Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2013, 16:23   #11
rfx
ford::beginner

Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Cool Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Postanowiłem naprawić tę usterkę w najtańszy i możliwie najprostszy sposób. Zastosowałem zwyczajny siłownik do centralnego zamka, który od lat zalegał mi w szafie.
Aby go zamontować musiałem odpowiednio dogiąć blachę montażową w miejscach, w których oryginalnie był przykręcony siłownik. Jedną śrubę wkręciłem w fabryczny otwór oraz aby przymocować siłownik w drugim punkcie użyłem dodatkowej blaszki, którą skręciłem z całością. Zamiast wtyczek dolutowałem blaszki z przepalonego bezpiecznika, które zostały oczywiście zaizolowane. Aby mieć pewność, że siłownik będzie "odbijał" użyłem oryginalną sprężynę, której nie chciało mi się docinać - stąd jej dziwny montaż. W moim przypadku całkowity koszt naprawy to 0 zł.

Dodam jeszcze tylko, że sprężyna jest zbędna i została zdemontowana. Siłownik jest już zamontowany w samochodzie i działa idealnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_6611.jpg (81.5 KB, 274 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_6612.jpg (83.2 KB, 253 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez rfx ; 03-11-2013 o 21:13 Powód: uzupełnienie informacji
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 18:06   #12
puzon11
ford::amateur

Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Witam wszystkich!
Mam pytanie. Czy jeżeli w Fusionie jest fabryczny centralny zamek to dotyczy też klapy bagażnika? Moja się nie otwiera ani z pilota, ani z guzika. Proszę o info. Dziękuję.
puzon11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 19:19   #13
kubaw20055
ford::professional

Imię: Kuba
Model: Fiesta mk5/Fusion/ Focus mk3
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI
Rocznik: 2000/2006/ 2011

Tak, jeśli jest centralny zamek to otwieranie klapy przyciskiem powinno działać. Jelśi jest pilot i zamyka zamki to również powinien otwierać klapę bagażnika (2 x naciśnięcie guzika klapy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2014, 09:27   #14
puzon11

Model: Focus
Rocznik: 2002

Dziękuję za odp. Udało mi się rozebrać tapicerkę. Wymontowałem siłownik i bez obciążenia działa prawidłowo, prawdopodobnie silniczek jest już słaby. Nie wiem czy można gdzieś taki silniczek kupić. Jeszcze raz dzięki.
puzon11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2014, 18:35   #15
rrubens
ford::average

Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005

Witam

Prosta sprawa z naprawą tego mechanizmu.

Trzeba mieć troszkę zdolności manualnych i wiedzieć jak rozmontować sklejone plastiki.

Powodem jest zanieczyszczony komutator na silniczku. Troszkę trzeba się namęczyć ale da się to zrobić w godzinkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2014, 09:54   #16
fuzjafan

Imię: Jacek
Model: FUSION JU
Silnik: 1,4 benz

Cytat:
Napisał rrubens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodem jest zanieczyszczony komutator na silniczku. Troszkę trzeba się namęczyć ale da się to zrobić w godzinkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Ponieważ może nie każdy wie, co to takiego, ten komutator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. opiszę w paru słowach.
Po zdemontowaniu siłownika zamka klapy delikatnie (kluczowe...) rozklejamy obudowę.
Wyjmujemy przekładnię ślimakową.
Wyjmujemy silnik.
Znowu delikatnie odginamy zagięte skrzydełka obudowy silnika, łączące część metalową z plastikową.
Delikatnie podważamy plastik jednocześnie pokręcając osią silnika i oddzielamy obie części obudowy. W metalowej mamy wirnik i widoczny komutator, czyli miedziane płytki, naklejone na pogrubioną w tym miejscu oś.
Używając szmatki z benzyną (rozpuszczalnikiem) usuwamy brudy z komutatora, szczególnie ze szczelin między jego sekcjami.
Kolejną szmatką na zapałce czyścimy (delikatnie!) szczotki komutatora, czyli węglowe kostki, które ślizgają się po komutatorze.
Po przedmuchaniu i wysuszeniu oraz usunięciu wszelkich innych śmieci i brudów przystępujemy do montażu.
Pokręcając wałem silnika (to po to, żeby szczotki komutatora "weszły" gładko na swoje miejsce) składamy obie części obudowy.
Wkładamy silnik do obudowy siłownika.
Czyścimy stary smar z przekładni i nakładamy nowy (wazelina techniczna jest ok); montujemy przekładnię w obudowie.
Składamy obudowę siłownika i spinamy ją trytkami lub oklejamy dobrą taśmą.
Podłączamy przewód i sprawdzamy działanie.
Jeśli ok, montujemy całość, ciesząc się z niewydanych co najmniej dwóch stówek...

Nawiązując do wcześniejszych postów: nie ma możliwości, żeby silnik elektryczny "osłabł".
Przyczyna złego funkcjonowania siłownika to prawie zawsze zanieczyszczenie komutatora (pomijam rzadkie przypadki spalenia uzwojenia lub uszkodzenia mechanicznego siłownika).

Powodzenia!
fuzjafan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 08:27   #17
rrubens
ford::average

Silnik: 1.4 TDCI

Jeszcze jest jedna ważna rzecz, którą miałem dopisać.

Trzeba delikatnie papierkiem ściernym (400 lub 800) potraktować szczotki w miejscu styku z komutatorem. Jest to konieczne, ponieważ może on nachodzić na dwie metalowe blaszki naraz co może też powodować złe działanie.

Pozdrawiam.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 12:38   #18
tomjl

Imię: tom
Model: fusion
Rocznik: 2003
Domyślnie Odp: Niesprawne zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

witam, w swoim Fusionie tez miałem problem z tym siłownikiem tylnego zamka jednakże żadne tam czyszczenia komutatora i smarowanie nie pomogły wiec nie wiele myśląc poszperałem w garażu kolegi i zanalazłem siłownik z centralnego ale master podłączyłem go na niebieskim i zielonym przewodzie resztę kabli zaizolowałem a zamontowałem na owiercie fabrycznym i wszystko śmiga bez problemu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomjl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2015, 14:05   #19
FLIPEK

Imię: Łukasz
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008

witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam pytanie jak zdemontować ta osłonę plastikową w klapie bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrwiam
FLIPEK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2015, 14:07   #20
kubaw20055
ford::professional

Imię: Kuba
Model: Fiesta mk5/Fusion/ Focus mk3
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI
Rocznik: 2000/2006/ 2011

Cytat:
Napisał FLIPEK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam pytanie jak zdemontować ta osłonę plastikową w klapie bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrwiam

Wystarczy odkręcić 3 wkręty i delikatnie przyciągać osłonę do siebie po obwodzie aż wyskoczy z zaczepów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , zamek bagażnika

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania