Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2018, 08:06   #1
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Żarówki H4 jakie ?

Witam, zauważyłem, że żarówka od strony kierowcy słabo świeci, jakby krótko. Dziś patrzyłem na nią z bliska to ma kolor taki zadymiony w odróżnieniu od tej od strony pasażera ktora jest " czysta ".
Nie miałem do czynienia z H4, dlatego chciałem zapytać czy to oznacza że żarówka jest już do wymiany?
Jaka polecacie i czy można pojedynczo wymienić ? Wymiana od strony kierowcy jest stosunkowo na szczęście prosta

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 09:23   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Żarówki H4 jakie ?

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, zauważyłem, że żarówka od strony kierowcy słabo świeci, jakby krótko. Dziś patrzyłem na nią z bliska to ma kolor taki zadymiony w odróżnieniu od tej od strony pasażera ktora jest " czysta ".
Nie miałem do czynienia z H4, dlatego chciałem zapytać czy to oznacza że żarówka jest już do wymiany?
Jaka polecacie i czy można pojedynczo wymienić ? Wymiana od strony kierowcy jest stosunkowo na szczęście prosta
Pojedynczo się nie wymienia.
Polecam zdecydowanie żarówki firmy Ring Xenon Ultima 120%. Mam je w aucie od 1,5 roku i doskonale się spisują jasno oświetlając drogę poza miastem i emitując barwę zbliżoną do białej. Kosztują ponad 70zł za komplet.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 12:36   #3
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Żarówki H4 jakie ?

Ok, a Ty jak wymieniałes stronę pasażera ? Demontaż reflektora?
Muszę wymienić bo ta od kierowcy świeci naprawdę słabo.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 19:05   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Żarówki H4 jakie ?

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, a Ty jak wymieniałes stronę pasażera ? Demontaż reflektora?
Muszę wymienić bo ta od kierowcy świeci naprawdę słabo.
Niestety. Demontaź reflektorów jest konieczny. Może ręka dziecka by się zmieściła...
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 19:24   #5
Ermac
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2015
Model: Fieta mk VI
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: Żarówki H4 jakie ?

3 śrubki... Żadna filozofia, tylko nie wiem czy po ponownym montażu nie trzeba jechac na skp celem ustawienia reflektorów.
Ermac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 17:41   #6
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Żarówki H4 jakie ?

Tak wyglądała moja żarówka H4

Panowie a powiedzcie mi ile fiesta i które to światło ma przeciwmgłowych z tyłu ? Bo się pogubiłem a na pewno mam do wymiany
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20180521_183736.jpg (84.6 KB, 15 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 19:58   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Żarówki H4 jakie ?

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mi ile fiesta i które to światło ma przeciwmgłowych z tyłu ? Bo się pogubiłem a na pewno mam do wymiany
A ta Twoja Fiesta z 2005 roku to przed lifingiem, czy po liftingu jest?

Bo przed było 1, po raczej 2 z opisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale w praktyce to trudno sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 21:27   #8
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Żarówki H4 jakie ?

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ta Twoja Fiesta z 2005 roku to przed lifingiem, czy po liftingu jest?

Bo przed było 1, po raczej 2 z opisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale w praktyce to trudno sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaje Vin :
WF0HXXGAJH5P30894

Zrobię foto tylnych lamp.moze to coś da.

Ps żarówki obie wymieniłem, wykręciłem zbiorniczek od płynu chłodzącego, posiłkowalem się pomocą drugiej osoby by go uniosła i jakoś udało się. Jednakże, światła o ile świeca lepiej to to od kierowcy jest ciągle jakby nisko. W tym aucie pokrętło regulacji to jest to białe? W którą stronę się kręci? Może lepiej pojechać na stacje diagnostyczna niż coś skopać ???
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 22:26   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Żarówki H4 jakie ?

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaje Vin :
WF0HXXGAJH5P30894
04.2005 - Wersja 30, czyli Trend. ABS, 2x airbag, centralny, klima. (produkcja na rynek hiszpański)

Czyli przed liftingiem. Masz po jednej stronie wsteczy, po drugiej przeciwmgłowe.

Cytat:
Jednakże, światła o ile świeca lepiej to to od kierowcy jest ciągle jakby nisko. W tym aucie pokrętło regulacji to jest to białe? W którą stronę się kręci? Może lepiej pojechać na stacje diagnostyczna niż coś skopać ???
Jak masz długi śrubokręt, to wsadzasz go przez dziurę nad reflektorem i kręcisz. Tak sie reguluje światła. Pokrętło w kabinie musi być na "0". Jest obok włącznika świateł.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2018, 05:09   #10
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Żarówki H4 jakie ?

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
04.2005 - Wersja 30, czyli Trend. ABS, 2x airbag, centralny, klima. (produkcja na rynek hiszpański)

Czyli przed liftingiem. Masz po jednej stronie wsteczy, po drugiej przeciwmgłowe.



Jak masz długi śrubokręt, to wsadzasz go przez dziurę nad reflektorem i kręcisz. Tak sie reguluje światła. Pokrętło w kabinie musi być na "0". Jest obok włącznika świateł.
Tylko.u mnie to białe nie ma wejścia na śrubokręt a chyba imbus jakiś gruby
Pokrętło jest na 0 i działa.
Ps tak wygląda mój tył
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20180522_063716.jpg (92.0 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez 90tomash ; 22-05-2018 o 05:38
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.