Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2018, 15:35   #221
TomekSD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-07-2015
Model: Ford Tourneo Connect
Silnik: 1.5TDCI PS
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Witam,

Na początku stycznia odebrałem auto i na razie jestem zadowolony. jedyne czego brakuje to mocy na trasie zwłaszcza przy wyprzedzaniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet jak skrzynia jest na S.
Wcześniej miałem S-max 168 KM więc różnica jest duża.

Mam pytanie czy ktoś z wersji 7 osobowej wymontowywał 3 rząd siedzeń?
Nie potrzebuję go, a ciekaw jestem czy po wykręceniu śrub mocujących będzie widać asfaltGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak przejadę większą ilość to się podzielę wrażeniami.

Bump: Przy okazji czy ktoś nie ma kompletu felg aluminiowych do Connecta do sprzedania bez opon.

TomekSD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 18:58   #222
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Racja przy większych prędkościach mocy jest mało ale z 70 do 120 powiedzmy nie jest tragicznie. Ciężarówki można dosyć sprawnie wyprzedzić.

Też szukam alu na okres letni ale kupie nieoryginalne w jakimś sklepie internetowym. Juz sobie upatrzyłem czarne ANZIO. Fajnie będzie sie prezentował.

Wracając do klocków. Rozmawiałem dzisiaj z moim klientem któremu tez sie skończyły i to przód i tył po 20k a posiada manuala. Wiec zwyczajnie wsadzają tam szajs.
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 13:39   #223
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał TomekSD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie potrzebuję go, a ciekaw jestem czy po wykręceniu śrub mocujących będzie widać asfalt
Ja mam wersję 5 miejsc i asfaltu nie widać, ale otwory montażowe prawie na pewno są. Ewentualnie możesz zaślepić [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A nie chcesz sprzedać foteli, może bym do siebie wkręcił.. ;D

Bump:
Cytat:
Napisał harrow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do klocków.
Jak będę mieć chwilkę i nie będzie ciemno to sprbubuję u siebie sfocić jak wyglądają.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 15:19   #224
TomekSD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-07-2015
Model: Ford Tourneo Connect
Silnik: 1.5TDCI PS
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Ja mam wersję 5 miejsc i asfaltu nie widać, ale otwory montażowe prawie na pewno są. Ewentualnie możesz zaślepić [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A nie chcesz sprzedać foteli, może bym do siebie wkręcił.. ;D

Bump:

Jak będę mieć chwilkę i nie będzie ciemno to sprbubuję u siebie sfocić jak wyglądają.
Niestety sprzedać nie mogę narazie, muszę trzymać na strychu bo jest w leasingu.

Bump: Mam pytanie odnośnie felg czy ktoś ma pewność jaki rozmiar pasuje. Znalazłem 2 informacje:
1. 6,5Jx16", ET 50, 63,3, 5*108
2. 6,5Jx16", ET52,5, 63,3, 5*108

Które parametry są prawidłowe?
TomekSD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 16:52   #225
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Najlepiej samemu zmierzyć (suwmiarką), może być tak, że wprowadzili jakąś modyfikację i mogą być różne w różnych wersjach / rocznikach. Na YT są poradniki jak je zmierzyć. Ewantualnei można zatrzymać się u pierwszego gumiarza i dać 5 zeta to zmierzy specjalnym narzędziem.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 11:10   #226
rp89
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Model: transit connect sport van
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Mam takie pytanie czy 18" 225 i 40 profil wejdzie bo szukam kół na lato czy może lepiej 17
i jak wygląda sprawa z tymi czujnikami w kołach?
rp89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 10:11   #227
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Co do kół to najlepiej stosować opony o takim samym rozmiarze jak fabrycznie założone. Oczywiście można stosować inne, jeśli ktoś czuje pociąg do indywidualizacji: ale to już na własne ryzyko.

Czujniki musisz mieć jeśli nie chcesz błędów na ekranie. Wątek o oponach tutaj:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 07:22   #228
Haymaker
ford::average
 
Avatar Haymaker
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: Krotoszyn
Model: Focus / Mondeo/ Mondeo ST220
Silnik: 1.6 100KM / 2.0 Ecoboost 240 PS / 3.0 V6
Rocznik: 2010 / 2011 / 2006
Postów: 155
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

131.000 i w transit connect sprzęgło z dwumasą poszło się ....... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 2014r..

W drugim connecie kolejny silnik jak pisałem wcześniej po 57.000 wyzionął ducha.. Więc mamy już 3 silnik(oczywiście gwarancja) a przebieg auta też około 130.000 ;]
Haymaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 16:37   #229
markisgtx
ford::amateur
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 28-02-2017
Skąd: ELBLĄG
Model: tourneo connect L2
Silnik: 1,6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Witam czy ma ktoś dostęp do książki serwisowej napraw? gdzie znajduje się filtr p.pyłkowy i jak się do niego dostać? Ford tournero connect 1.6 115km 2014r
jeśli chodzi o wyłączenie świateł po otwarciu drzwi to wystarczy przekręcić zapłon na chwilkę i gasną światła ale po ponownym otwarciu drzwi znowu się zapalają i tak w kółko.to dla tych gdyby chcieli na biwaku mieć otwarte drzwi
markisgtx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 23:10   #230
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

2-gi przegląd, po 40000 km: 1026 zł. Przy okazji wykryli wyciek oleju z podstawy filtra oleju skrzyni biegów - naprawione w ramach gwarancji. Auto stało na serwisie tydzień w oczekiwaniu na części zamienne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zgłaszałem też uszkodzenie gniazda elektrycznego haka holowniczego. (mam dyskotekę po podpięciu przyczepy lub bagaznika rowerowego) Niestety nowej wiązki nie ma w PL i ma przyjść dopiero za dwa tygodnie, wtedy mam podjechać i wymienią w godzinę.

Natomiast klocki hamulcowe są u mnie prawie nie zużyte, więc definitywnie ten kolega co mu wytrzymały klocki 20000 musiał dostać jakieś felerne.

Bump:
Cytat:
Napisał TomekSD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno pytanie czy nie ma problemow z DPF w tym silniku 1,5 TDCI + PowerShift
U mnie 40000 i 2 lata - nie wiem że mam dpf.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 24-04-2018 o 23:13
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.