Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2010, 06:59   #1
Joker00
ford::beginner
 
Avatar Joker00
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus kombi MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Chip czy sam program do focusa mk2 1.8TDCi

Witam. Trochę mi mało mocy się ostatnio zrobiło, w tym sensie że byłem zadowolony z tych 115KM przez jakieś 2 tygodnie teraz wydaje mi się to mało. Ile mocy mogę uzyskać zmieniając program z fabrycznego na jakiś dobry i czy warto montować chip. Chodzi mi głównie o wartości bezpieczne dla silnika nieznacznie podnoszące spalanie, ale żeby było np w granicy 140KM z dobrym momentem.
Pozdro

Joker00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 11:05   #2
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Chip czy sam program do focusa mk2 1.8TDCi

Cytat:
Napisał Joker00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wartości bezpieczne dla silnika
przyrosty w granicach + 25 na mocy i momencie na pewno będą bezpieczne, o spalanie się nie martw, nawet spada....

Cytat:
Napisał Joker00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy warto montować chip
Poczytaj opinie tych którzy zamontowali, nie znajdziesz negatywnych zdań.... , moje? zakładać!!!!

Tutaj znajdziesz wiele pytań i odpowiedzi.. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 13:04   #3
marek ampulski
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Wa-wa
Model: Focus II
Silnik: 1.8Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Chip czy sam program do focusa mk2 1.8TDCi

Witaj! Ja swój chipowałem w v-techu.Parametry wyjściowe;120kM/328nm,po zabiegu150kM/381nm.Było to dwa lata temu przy przebiegu35000,obecnie 80000 i jak na razie nic się nie dzieje,różnica w jeżdżeniu na co dzień kolosalna,średni moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów wynosi 280nm/1750obr.-3500obr./,miedzy 2000obr.-3000obr.moment średni 350nm,a max.381 przy 2400obr.,przy 4000obr.wynosi 260nm.Jak widzisz samochód ładnie ciągnie do max. obrotów.Gorąco pozdrawiam!!!
marek ampulski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 23:36   #4
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chip czy sam program do focusa mk2 1.8TDCi

Cytat:
Napisał marek ampulski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj! Ja swój chipowałem w v-techu.Parametry wyjściowe;120kM/328nm,po zabiegu150kM/381nm....
Chyba coś Ci się z tym momentem pomyliłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 07:50   #5
marek ampulski
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Wa-wa
Model: Focus II
Silnik: 1.8Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Chip czy sam program do focusa mk2 1.8TDCi

Nie kolego,nie pomyliło mi się z momentem,jest tak jak napisałem.Szkoda,że nie mogę wrzucić wykresu z hamowni po dokonanej modyfikacji,sam byłem zdziwiony,ale pokazało bardzo mocną serię przed modem,a w fokusie II system wtryskowy jest na simensie i są to dość częste parametry podstawowe/było o tym na tym forum/,są nawet wykresy.Po za tym,nie jeden w niby lepszej furze się zdziwił,że go zwykły focus zostawia w tyle hehehehe.Pozdrawiam!!!
marek ampulski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.