Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2021, 20:46   #1
milas1983
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 13-12-2018
Skąd: d
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

Witam, w sobotę jadąc na zakupy na miasto na światłach wyłączył się silnik więc postanowiłem nacisnąć przycisk "A" aby już tego nie robił bo trochę tych świateł było. Silnik odpalił ruszyłem i na wyświetlaczu natychmiast pojawił się komunikat "awaria silnika" lub "usterka silnika " już nie jestem pewien. Natychmiast dojechałem na parking i próbowałem wyłączyć silnik, dopiero za którymś może piątym razem silnik się wyłączył po chwili nie wiedząc co się dzieje spróbowałem go włączyć. Od tego czasu po naciśnięciu zapłonu (przycisku power) znika z wyświetlacza przebieg i temperatura w ich miejsce pojawiają się minusy lub myslniki (jak kto woli) wyświetla się komunikat usterka silnika, po chwili pojawia się komunikat usterka wspomagania i na koniec że nie widzi kluczyka no i oczywiście nie odpala. Mam jakiś tani elm 327 zawsze działał jakoś ratował przy drobnych błędach ale teraz próbując się połączyć nie mozna się "połączyć z autem " więc nie mogę sprawdzić czy są jakieś błędy.
Mondeo mk4 2013 rok 1.6 tdci 85kw Czytałem że to może być ecu, lub wiązka i potrzebuje porady czy wymienic od razu komputer ecu czy najpierw powinno się sprawdzić kable ?
Znalazłem firmę która naprawia lub programuje nowy sterownik wciąż po uprzedniej wysyłce starego do nich.

milas1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2021, 21:40   #2
biercem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

Wygląda to wstępnie na przerwy w instalacji. W tym modelu występowały usterki w wiązkach silnika. A z innymi modułami możesz się połączyć? Jak coś to pisz, podrzucę jakiś materiał serwisowy, jak lubisz podłubać to dasz radę. Jak nie masz warunków to tylko dobry serwis.
biercem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 04:30   #3
milas1983
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 13-12-2018
Skąd: d
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

Ten elm327 który posiadam nie łączy się wcale z autem, też czytałem o tych wiazkach że potrafi się tam coś przerwać, ale było by naraz tyle błędów przez jakiś kabelek?
milas1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 06:21   #4
biercem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

To w pierwszej kolejności musisz ustalić kwestię łączności z pojazdem urządzeniem diagnostycznym. Trzeba jakiś pewny interfejs podłączyć i określić na 100% czy jest jakakolwiek komunikacja. Wtedy dopiero będzie można coś dokładniej powiedzieć.
biercem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 08:28   #5
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

Objawy mogą sugerować problemy komunikacji z PCM. Tak jak napisałeś może to być wiązka (moim zdaniem najbardziej prawdopodobne) lub uszkodzony sterownik silnika. Jak na sieci nie ma PCMa, to faktycznie będzie problem z podłączeniem np forscanem. Trzeba by spróbować np ELMConfigiem podłączyć się do poszczególnych modułów i sprawdzić z którymi modułami się nie łączy. Jak sie nie łączy z jakimś modułem, to może być problem nieciągłości przewodów sieci komunikacyjnej, lub braku zasilania modułu - (można jeszcze sprawdzić bezpieczniki)
Skąd kolego jesteś?
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 15:54   #6
milas1983
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 13-12-2018
Skąd: d
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

W niedzielę powinien dotrzeć do mnie porządny interfejs diagnostyczny i wtedy spróbuje się połączyć za pomocą forscan i elmconfing. Bezpieczniki sprawdzone. Obecnie mieszkam za granica i nawet mam problem ze sprowadzeniem auto pod dom bo jedyna laweta w okolicy do wynajęcia ma zepsuty wciagnik linowy (jak pech to pech)Mogę jeszcze dodać że jakieś 30 minut przed awarią wyjechałem dużą kałuże przy prędkości 100km/h aż auto prawie na bariery rzuciło i tak sobie myślę że może woda gdzieś wyleciała i coś uszkodzila.
milas1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 20:18   #7
milas1983
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 13-12-2018
Skąd: d
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

A więc sprawdziłem interfejsem od firmy viaken, program forscan nie łączy się wcale A program elmconfig łączy się z modułami na "ms-can" A na "hs-can" pokazuje komunikat "incorrect response from adapter 19 02 8F can error " zaczelem sprawdzać wiazke- jak narazie nic, znalazłem pinout sterownika ecu jutro sprawdzę choć nie jestem pewien czy prawidlowy. Pinout pokazuje +12v pin 41 i pin 19, GDN na pin 4 wszystkie na x03

Bump: Zastanawia mnie jeszcze ten komunikat usterka wspomagania, u wszystkich co opisywali problem z przerwana wiązka pojawia się tylko usterka silnika i immobilajzer aktywny A u mnie jest usterka silnika zaraz po tym usterka wspomagania i na końcu komunikat o nie rozpoznanym kluczyku. Inaczej niż u innych.
milas1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 17:49   #8
milas1983
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 13-12-2018
Skąd: d
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

A więc dzisiaj zabrałem się za pomiar na wtyczkach ecu, podłączyłem akumulator włączyłem zapłon i pojawiły się wcześniej wspomniane błędy ale dzisiaj dodatkowo włączyło się wspomaganie, pompka działała może przez 30 sekund i się wylaczyla komunikujac to znowu " usterka wspomagania ". Przy pomiarze napięcia na wtyczce x03 na pin 4 była masa (GDN) na pin 41 nie było +12v i wydaje mi się że że te miejsce było puste no i pin 19 też nie było +12v ale podczas pomiaru włączyło się webasto. Nie mając pojęcia co się dzieje szybko odlaczylem akumulator. Podłączyłem wszystkie wtyczki do ecu, podłączyłem akumulator i włączyłem zapłon i WSZYSTKO DZIAŁA. Silnik odpala, wykasowalem błędy (były chyba wszystkie możliwe błędy) Po ponownym odpaleniu silnika wyskoczyly tylko błędy B1C99, U0001, B119F, B11A3 lampy, antena GPS i zyroskop.
I dalej nie wiem co było przyczyną problemów. Jutro wszystko zabezpiecze sprawdzana wcześniej wiazke i zamontuje nadkole. Może przyczyna jest jakiś zimny lut w ecu??
milas1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 17:58   #9
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

raczej woda, zwarcie.. przerabialem ostatnio w punto znajomego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiem nie ford.. ale tez woda..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 01:33   #10
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika - usterka wspomagania i nierozpoznany klyczyk

Wypięcie a potem wpięcie wtyczek mogło spowodować poprawę połączenia, albo przegięcie wiązki spowodować że się połączyło miejsce w którym jest przerwa w kablu. Nie chce Cię martwić, ale problem raczej wróci. Porozpinaj kilkukrotnie wtyczki, użyj na złącza preparatu do złącz i poprzeginaj wiązki idące do PCMa. Zobaczymy, czy nadal będzie ok. Pomiar napięcia na pinach to za mało. Często jest tak, że mierząc napięcie miernikiem wszystko będzie ok, a jak podłączysz obciążenie, to nie ma napięcia. Skorodowane miejsce może mieć duża rezystancje. Dlatego ja zawsze sprawdzam miernikiem z dołączona równolegle 10w żarówką. Jak wszystko jest ok, to świeci żarówka i napięcie jest ok 12v. Jak jest przerwa to żarówka nie zaświeci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.