Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2017, 08:25   #1
jez04
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: maverick
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Montaż joysticka radia

Witam
Choć korzystam z dosyć rzadkiego modelu forda (Mavercik II), radio, które posiadam jest takie samo jak m.in. w focusie tj. 6000 CD z gałką głośności. Chciałbym założyć joystick - pilota do sterowania radiem, jednakże nie posiadam wiązki z kostką, która łączy radio z pilotem. Pomimo wielu poszukiwań i pytań z mojej strony na licznych aukcjach na których sprzedaje się części z demontażu fordów w tym owe piloty, nie znalazłem wspomnianej wiązki z kostką (swoją drogą dziwi mnie to, gdyż przy demontażu pojazdu także i ten element winien gdzieś zaistnieć). Po wielu analizach schematów przyszła mi do głowy myśl, by samemu taka wiązkę skonstruować, tym bardziej, ze w owej kostce (tej od strony radia), podłączone są tylko trzy lub dwa przewody, które następnie podpięte są do joysticka - pilota przy kierownicy. W związku z tym mam prośbę odnośnie opisania dokładnego kostki podłączanej do radia (schematy, które przeglądałem niekoniecznie były czytelne) i umiejscowienia w niej tychże przewodów, po tym bowiem można dość w jakie miejsca w złączu radia, należy je podpiąć przewody. Najlepsze byłoby foto takiej kostki.
Z góry dziękuję za pomoc.

jez04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 11:42   #2
cbrman
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: SO/SK
Model: Ford Focus Kombi X100 | Ford Fusion FX Silver
Silnik: 1,6 | 1,4
Rocznik: 2003 | 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Montaż joysticka radia

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tutorial dotyczący montażu joysticka na przykładzie Focusa Mk1. Są tam pokazane wtyczki oraz schemat. Na szrocie zapłacisz niewielkie pieniądze za te wtyczki. Sporo Focusów Mk1 raczej miało wiązkę pod joystick.
cbrman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 22:03   #3
jez04
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: maverick
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Montaż joysticka radia

Dziękuję za link, dotarłem do niego ale były w nim błędy i nie ładowała się strona, teraz działa - ładuje się. Będę więc szukał na szrotach. Dzięki za pomoc
jez04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.