogromny wybór i dobre ceny.

Pozdrawiam
Brychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2004, 12:37   #3
Kregon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2004
Skąd: Leszno/Poznan
Postów: 14
Domyślnie

Mam zamiar wsadzic 1.7 125 KM, a dalsze plany sa jeszcze "drastyczniejsze", wiec nie wiem czy na KAczkowych, nawet np. OMP (bo jesli jakies to wlasnie OMP nawiercane i rowkowane) bedzie hamowal.
Dlatego chcialem wsadzic, od jakiegos wiekszego modelu.

Btw. Brychu z Bydgoszczy... cos mi sie kolatalo po glowie i w koncu wiem co... Jarka od Bertone na pewno kojarzysz... kiedys byl z nim koles - Bartek (w zeszlym roku przed przedostatnim Modlinem). Heh... co nieco slyszalem o Waszych wyczynach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kregon

http://www.kaklubpolska.pl
Kregon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.