Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2010, 21:47   #21
kubuspuchaty
ford::advanced
 
Avatar kubuspuchaty
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: A.D. 2008
Postów: 469
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Napisał tomunios Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie czytam... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trochę tego jest...
A pamiętasz może czy takie same objawy ta usterka z tą kosteczką miała co u mnie?
Masz na 100% zwarcie na kostce. Zapala się wtedy lampka na tablicy i ABS się wyłącza. Wada dotyczy aut wyprodukowanych w 2007. Dzwoń do ASO, umów się na wizytę i tyle. Akcja powinna być przeprowadzona w momencie gdy jeździłeś na przeglądy okresowe. Osoba przyjmująca auto, powinna sprawdzić w systemie czy dla danego modelu nie ma akcji. Niestety jest to kolejny dowód na to, że polskie ASO do powinny co najwyżej opony z letnich na zimowe zmieniać i nic poza tym. Dodam tylko, że akcja serwisowa została wprowadzona w marcu 2008. Tym samym nawet jeśli auto jest po gwarancji powinni to zrobić za free. Powodzenia

kubuspuchaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 22:20   #22
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Była akcja, akurat moje ASO przy przeglądzie czy jakiejś tam drobnej usterce wykonali ją, problemów ani wcześniej ani później nie miałem, natomiast na 100% dotyczyła ABS ,coś tam właśnie przy kole przerabiali jakieś wtyczki czy cos takiego od ABS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musiałbym poszukać w papierach bo chyba gdzieś miałem
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 14:39   #23
kozu44
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Opole
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Objawy z ABS i ESP 100% kostka - maiłem to samo. Załatwili od ręki. Ale piszesz też o spadku mocy - przy tej awarii nie zauważyłem żadnego mulenia - bo niby skąd? Jeżeli przełączyłby się na tryb awaryjny to miałbyś jeszcze kontrolkę silnika świecącą. Bez ABS i ESP zimą to wydawało mi się, że miał nawet nadmiar mocy!
kozu44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 16:10   #24
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Napisał kozu44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Objawy z ABS i ESP 100% kostka - maiłem to samo. Załatwili od ręki. Ale piszesz też o spadku mocy - przy tej awarii nie zauważyłem żadnego mulenia - bo niby skąd? Jeżeli przełączyłby się na tryb awaryjny to miałbyś jeszcze kontrolkę silnika świecącą. Bez ABS i ESP zimą to wydawało mi się, że miał nawet nadmiar mocy!
No to mnie pociszyłeś kozu44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może już sobie wmawiam ten spadek mocy ale.... chyba jakoś bedziej mulasty jest niż był - może jakieś lipne paliwko...

Robiłeś to na gwarancji? Ja jestem już po gwarancji i ciekawe jak podejdą do tematu, z drugiej strony mam ochotę sam to zbadać. Tak na szybko zlokalizowałem kosteczkę przy nadkolu cała w jakimś syfie więc pewnie to winowajca, ciekawe tylko czy trzeba później jakieś błędy kasować...
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 10:43   #25
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Niestety z kosteczkami wszystko jest ok. Możecie polecić jakiś magików z W-wy którzy podepną go do kompa i sprawdzą co boli mondziaka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 16:06   #26
dekieronda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2010
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Witam Wszystkich,

Jako, że jestem na forum nowy to już się przekonałem, że warto tu zaglądać. W kwestii opisywanego problemu to wygląda na to, że dałem się zrobić w konia w jednym z ASO. Ten sam błąd wystąpił u mnie jakiś miesiąc temu i jako, że dużo jestem w trasie pojechałem do serwisu aby to naprawili. Przy odbiorze powiedziano mi, że "w tych modelach tak jest i widocznie dostał się śnieg i poprzerywał kable" w związku z tym naprawa ok 400PLN.
Czytając forum okazuje się jednak, że nie byłem jedyny z tym problemem i nawet Ford miał akcję serwisową, o której mi nie powiedziano...
Czy komuś się jeszcze przydarzyło, że ASO skasowało go za pracę, którą powinni zrobić za free?

Pozdrawiam,
DK
dekieronda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 08:17   #27
rafalradomski
ford::amateur
 
Avatar rafalradomski
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: somonino
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 7
Domyślnie Czy mozna jezdzić jak pali sie kontrolka ABS i ESP???

Witam ,U mnie w mondeo mk4 pali sie kontrolka ABS i ESP, byłem na kompie ,i jestem juz umowiony na czyszczenie stykow,ale czy teraz moge nim jezdzic jak palą się te kontrolki czy coś jescze może sie uszkodzić jak będe tak jeżdzić????
rafalradomski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 12:51   #28
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Czy mozna jezdzić jak pali sie kontrolka ABS i ESP???

Nic nie uszkodzisz, tyle tylko że układy nie działają i trzeba o tym pamiętać.
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2010, 00:34   #29
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Czy mozna jezdzić jak pali sie kontrolka ABS i ESP???

No właśnie, układy nie działają i łatwiej uszkodzić autko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 22:02   #30
zby111szek
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 12-03-2011
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie ABS przód nie dziala

Ponadto świeci mi się kontrolka ABS i Kontroli trakcji. Sprawdzałem wszystkie czujniki i są sprawne. Testowałem to w ten sposób, że zmieniałem jeden nowy w każdym kole i za każdym razem komputer pokazywał błąd w kole prawym przednim pokazując niezmiennie prędkość koła 255 k/h. Co może być w takim razie uszkodzone.Oczywiście za porady typu ASO z góry dziękuję.
zby111szek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , esp , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.