Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2010, 19:30   #1
Aberr1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: GDYNIA
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie dźwięki z okolicy drąźka i maglownicy przy skręcaniu

Witka. Mam problem po zapłonie gdy działa już wspomaganie przy skręcaniu, wydobywa się dźwięk typu gumowego (sprężynującego, przeskakiwania) i jak dotykam drążków to są ewidentnie odgłosy pochodzące z jego okolic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie jestem w stanie zlokalizować dokładnie co jest przyczyną bo po zbiciu drążków jak ruszam kierownicą to maglownica pracuje już bez tych dźwięków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sytuacja z dziwnymi dźwiękami zaczyna się po ponownym zamocowaniu drążka na swoje miejsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy jest możliwe , że to jednak nie maglownica tylko no : coś z zawieszaniem typu Macpherson albo coś innego i wibracje przechodzą na drążek ????? Maglownica pracuje prawidłowo bez wycieków, pompa podaje płyn więc myślę , że jest Oki no chyba , ze się mylę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pomocy.

Aberr1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 20:38   #2
marford
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: w-wa
Model: s-max/galaxy
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: dźwięki z okolicy drąźka i maglownicy przy skręcaniu

a próbowałeś obrócić kołem po odłączeniu końcówek drążków kierownicy od zwrotnicy? - oczywiście samochód musi stać na kołach, troche to trudne ale do zrobienia. Podejrzewam górne mocowanie Mcpersona (łożysko+ guma).
marford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 20:51   #3
Aberr1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: GDYNIA
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: dźwięki z okolicy drąźka i maglownicy przy skręcaniu

tak obracałem w lewo i w prawo i nic nie prztykało jak wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego nie wiem co jest przyczyną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a czym się objawia wyrobienie Macphersona ????? bo jak jest ten dźwięk to sprzężenia nie przeskakuje i nie drży tak jak drążek. Na diagnostyce koleś wspominał mi że pomału powonieniem myśleć o wymianie Łożyska Macphersona ..... jest to możliwe aby wada łożyska (drgania) przechodziły przez amortyzator i wahacz bez naprężeń i objawiały się drżeniem drążka i wydawaniem takich odgłosów ????? dzięki za odzew.
Aberr1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 21:20   #4
marford
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: w-wa
Model: s-max/galaxy
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: dźwięki z okolicy drąźka i maglownicy przy skręcaniu

Cytat:
Napisał Aberr1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak obracałem w lewo i w prawo i nic nie prztykało jak wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego nie wiem co jest przyczyną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a czym się objawia wyrobienie Macphersona ????? bo jak jest ten dźwięk to sprzężenia nie przeskakuje i nie drży tak jak drążek. Na diagnostyce koleś wspominał mi że pomału powonieniem myśleć o wymianie Łożyska Macphersona ..... jest to możliwe aby wada łożyska (drgania) przechodziły przez amortyzator i wahacz bez naprężeń i objawiały się drżeniem drążka i wydawaniem takich odgłosów ????? dzięki za odzew.
reasumując stuka jak obracasz kierownicą (wszystko zmontowane), po odłaczeniu końcówek obracając kierownicą a potem obracając samymi kołami (samochod stał na kołach) stukania nie było?
Zużywanie sie łozyska górnego mocowania objawia sie od słyszalnego szurania, zacierania aż do przeskoków które sie niasą po całym przodzie samochodu. zużycie poduszek gumowych górnego mocowania objawiają cię pukaniem podczas jazdy po nierównościch (podobny objaw jak ma się inny lu z w zawieszeniu np w łączniku)
marford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 21:28   #5
Aberr1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: GDYNIA
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: dźwięki z okolicy drąźka i maglownicy przy skręcaniu

Cytat:
Napisał marford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
reasumując stuka jak obracasz kierownicą (wszystko zmontowane), po odłaczeniu końcówek obracając kierownicą a potem obracając samymi kołami (samochod stał na kołach) stukania nie było?
Zużywanie sie łozyska górnego mocowania objawia sie od słyszalnego szurania, zacierania aż do przeskoków które sie niasą po całym przodzie samochodu. zużycie poduszek gumowych górnego mocowania objawiają cię pukaniem podczas jazdy po nierównościch (podobny objaw jak ma się inny lu z w zawieszeniu np w łączniku)
jak jest wszystko zmontowane to tak jakby było coś naprężone i przeskakiwalo taki gumowy oddźwięk, jak porozłanczam drążki to ani przekładnia ani koło nie stuka i jest cisza..... tylko jak ruszam w lewo i prawo koła to taki jakby szumik był lekkie szuranie ( czy to może byc podowem takiego bicia na drążku i takimi dźwiękami ????? ) czy to jest zużucie łozyska ?????
Aberr1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 18:59   #6
kamil34
ford::amateur
 
Imię: KJ
Zarejestrowany: 16-04-2014
Model: FOCUS SEDAN MK2
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: dźwięki z okolicy drąźka i maglownicy przy skręcaniu

Aberr1982, czy udało Ci się rozwiązać problem z tym stukaniem przy skręcaniu ? dokładnie jak to nazwałeś "(sprężynującego, przeskakiwania)" bo mam taki sam problem, gdy skręcam kołami w prawo to jest właśnie ten dźwięk( a bardziej się nasila jeśli samochód jest już rozgrzany) byłem dzisiaj na diagnostyce oraz mechanika i niby wszystko jest w porządku. Poradzili żeby sprawdzić łożyska albo maglownice
kamil34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 19:12   #7
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: dźwięki z okolicy drąźka i maglownicy przy skręcaniu

Kamil, Aberr1982 ostatni raz był aktywny 30.12.2012, może nie ma już forda. Sprężynujące przeskakiwania wyglądają na łożyska McPhersona, ale głowy nie dam. Tak miałem w Renault Scenic i Fiat Fiorino.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 19:16   #8
kamil34
ford::amateur
 
Imię: KJ
Zarejestrowany: 16-04-2014
Model: FOCUS SEDAN MK2
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: dźwięki z okolicy drąźka i maglownicy przy skręcaniu

ok, dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamil34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 06:26   #9
the2l
ford::average
 
Avatar the2l
 
Zarejestrowany: 08-04-2014
Model: ⠀
Silnik: ⠀
Rocznik: ⠀
Postów: 65
Domyślnie Stukanie podczas krecenia kierownica

Witam.

Podczas krecenia kierownica wystepuja stuki. Zalaczam film, zeby pokazac. Nie moge sam zdiagnozowac, dochodza jakby ze srodka auta. Moze bardziej z prawej strony. Bardzo prosze o wszelkie sugestie co to moze byc w tym modelu. Dziekuje.

Link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
the2l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 09:36   #10
olafik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 DURATEC
Rocznik: 2006
Postów: 67
Domyślnie Odp: FOCUS MK2 - Stukanie podczas krecenia kierownica

Łożysko mcpersona.
olafik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.