Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2019, 18:17   #1
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Czujnik ciśnień DPF

Witam, jakieś 2 tyg temu zakupiłem Focusa 2.0 tdci 150km. w tym tygodniu podczas jazdy przy predkości 170 i około 3tys obrotów wyswietlił się komunikat natychmiast serwis silnika i miedzy wskaźnikami paliwa/temp zapaliła się pomarańczowa lampka i auto straciło moc weszło w tryb awaryjny. Po kilku odpaleniach kontrolka zgasła i auto pracowało normalnie, niestety po jakimś czasie pojawił się check engine który raz był, raz gasł, aktualnie świeci cały czas ale poza zwiekszonym spalaniem (przejechane 110km i zostało 3/4 zbiornika, tankowanie do pełna) auto chodzi normalnie. Niestety dzisiaj znów wyrzuciło przy 150/h i pedale w podlodze (natychmiast serwis silnika) i tryb awaryjny po zgaszeniu zgasło, wiec podjechałem do znajomego mechanika który podłaczyl pod obd i pokazało bląd p2455 bład czujnika cisnien DPF. Przerwany sygnał.
Niestety od owego "Pana" uslyszałem ze przyczyn moze byc kilka uszkodzony czujnik, brak płynu do dpf w zbiorniczku lub nawet zapchanie dpfa lub rurki na ktorej jest czujnik. Czy ktoś z Was miał podobny problem i go rozwązal? Z gory dziekuję za odp. Niestety auto bd mogł odstawic dopiero w sobotę na warsztat, ale usłyszałem ze wbrew temu co wyczytałem moge spokojnie chwile z tym jezdzic, aktualny przebieg 196tys.

Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 19:06   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,603
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

Jak rozumiem kolega ma Focusa mk3 FL. Tak więc po pierwsze - nie masz żadnego płynu do DPF - To nie FAP i te silniki spełniają Euro 6 bez Eolys'a. Jeżdżenie z tym wg mnie to średni pomysł bo możesz zapchać sobie DPF. W tym modelu była swego czasu akcja serwisowa związana właśnie z wiązką DPF - coś tam poprawiali w Fordzie bo mogło dochodzić do przerwania obwodu idącego do czujników. U Ciebie najpewniej albo uszkodził się kabel albo sam czujnik - masz takowe dwa - jeden jest przed DPF a drugi za, w wielkim uproszczeniu komputer odczytuje deltę z tych dwóch czujników i w ten sposób sprawdza stopień zapełnienia DPF.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 19:22   #3
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

Czyli mam rozumieć że są dwie opcje, uszkodzony czujnik lub przerwany/uszkodzony kabel? Z tego co się dowiedziałem jeżeli mówimy o czujniku różnicy cisnien to chodzi o ten drugi który jest za DPF na zakończeniu rurki. Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie z niego wyprowadzić. Wracając do tematu, czy wspomniana awaria może doprowadzić aż do takiego wzrostu spalania?
Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 20:00   #4
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

Jeśli masz już częściowo zapchany DPF, zakładając, że sterownik go nie wypala bo ma błąd, ma pewnie mniej mocy, i żeby jechać tak samo, mocniej wciskasz pedał gazu. Może to teoretycznie powodować zwiększone spalanie. A usterkę, trzeba zdiagnozować i usunąć jak najszybciej. Może nie spowoduje natychmiast uszkodzenia silnika czy osprzętu, ale zwlekać raczej nie ma co. Jeszcze młody samochód więc nie warto go zaniedbywać. Jak jest problem z holowaniem czy dojazdem do warsztatu, warto przejrzeć warunki ubezpieczeń, może jakiś Assistance masz przy OC, albo inny pakiet...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 21:27   #5
JarekDz
ford::beginner
 
Avatar JarekDz
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-05-2015
Skąd: Grudziądz
Model: Focus&Grand C-MAX
Silnik: 1.6&1.6
Rocznik: 2013&2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

Zacznij od sprawdzenia kabelków - lubią gnić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
JarekDz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 17:08   #6
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

