Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2013, 23:10   #31
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał Orzelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze mówi, polać mu piwa! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się teraz ślinię na 1.4 MultiAir 170 kucy.
Ten silniczek naprawdę daje rady. Przypasował mi dużo bardziej niż Fordowskie 150EB (wersją 182KM nie jeździłem jeszcze).

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2013, 02:20   #32
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod koniec lat `70tych mercedes dodał pierwsze turbo to osiągnął gigantyczną moc 112KM z 3L pojemności. Wtedy z 3L diesla bez turbo osiągano moc ok 80KM !
10 lat później jak ałdi wprowadziło 2.5 TDI i mocy 120 KM to też wszyscy płakali że ten silnik się rozsypie niedługo bo to nie jest możliwe żeby taką moc wycisnąć z silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj już nikogo nie dziwi że diesla mają z ok 2L pojemności ponad 160M !
Nie mam pojęcia skąd u niektórych taka wrogość dla uturbionych benzyn ?
Czemu w dizlu można podwoić moc dodają turbinę i jest OK a w silniku benzynowym ma to spowodować jego szybki rozpad ?

Świat idzie do przodu .. pojawiają się nowe technologie, materiały ... teraz nadszedł czas na Turbo benzynki ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kto tego nie chce zrozumieć niech sobie kupi starego merca i klekocze nim do miliona km przebiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie to dobrze mówisz, ale źle myślisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary diesel merca - ten 3 l 112km był w stanie przejechać ok. 1 mln km. Nowoczesny diesel tak naprawdę nikt nie wie ile. Dlaczego? BO większość po przebiegu 400 kkm stoi na złomie.
Analogia z benzyną - silnik benzynowy starszej generacji przejechał powiedzmy 0,5 mln km. Ecoboost nie może więc zrobić więcej niż 250-300kkm.
Ale stary był głośnym paliwożerny i nie jechał. EB jest cichsze, ma mniejszy apetyt i fajnie ciągnie. Poza tym jeśli ktoś kupuje nowe auto to myślę, że nie obchodzi go ile to auto zrobi bo jeśli kogoś na nowe auto stać to: Po 1. - będzie go stać na naprawę, a Po 2. - do czasu, w którym auto jeździ wymieni je na inne - nowe. I Problemu brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2013, 07:43   #33
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie to dobrze mówisz, ale źle myślisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
Nie rozumie tej wycieczki ?
Od wielu lat wiadomo że samochody produkuje się dla ludzi którzy kupują nowe samochody ... to jest, że zacytuję klasyka: "oczywista oczywistość" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 10:37   #34
HarryH
ford::average
 
Avatar HarryH
 
Zarejestrowany: 20-04-2013
Model: FOKA 3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 117
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

PAnowie, a wracając do tematu orientujecie się może czy E.B. 150 KM i 182 KM czymkolwiek się różnią poza oprogramowaniem ?

Bump:
HarryH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 10:50   #35
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał joyjoy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PAnowie, a wracając do tematu orientujecie się może czy E.B. 150 KM i 182 KM czymkolwiek się różnią poza oprogramowaniem ?

Bump:
Podobno tylko soft.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 16:44   #36
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał joyjoy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PAnowie, a wracając do tematu orientujecie się może czy E.B. 150 KM i 182 KM czymkolwiek się różnią poza oprogramowaniem ?

Bump:
Ceną się różnią.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 17:06   #37
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno tylko soft.
Tylko soft - ostatnio podczas wizyty w serwisie i pytałem o EB 150 została mi zaproponowana usługa wrzucenia softu od EB180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ( oczywiście nieoficjalnie ).

Pozdrawiam

MiszA
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 17:10   #38
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał mmisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko soft - ostatnio podczas wizyty w serwisie i pytałem o EB 150 została mi zaproponowana usługa wrzucenia softu od EB180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ( oczywiście nieoficjalnie ).

Pozdrawiam

MiszA
Oczywiście nieoficjalnie, ale nie nieodpłatnie. Czy może jakaś promocja jest jak ze znaczkami.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 22:13   #39
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście nieoficjalnie, ale nie nieodpłatnie. Czy może jakaś promocja jest jak ze znaczkami.
800 zł taka przyjemność kosztuje.

Pozdrawiam

MiszA
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 06:56   #40
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Ecoboost 1,6 150KM awaria (awarie) silnika

Ciekawy może być soft z Fiesty ST- tam jest overboost 200 KM i 290 NM przy kręceniu do 6500 obr/min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , focus , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.