Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2017, 16:36   #211
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

mam 1.5 TDCI + PS od maja 2016, obecność dpf jest niezauważalna. Co do nawigacji to nie wiem - nie mam.

IMHO zamiast płacić 6000zł za wątpliwej jakości nawigację lepiej kupić tablet 7" za 300zł. (lub używać telefonu) Za 2-3 lata nawigacja będzie przestarzała i nie będzie się do niczego nadawać. Tablet też, ale tablet kupisz nowy za kolejne 300zł.

Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2017, 16:16   #212
accab
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 08-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Obecnie można dopłacić około 3tyś do SYNC3 bez nawigacji ale z AndroidAuto. Wtedy wystarczy podłączyć telefon i mapy Gogola ładnie śmigają i to z poleceniami głosowymi po polsku.
accab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 16:26   #213
Haymaker
ford::average
 
Avatar Haymaker
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: Krotoszyn
Model: Focus / Mondeo/ Mondeo ST220
Silnik: 1.6 100KM / 2.0 Ecoboost 240 PS / 3.0 V6
Rocznik: 2010 / 2011 / 2006
Postów: 155
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Czyżby drugi silnik w tym samym samochodzie na dniach wyzionął ducha ?

Zaczął pobierać płyn chłodniczy, poprzedni silnik w tym aucie też tak robił była wymiana, w drugim connecie też wymiana.

A ten teraz.. Zrobiłem nim trasę na Hiszpanię w okolice Alicante +/- 2700km w jedną stronę i zauważyłem jeden problem.. Jadąc po górach, żre płyn chłodniczy, bo na całą trasę zużył go około 4l.. Jadąc autostradą +/-160km nie było tego problemu, tylko właśnie jadąc po górach.. ? Kolejna wymiana silnika(pół roku jeszcze gwarancji), na pewno nie przejdzie wymiana żadnych uszczelek czy innym pierdół skoro ostatnio wymieniali "cały silnik". Nie wiem muszę go oddać do ASO i patrzeć co stwierdzą... :/ Dodatkowo płyn przybrał taki przydymiony dosłownie brudny kolor..
Haymaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 18:19   #214
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Słuchajcie, jak jest u Was z jakością radia tzn. dźwięku? Ja mam wersje nienajtansza radia ale dźwięki jakie dochodzą z głośników sa tragicznej jakosci.
Kompletnie zero basu i wysokich tonow. Nawet biedna korekta nic nie daje (niewiele).
Zastanawiam sie czy to wina głośników czy samego wzmacniacza.
Czy wymiana przetworników cos da. W Doblo bylo podobnie ale tam przynajmniej mialem wysokie tony na niezłym poziomie a tu tragedia w skrajnym paśmie.
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 19:07   #215
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Jeśłi odsłuchiwane nagranie jest dobrej jakości, to u mnie jest bardzo OK, tak 8/10, przy odtwarzaniu z CD i USB. Gorzej jest z radia i przez bluetooth. (z radia to wiadomo, BT to prawdopodobnie wina telefonu, bo mam taki z dolnej półki).

Wysokich tonówj jakby jest nieco, ociupinkę za mało, ale da się z tym żyć. Jedyne czego brakuje to mocy, przy głośności na max, jednak nie jest tak głośno jak by się chciało. Dół jest bardzo, bardzo dobrze słyszalny. Ale wiesz jak jest z dołem - wystarczy przesunąć głowę o kilkanaście cm i już słychać inaczej. Wystarczy że masz fotel inaczej ustawiony i już może być znaczne pogorszenie słyszalności.

Radia są porządne, to są o ile się nie mylę odtwarzacze SONY, jeśli coś masz nie tak, to zaczął bym od sprawdzenia głośników.

Bump: Górne tony powinny lecieć przez głośniczki przy przedniej szybie, tam są chyba twitery.

Bump: Acha, ja mam długą wersję, a Ty chyba masz krótszą - więc jest oczywiste że akustyka jest inna niż u Ciebie.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 19:56   #216
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Racja, jak puszczam z komórki przez BT np. Spotyfy bądź mp3 z USB to jest lepiej ale radio jest koszmarne. Ogólnie jak dla mnie jest zbyt słabo. Zwlaszcza wysokich tonów mi brakuje. Wszelkie Cykanie i wybrzmienia blach perkusji są słabiutkie. Może masz wyższy model radia. JA chyba mam 2 od dolu czyli tez slaby. Z Ford Sync co prawda bez navi i z wyświetlaniem odległości przy parkowaniu z tyłu. Ciekawe jak by zmienic same glosniki wysokotonowe czy bylaby jakas zmiana.
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 20:18   #217
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Na jakość ze stacji radiowych to bym nie zwracał uwagi, bo tam generalnie góra jest obcięta ze względów technicznych (o ile się nie mylę, to UKF przenosi górę do 15 kHz nie mówiąc o zakłóceniach). Można ściągnąć sobie jakiś zestaw szumów do testowania częstotliwości systemów audio, odtworzyć z USB i zoaczyć czego naprawdę brakuje. Sprawdzałeś, czy w ogóle głośniki wysoko tonowe są? może nie ma i wystarczy jakieś dokupić i podpiąć?
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2018, 17:32   #218
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Sprawdze czy jakies tweetery sa . W kazdym razie obudowy z dziurkami sa w drzwiach.
Wymienilem dzisiaj klocki z przodu.
Rzucilem okiem na tył. Nawet z tyłu juz ich prawie nie ma. W serwisie chyba nie sprawdzali patalachy tyłu bo mi nic nie wspomnieli. Dla mnie dobrze bo bym poplynal kolejne 4 paki pewnie. To jakas paranoja zeby tylne klocki po 20k tez sie skończyły. Nieprawdopodobne.
Dzisiaj założyłem textary. Zobaczymy ile wytrzymają.
Wrzucam focie klocka oryginalu po niespelna 2k km i nowy textar.
Aha, nie ma czujnika klockow. Także trzeba zagladac bo tablica nic nie wyrzuci.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_3634[1].jpg (94.5 KB, 39 wyświetleń)
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2018, 17:46   #219
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

'piszczałki' powinny być nie w drzwiach, tylko koło przedniej szyby. (tzn w drzwiach też można dać jakiś głośnik zespolony z tweeterami, ale ich skuteczność będzie niższa. wysokie dźwięki nie rozpływają się po całej przestrzeni jak basy - między nimi a uchem nie powinno być żadnych przeszkód fizycznych.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 20:56   #220
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Tak, tez tak mam.
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.