Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2016, 18:25   #181
kiwekb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2011
Skąd: Warszawa
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Niedawno stałem się posiadaczem Euroline 2002 125KM. Auto kupiłem w kraju, a było jeszcze na niemieckich blachach. Pojazd kompletny 7 miejsc, dostawka z tyłu kanapy, klima (nie działa), dodatkowy akumulator - rozładowany.
Myślałem, że nie ma Webasto, bo brak sterownika w kabinie, ale spojrzałem pod spód i widać rurkę wylotu spalin oraz korpus Webasto z dwoma przewodami wodnymi idącymi do tyłu pojazdu. Na podsufitce pokrętło wentylatora nawiewu i regulacji temperatury. Instrukcja w j. niemieckim załączona do pojazdu opisuje tylko webasto ze sterownikiem na tablicy rozdzielczej. Parę razy przejechałem dłuższe dystanse i w aucie jest ciepło, z wylotów w tylnej części samochodu w podsufitce wydostaje się ciepłe powietrze. Przykładając rękę do rurki wylotu spalin z urządzenia nie czuć żeby działało, ani też nie słychać jego pracy!. Sprawdziłem bezpieczniki nad schowkiem (dodatkowe dla Euroline), włożyłem dobry akumulator uruchamiając oświetlenie przestrzeni pasażerskiej i brak pomysłu na zadziałanie dodatkowego ogrzewania. Temperatura wewnątrz po kilkukilometrowej trasie w porządku ale ciekawe jak by było przy większych mrozach. Stwierdziłem też,że do tylnej dmuchawy wchodzą tylko dwa przewody wodne nie ma natomiast przewodów do dodatkowego parownika klimy czyli układ klimatyzacji tylko na przód pojazdu. Po przeczytaniu dużej ilości postów zamierzam wybrać się o serwisu AUTO - Waś i tam zlecić diagnostykę silnika, niesprawnej klimy itd. Może coś możecie podpowiedzieć nt. Webasto? Pozdrawiam Krzysztof

kiwekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 20:24   #182
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Pokrętłą w podsufitce obsługują tylko tylną nagrzewnicę, nie mają nic wspólnego z webasto.
Źle działa u ciebie tylna nagrzewnica, bo niezależnie czy webasto wodne akurat działa czy nie - jeżeli nagrzewnica ustawiona jest na grzanie, to nawiew ciepłego powietrza powinien wychodzić z dolnych bocznych otworów po lewej stronie kabiny - nad podłogą. Z otworów w podsufitce wychodzi tylko całkowicie zimne powietrze.
Sprawdź czy działa regulacja temperatury i czy daje się wyłączyć całkowicie ciepło z tyłu, pozostawiając zimny nawiew.
Webasto wodne wpinane jest w przewody nagrzewnic - może to cię zmyliło, że grzeje tylną nagrzewnicę...
Z tym webasto to bym się udał do specjalistów - niech powiedzą czego brakuje i czy da się uruchomić za sensowne pieniądze...
Tylna klima ma zalety, ale ma i wady. Sposób prowadzenia jej przewodów na tył wymyślił niewątpliwie techniczny... kretyn. Dopóki w końcu nie zabezpieczyłem gołych aluminiowych przewodów warstwą samowulkanizującej gumy - co roku musiałem na wiosnę robić klimę, łatać przewody i napełniać czynnikiem. Masakra.
Zresztą sposób zasilania tylnej nagrzewnicy ciepłem z silnika też woła o pomstę do nieba. Przewody grzewcze skutecznie ogrzewają okolicę, i to w sytuacji permanentnych kłopotów z dogrzaniem silnika zimą. Płyn krąży w gołych przewodach przez całą długość auta cały czas - bez względu czy ogrzewanie z tyłu jest włączone czy nie, bo zawór tylnej nagrzewnicy jest zlokalizowany przy niej z tyłu, zamiast w komorze silnika.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 13:49   #183
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 10:27   #184
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Na brytyjskim forum Transita objawił sie user o nicku sos recovery, który do Transita Mk5 LWB włożył doładowany (ze sprężarką mechaniczną) silnik benzynowy V6. Moc... 300 KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wydaje się bardzo dużo, ale pamiętajmy, że amerykański Transit ma w standardowej ofercie silnik EcoBoost V6 Biturbo o mocy 310 KM i momencie 542 Nm. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 7,5 sek.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-05-2016 o 10:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2016, 13:46   #185
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

jeszcze filmik o angielskich maniakach Transita...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-06-2016 o 07:18
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2016, 20:46   #186
KrzysioZ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2016
Model: Transit mk2
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Witajcie jestem nowym na waszym forum i chciałem się przywitać .Jest to również mój pierwszy post.Wdepnołem do was z powodu 4x4. Wybudowałem kilka zmot do extremu.Teraz nadszedł czas na transita 4x4 (wersja kamperowo-lajtowo-turystyczno-przeprawowa) Interesuje mnie jak obcy mieszczą duże silniki w tej krótkiej komorze .Może ktoś ma zdjęcia ........od dołu .......lub inne.

pozdrawiam Krzysio

Dla wprowadzenia dodam ,że silnik który chcę umieścić w moim Mk 3 to rzędowa 6 o pojemności 4,0 wraz ze skrzynią automatyczną AV 4 i reduktorem 1:3

pozdrawiam Krzysio.

Ostatnio edytowane przez KrzysioZ ; 17-06-2016 o 08:46
KrzysioZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2016, 07:31   #187
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Witamy,

u nas na Forum w zasadzie nie ma pasjonatów Transitów 4x4.
Natomiast kopalnią wiedzy na ten temat jest brytyjskie forum Transita [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - rejestracja jest prosta. Angole mają prawdziwego hopla na tym punkcie, zresztą właśnie u nich powstał i był produkowany pierwszy Transit 4x4 - model County.
Przy poszukiwaniach wybieraj wątki, w kórych jest bardzo dużo postów, od razu wtedy wiadomo, że temat jest mocno udokumentowany i interesujący. Podstawowy angielski jest jednak niezbędny...
Pierwszy lepszy wątek z działu 4x4 Transits, tu człowiek pakuje do Transita silnik rzędową szóstkę Cummins 5.9 ltr...


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał KrzysioZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś ma zdjęcia ........od dołu .......lub inne.
Zachęcające jedno ze zdjęć z tego wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ale szukaj też w innych działach, jest dział poświęcony camperom i wiele innych z tym powiązanych.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-06-2016 o 07:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 22:15   #188
rostek
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-04-2005
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: Transit x 3, Mondeo MKII, Galaxy MKIII
Silnik: 2.0 TDDi, 2.0 TDCi, 2.2 TDCi, 1.8TD, 2.0TDCi
Rocznik: 2001, 2003, 2008, 1997, 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Ja od 2 miesięcy jeżdżę takim dziwnym Transitkiem-Jamnikiem 12 osób. Od 17 maja nalatałem już 12000km, średnie spalanie Pb 16/100 (ale tu się tym nikt nie przejmuje)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2016-07-09 17.03.41.jpg (98.1 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2016-07-09 17.03.54.jpg (97.7 KB, 46 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2016-07-09 17.04.46.jpg (94.2 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2016-07-09 17.05.18.jpg (96.6 KB, 54 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2016-07-09 17.05.38.jpg (98.9 KB, 53 wyświetleń)
__________________
[you] widzę Cię
rostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 08:35   #189
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-07-2016 o 19:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 11:42   #190
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Rzadkie wersje Transita

Cytat:
Napisał rostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
średnie spalanie Pb 16/100 (ale tu się tym nikt nie przejmuje)
Wolnossący silnik 3,7l, V6. VCT (o zmiennych fazach rozrządu) to najpopularniejszy w USA silnik w Transicie. Ma 275 koni, silniejszy jest inny V6 biturbo 3,5l - ma aż 310 koni i 542 Nm (!). Najmniej popularny jest rzędowy diesel 3,2l, znany obecnie w Europie z Rangera, ma obniżoną w USA moc z 200 do 185 koni, w Rangerze nadal 200 KM (kiedyś bywał w Transicie).
To paradoks, że silnik o którym marzą w Europie transitowcy, w USA cieszy się najmniejszym powodzeniem. Gdyby Ford zaproponował w USA do takich vanów silnik 2,0 EcoBlue - jaki jest obecnie montowany do Transita w Europie - to pies z kulawą nogą by kupił tam Transita...

Napisz koniecznie, jakie wrażenia z jazdy masz przy silniku o takiej mocy, a zwłaszcza o bardzo dużym momencie - w porównaniu do europejskich Transitów...
Jeden z Amerykanów jeżdżących V6 biturbo, napisał na brytyjskim forum Transita, że on w zasadzie nie widzi różnicy w osiągach na pusto i gdy jest załadowany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale z momentem silnika rzędu 542 Nm to nie dziwota...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-07-2016 o 19:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
transit , tuning , tuning optyczny



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.