Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2015, 13:52   #21
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie koniecznie musi to być wina kabelka (chociaż pewnie warto by było spróbować jakimś innym).
Spotkałem kiedyś samochód w którym na jednej z magistral elmconfig nie był w stanie odczyta parametrów modułu.
Raz na kilkanaście prób udawało mu się odczytać niektóre pola. Kabel był na pewno sprawny.
Możliwe że gniazdo OBD2 było rozwalone i siało błedam po magistrali (ewentualnie jakiś moduł).
A Tobie nie działa w ogóle czy niestabilnie. Czy forscan po uruchomieniu znajduje jakieś moduły na mscan?
Sprawdzałem podłaczenie kabla i niestety nie znajduje w ogóle zadnego modułu na mscan.
Ani Forscan ani ELMconfig.
Próbowałem samemu wybrać predkość transmisji ale nic to nie daje.

nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2015, 22:25   #22
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Jeśli chcesz to podjedź do mnie to jednoznacznie ustalimy czy masz uszkodzony kabelek czy coś skopane w samochodzie.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 12:59   #23
horolezec
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 140
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Jeśli chodzi o szarpanie Powershifta, to potwierdzam, że pomaga trochę zarówno kalibracja jak i zmiana programu ze 140 na 163 konie. Zmiana jest kapitalna jeśli chodzi o rozgrzany silnik (olej w skrzyni?), bo wtedy w ogóle nie szarpie. Natomiast jeśli chodzi o pracę na zimnym silniku to niestety, ale mnie ona bardzo irytuje. Szczególnie jeśli chodzi zatrzymywanie się (żabka) oraz zmianę z 1 na 2 (wyraźne szarpnięcie). Ja wypracowałem na to metodę polegającą na bardzo delikatnej jeździe oraz delikatnym odpuszczaniu gazu tuż przed zmianą biegu. Trzeba to wyczuć, mniej więcej wiadomo, kiedy skrzynia zmieni bieg na wyższy. Tuż przed zmianą odpuszczam lekko gaz i wtedy nawet zmiana z 1 na 2 jest płynna. Jak się olej w skrzyni u mnie rozgrzeje to pracuje wspaniale na każdy biegu, a jazda to sama przyjemność. Mój przebieg to 95 000, z czego moje 35 000 km.
horolezec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2015, 23:16   #24
uszmen
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-10-2015
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Kupiłem niedawno monde 2.0TDCi 140KM i czuć szarpnięcie podczas zmiany biegów z 2 na 3 oraz czuć wyraźne szarpnięcie podczas zwalniania przy prędkości około 10km/h (może coś z lock-upem). Ktoś ma pomysł co może się dziać?

P.S- to mój pierwszy post więc chciałem się przedstawić przy okazji... Rafał jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uszmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 00:08   #25
rmal
ford::amateur
 
Avatar rmal
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-09-2014
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał uszmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem niedawno monde 2.0TDCi 140KM i czuć szarpnięcie podczas zmiany biegów z 2 na 3 oraz czuć wyraźne szarpnięcie podczas zwalniania przy prędkości około 10km/h (może coś z lock-upem). Ktoś ma pomysł co może się dziać?

P.S- to mój pierwszy post więc chciałem się przedstawić przy okazji... Rafał jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem kłopot z tą skrzynią bo pokazywał mi się komunikat " Skrzynia biegów ograniczenie funkcji " - pojechałem do serwisu wymienili mi olej i wgrali najnowszy soft - problemy zniknęły. Dodam ż komunikat pojawiał się po przejechaniu małego dystansu. Może i Tobie te zabiegi pomogą.
__________________
Części zamienne i akcesoria do wszystkich modeli samochodów Auto Części Gdynia http://www.malkarsklep.pl
rmal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 20:20   #26
uszmen
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-10-2015
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Dzięki za pomoc, na pewno spróbuje.
Rozumiem że w ASO mogą wgrać nowy soft, czy trzeba szukać jakichś "magików"?
uszmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 20:22   #27
rmal
ford::amateur
 
Avatar rmal
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-09-2014
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał uszmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za pomoc, na pewno spróbuje.
Rozumiem że w ASO mogą wgrać nowy soft, czy trzeba szukać jakichś "magików"?
Trzeba zadzwonić do najbliższego serwisu i się zapytać. Co do "magików" to tylko wtedy jak mają dostęp do takiego oprogramowania i się na tym znają.
__________________
Części zamienne i akcesoria do wszystkich modeli samochodów Auto Części Gdynia http://www.malkarsklep.pl
rmal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 21:04   #28
wildthink
ford::average
 
Avatar wildthink
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-06-2014
Skąd: Orzesze
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 138
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Ceny w serwisie pewnie cię nie ucieszą, poszukaj forumowych magików - jest kilku, w zależności od regionu nawet sobie wybierzesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - zrobią więcej niż serwis potrafi.
Cytat:
Napisał uszmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za pomoc, na pewno spróbuje.
Rozumiem że w ASO mogą wgrać nowy soft, czy trzeba szukać jakichś "magików"?
Patrz w moją sygnaturkę - do Katowic daleko nie masz.
__________________
Mondeo MK4 kombi l titanium X l 2.0 TDCi 140KM @ 163KM by tedi_k
wildthink jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 21:18   #29
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał uszmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy trzeba szukać jakichś "magików
Update softu skrzyni można zrobić bez problemu. Jak również adaptacje.
Najbliżej będziesz miał do tedi_k w Katowicach.
Chyba, że przejazdem będziesz w okolicach stolicy to możesz podjechać też do mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2015, 23:40   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał rmal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba zadzwonić do najbliższego serwisu i się zapytać. Co do "magików" to tylko wtedy jak mają dostęp do takiego oprogramowania i się na tym znają.
No to jak następnym razem kolega u siebie będzie chciał dzwonić do ASO, to jednak sugeruję również wykonać telefon do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w Gdańsku... Okaże się kto wie więcej o sofcie samochodu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , skrzynia biegów , wymiana oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.