Po wymianie czujnika na innych (uzywany przebieg deklarowany 28tys) po odpaleniu wyskakiwał nadal błąd, więc podłączyłem auto pod obd pokazało 2 błedy, nadal
P2455 i nowy P2463. Proszę o pomoc bo ręce mi opadają. Dodam tylko że auto od prawie miesiąca stało garażowane nie odpalane z powodu mojego wyjazdu zatem nie było możliwości żeby ktoś jeździł samochodem i przyczynił się do uszkodzenia reszty osprzętu silnika... a z opisu błędu wynika P2463 wynika na uszkodzenie/zapchanie filtra dpf... Jak wspomniałem wczesniej występował tylko błąd P2455. Od momentu wyskoczenia pierwszy raz błędu P2455 przejechałem około 300km i auto stało nieuzywane. Proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 18:01   #7
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

Moim zdaniem trzeba w pierwszej kolejności usunąć usterkę związaną z czujnikiem lub obwodem. Wtedy dopiero pokaże Ci czy filtr zapchany czy nie. Można puścić procedurę wypalania. Jak nie wypali to pranie albo wymiana.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 19:10   #8
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

Problem w tym że nie wiem jak usunąć usterkę z czujnikiem. Mechanik który diagnozował mi auto po podłączeniu komputera stwierdził że czujnik jest uszkodzony bo pokazuje kosmiczne wartości na minusie, tak więc wymieniłem go na inny w warunkach "domowych" sam i skasowałem błąd elm'em lecz błąd wyskakuje od razu nie tak jak wcześniej po chwili, dodatkowo pojawił się wspomniany błąd P2463. Przeszukując internet natrafiłem na podobny temat, na forum opla użytkownicy opisywali że po wymianie czujnika konieczne było "zresetowanie" go komputerowo lub nie kiedy "wczytanie" czy możliwe jest że taką samą czynność trzeba wykonać w fordzie? Czy wymiana czujnika na inny gdy komputer go nie widzi mogła spowodować to że automatycznie wyświetla się komunikat o zapchanym dpf'ie ?
Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 22:06   #9
Patryk275
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Konin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

Filtr DPF wyczyszczony, niestety nadal występuje błąd obwodu A różnicy cisnien w układzie DPF przez co nie można zrobić adaptacji filtra. Sprawdzone na 3 różnych czujnikach, na jednym nie można skasować checka na dwóch pozostałych check gaśnie jednak nadal jest błąd. Filtr w 99% jest czysty, zakład który wykonał usługę rozkłada ręce twierdząc że problem nie leży po stronie samego DPF a i czujnikow i problemu trzeba szukać w innym miejscu. Podsumowując wydałem kilkaset złotych na czyszczenie filtra i nowy czujnik i nadal jestem z palcem w dupie... W piątek zaprowadzam auto na spr wiązki od czujnika do komputera bo innego pomysłu już nie mam, może ktoś coś doradzi?
Jeszcze jedno pytanie czy wspomniany czujnik od1.5 w

2.0 TDCi będzie działać poprawnie? Wizualnie jest identyczny.

Ostatnio edytowane przez Patryk275 ; 22-01-2020 o 05:36
Patryk275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 22:49   #10
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,603
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnień DPF

No to i mnie dopadło... Jechałem sobie spokojnie trasę, autko super śmigało, zero błędów. W drodze tam, sprawdzałem i miałem zapełnienie DPF na poziomie jakichś 75%. Jak wracałem, z ciekawości odpaliłem forscana na telefonie, patrzę a tu około 39%. Myślę sobie, ok, pewnie się wypalił po drodze. Ale co mnie zaniepokoiło - jak jechałem delikatnie, dpf load rósł, jak auto obciążyłem - spadał. Blisko domu robiłem takie testy i gdy wydech był gorący to dpf load spadało, jak obciążenie silnika było mniejsze - load rósł. w tym samym czasie soot zachowywał się normalnie. Wróciłem do domu, zero check engine na zegarach itp. I tu co mnie zdziwilo - stojąc autem w miejscu i mocniej gazując powodowałem wzrost dpf load... kilka razy przegazowałem powyżej 4000obr i rosło co 1%... Wszedłem na kompa w DTC a tu błąd P2455 - wysoka wartość sygnału w obwodzie czujnika ciśnienia A różnicowego filtru cząstek stałych. Błąd wykasowałem. Na razie nie będę nim jeździł. Od czego by zacząć diagnostykę? Filtr raczej nie zaniedbywany, zawsze pilnowałem kiedy się wypala, nie przypominam sobie bym przerwał mu kiedykolwiek wypalanie - zwykle ładnie schodził load do 3-5% a soot 17-18%. Co radzicie koledzy? Sprawdzić te rurki? Może sam ten czujnik?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.