Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2011, 14:52   #1
lordbekon
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie 1,8 TDCI i EGR czyszczenie i naprawa co i jak ?

Witam
Temat Zaworu EGR - jego czyszczenia, demontowania i zaślepiania był już tysiące razy wałkowany na forum. Niestety szukajka nie wywala żadnych informacji na temat powyższych operacji w silniku 1,8 TDCI 125KM w Mondeo MK4. Jak zdążyłem się zorientować, konstrukcja zaworu zdecydowanie różni się od tego montowanego w Focusach.
Łatwo jest zdemontować część sterującą zaworem czyli korpus z silnikczkiem ale nic to nie daje. Wydaje mi się że objawy w moim aucie mogą sugerować niesprawny lub niedomykający się zawór (po odkręceniu korpusu widać że się do końca nie chce cofać)
Zapraszam do dyskusji, opisywaniu swoich doświadczeń z w/w problemem...
- ktoś zdejmował ?
- ktoś czyścił ?
- zaślepiał ?

W MK3 2,0 TDCI zaślepiłem i 2 lata aż do sprzedaży hulałem aż miło bez widocznych minusów

Pozdrawiam
Mariusz

__________________
lordbekon

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 26-02-2014 o 13:24
lordbekon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2011, 17:05   #2
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 1,8 TDCI i EGR

...to puki nie zepsuje się całkiem, przeczyścić, prześlepić i jeździć (całkowite zaślepienie spowoduje czeka)
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2011, 19:52   #3
salat
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mondeo MK4 | Ranger
Silnik: 1.8 125 (Gratis: głośna praca silnika) |3.2 automat w gratisie Radio Maryja
Rocznik: 2009 | 2019
Postów: 64
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 1,8 TDCI i EGR

Jakie masz objawy które mogą sugerować uszkodzony EGR?

U moim 1.8 125 koni wymienili EGR ponieważ silnik w okolicach 1500 do 1800 obrotów po dodaniu gazu klekotał jak kiedyś "maluch" gdy miał spore luzy na zaworach lub wlane 78 oktanowe paliwo. Dodatkowy objaw to podczas tego zaklekotania spory czarny dymek z rury wydechowej. Wymienili EGR i wydaje się, że jest trochę lepiej - pytanie jak długo.

Może ktoś miał doświadczenie z głośną pracą silnika z klekotem jaki opisałem wyżej właśnie w zakresie obrotów 1500 - 1800 podczas delikatnego dodawania gazu, gdy depnie się mocniej silnik dość szybko wkręca się na obroty i klekot nie jest aż tak uciążliwy.

Pytanie do heko:
gdy zapnę redboxa klekot jest nie do wytrzymania nawet na 2 programie nie mówie o np 6 wtedy jest masakra. Co według Ciebie boli moje 1.8???
PS: dwa wtryski na gwarancji zostały już wymienione kolejne dwa według Forda są jeszcze w normie.

Pozdrawiam
salat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2011, 08:45   #4
lordbekon
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 1,8 TDCI i EGR

Cytat:
Napisał salat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie masz objawy które mogą sugerować uszkodzony EGR?
Łapie strasznego muła właśnie do 2000 obrotów tak jak by się dusił. Miałem taki sam objaw w MK3 2,0 TDCI i ustał zupełnie po zaślepieniu EGR. Nie wspomnę o włączonej klimie przy +25 stopni. Wtedy zupełnie muli
Klekot o ile się zorientowałem ma większość użytkowników 1,8 TDCI w MK4...
__________________
lordbekon
lordbekon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2011, 08:49   #5
lordbekon
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 1,8 TDCI i EGR

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...to puki nie zepsuje się całkiem, przeczyścić, prześlepić i jeździć (całkowite zaślepienie spowoduje czeka)
Własnie jak go przeczyścić ?
Prześlepić czyli zaślepić pozostawiając jakieś dziury ? Tak zrobiłem w MK3 2,0 TDCI i było super

Wybieram się do Ciebie powoli, jak się pozbieram z kasą to dam znać ;-). Napisz mi na PW ile taka przyjemność będzie kosztować. Chdzi mi o chip tak żeby dociągnąć do około 145-150 KM i 400Nm
__________________
lordbekon
lordbekon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 17:41   #6
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 1,8 TDCI i EGR

Cytat:
Napisał salat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie masz objawy które mogą sugerować uszkodzony EGR?

U moim 1.8 125 koni wymienili EGR ponieważ silnik w okolicach 1500 do 1800 obrotów po dodaniu gazu klekotał jak kiedyś "maluch" gdy miał spore luzy na zaworach lub wlane 78 oktanowe paliwo. Dodatkowy objaw to podczas tego zaklekotania spory czarny dymek z rury wydechowej. Wymienili EGR i wydaje się, że jest trochę lepiej - pytanie jak długo.

Może ktoś miał doświadczenie z głośną pracą silnika z klekotem jaki opisałem wyżej właśnie w zakresie obrotów 1500 - 1800 podczas delikatnego dodawania gazu, gdy depnie się mocniej silnik dość szybko wkręca się na obroty i klekot nie jest aż tak uciążliwy.

Pytanie do heko:
gdy zapnę redboxa klekot jest nie do wytrzymania nawet na 2 programie nie mówie o np 6 wtedy jest masakra. Co według Ciebie boli moje 1.8???
PS: dwa wtryski na gwarancji zostały już wymienione kolejne dwa według Forda są jeszcze w normie.

Pozdrawiam
..wygląda na to że egr był częściowo winny, ale jeśli nadal klekocze, to brzmi jak podlewające wtryski...i oczywiście box będzie ten efekt zwiększał, bo zwiększa ciśnienie, dawkę paliwa
..jeszcze podpowiedz tym w aso aby podmienili czujnik na szynie CR...chociaż na próbę
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 15:41   #7
lordbekon
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 1,8 TDCI i EGR

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...to puki nie zepsuje się całkiem, przeczyścić, prześlepić i jeździć (całkowite zaślepienie spowoduje czeka)
Heko, masz jakieś sugestie, czy da radę zaślepić pozostawiając ze 2, 3 dziury ?
Będzie to ok? Nie wywali błedu ?
__________________
lordbekon
lordbekon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 16:34   #8
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 1,8 TDCI i EGR

..pozostaje to sprawdzić, w większości aut się sprawdza
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 11:33   #9
Piterion
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 1,8 TDCI i EGR

Podbijam temat. Czy ktoś czyścił EGR w mondeo mk4 1,8tdci i mógłby się podzielić wskazówkami?
lordbekon pisałeś gdzieś, że zaślepiłeś swojego bez żadnych dziur. Czy nadal komputer się nie burzy?

Ostatnio edytowane przez Piterion ; 01-10-2012 o 11:42
Piterion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2012, 18:10   #10
Piterion
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 1,8 TDCI i EGR

Zostawiłem dziś auto w warsztacie, aby przeczyścili mi EGR i zaślepili zaślepką, którą im dałem (3 dziury 5mm w zaślepce). Po odebraniu auta i efekcie z roboty żadnym, podniosłem maskę i nie widzę by ktoś tam coś robił prócz włożenia zaślepiki. Powiedcie mi - czy do czyszczenia należy odkecić tylko ten element:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi o 4 czarne śruby EGR, za którymi widać uszczelkę do kolektora ssącego. Czy tylko ten element należy odkręcić i wyczyścić? I czy dobrze rozumuję, że do czyszczenia trzeba odkręcić kostkę elektr. po drugiej stronie zaworu?

Ostatnio edytowane przez Piterion ; 03-10-2012 o 18:36
Piterion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.