Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2024, 02:03   #1
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Transit Custom 2023r Limited ecoblue 170km A6 Recenzja

Od kilku miesięcy użytkuje Transit Custom Limited z motorem wysokoprężnym połączonym ze skrzynią automatyczną A6. Jako że użytkuje już od lat dużego transita z tą samą jednostką myśle że wiele mnie już nie zaskoczy, a będzie lepiej bo przecież już dopracowali nowy motor panther. Zamawiając dodatkowego dostawczaka ,mniejszą wersje transita, motywowałem sie wykorzystywaniem go do mniejszych gabarytowo ładunków, taką namiastkę dobrze wyposażonej osobówki, głównie do aglomeracji miejskiej, ale nie tylko i co najważniejsze wjazdy na parkingi podziemne do wysokości 2m.
Z moją recenzją Customa będę trochę odnosił sie do dużego Transita
Zaskoczyło mnie dość wysokie spalanie jak na taki mały samochód 9l/100 Duży transit L3 H2 średnio spala mi 9,5 fakt że sprzęgnięty z manualem M6, no ale gabaryty i waga jest moim wyznacznikiem.
Na mokrej nawierzchni, zwłaszcza na zakrętach ewidentnie nie trzyma sie drogi, trzeba mieć cały czas głowę na karku, początkowo myślałem że to kwestia gum, jednak po przejściu na zimowe niewiele sie poprawiło. Skrzynia A6 połączona z tym motorem w tej budzie to jakieś nieporozumienie, dół tak mocny że lekko dodajesz gazu i momentalnie zrywa trakcje, na mokrej nawierzchni nie wspomnę, natomiast góra przy 120km/h dochodzi do 2,5tyś obrotów co sie wiąże ze spalaniem i dobiegającym do kabiny odgłosem silnika. Ta skrzynia świetnie sie sprawdza, ale w dużym kamperze z zabudową Benimar spalanie 10,5-11l oczywiście kampera sie inaczej użytkuje. W momencie konfiguracji myślałem o manualu, jednak musiałbym zrezygnować z tempomatu adaptacyjnego /,który zdecydowanie lepiej tu sie sprawuje niż w osobowej kudze/ i zdalnego odpalania przez fordPass. Błędem było z mojej strony że nie zamówiłem L2, buda w L1 na nierównościach bardzo podskakuje, mniejszy rozstaw osi. Pozytywnie jestem zaskoczony ksenonami, które świecą naprawę dobrze a doświetlenie zakrętów naprawdę doświetla szeroki kąt. O ogrzewaniu w zimowe dni to już chyba wszyscy wiedzą, na szczęście skonfigurowałem auto z piecem na pilota, który robi dobrą robotę. Niepokoi mnie dość wysoka temperatura robocza oleju ok 105-107 i cieczy 95-97st. bez piłowania. Kolejnym zaskoczeniem jest bardzo mała ładowność 727kg podobno przez wzgląd na bogate dodatkowe wyposażenie ? Zaraz po odebraniu w Customie została przeprowadzona konserwacja całego podwozia i nadwozia, wszystkich profili zamkniętych, fabrycznego prawie brak. Dołożenie nadkoli zewnętrznych i wewnętrznych, osłona pod silnik i trochę wyciszony, zwłaszcza tył. Na wiosne planuje wymienić opony 225/16 profil 70? a może nawet 235 jak wejdą, mam nadzieje z trochę poprawi to trakcje, fabryczne są 215/65/16
Na 5tyś będzie wymiana olejów z filtrami
Podsumowywując, samochód fajny, wygodny w mieście sie super sprawuje, ale jak jestem teraz mądrzejszy i mogę doradzić to do tego zestawu tylko skrzynia manualna i buda L2 bo ma większy rozstaw osi. Obowiązkowo dodatkowo ogrzewanie mokre.
To na razie tyle...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20231128_094455.jpg (97.1 KB, 44 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 03-01-2024 o 09:15
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2024, 10:46   #2
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Transit Custom 2023r Limited ecoblue 170km A6 Recenzja

Dobrze opisane - już przekazuje kumplowi co właśnie szuka do firmy i nie wie co wybrać. Ogólnie potrzebuje trochę mniejszy - obecnie dogorywa Citro Berlingo ale nie ma problemu żeby zmienic na trochę większą budę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2024, 11:54   #3
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Transit Custom 2023r Limited ecoblue 170km A6 Recenzja

Koledzy, pozwolę sobie tylko podpowiedzieć, że custom ma 208 cm „wzrostu” co za tym idzie nie wjedzie na parkingi podziemne poniżej 2,1m
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2024, 12:05   #4
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Transit Custom 2023r Limited ecoblue 170km A6 Recenzja

Cytat:
Napisał grundi_bdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, pozwolę sobie tylko podpowiedzieć, że custom ma 208 cm „wzrostu” co za tym idzie nie wjedzie na parkingi podziemne poniżej 2,1m
Zapewniam kolegę ze wszystkie galerie handlowe, a właściwie parkingi podziemne pokonuje bez zgrzytu dachuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parkingi podziemne na osiedlach do 2m również. Zdarza sie że czasami końcówka anteny dachowej da znać ze nadal znajduje sie na swoim miejscu.
Jakbym nie mógł korzystać tym pojazdem w podziemnych parkingach to nawet bym go nie brał pod uwagę.

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 03-01-2024 o 12:13
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2024, 13:43   #5
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Transit Custom 2023r Limited ecoblue 170km A6 Recenzja

Tak jak piałem na 5tyś planowana wymiana oleju z filtrem...
Wstydzę sie przyznać, ale uśpiło moją czujność bezawaryjna eksploatacja motorów w pojazdach marki ford przeze mnie eksploatowanych. Nigdy żadnych niepokojących sytuacji olejowych.
Przebieg 4700 i przed spuszczeniem starego oleju sprawdzam niedbale bagnet, jest full Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ok spuszczam
Wylałem z misy 10L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego co pamiętam do tego motoru wchodzi 8l Więc już sie podłamałem i zły na siebie Ze nie kontrolowałem w pierwszych km stanu oliwy. Jednak po zalaniu nowego z dwóch baniek 2x4l jest połowa stanu na bagnecie. Przy 7l było min. 8l połowa, podejrzewam że max na bagnecie wyniesie 9l może ciut więcej. Z doświadczenia wiem, ze ford w nowych i aso na przeglądach zalewa na full. Więc albo było na maxa zalane fabrycznie, albo w ciągu 4700km 1-1,5 doszło ON do stanu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20240121_123556.jpg (94.8 KB, 28 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 22-01-2024 o 14:33
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2024, 06:37   #6
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Transit Custom 2023r Limited ecoblue 170km A6 Recenzja

Niestety źle pamiętasz, wg producenta: Pojemność przy napełnianiu – olej silnikowy z filtrem oleju. - 9,1 L a nie jak piszesz 8,
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 17:59   #7
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Transit Custom 2023r Limited ecoblue 170km A6 Recenzja

Cytat:
Napisał grundi_bdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozwolę sobie tylko podpowiedzieć, że custom ma 208 cm „wzrostu” co za tym idzie nie wjedzie na parkingi podziemne
Wysokość całkowita z relingami ma 1923 w wersji trail
Cytat:
Napisał grundi_bdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olej silnikowy z filtrem oleju. - 9,1
Mi weszły dwie banki, razem 8l stan połowa bagnetu. Mozliwe że ten jeszcze jeden 1L by wszedł do maxa. To i tak 10l spuściłem
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.