Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2019, 16:09   #1
Sidor177
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-11-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Skoki napięcia, kontrolka poduszek powietrznych, immo blokuje zapłon

Witam szanowane grono forumowiczów. Od roku borykam się z problemem z elektroniką w aucie. Teraz okoliczności zmusiły mnie jednak do zostawienia samochodu w garażu i korzystania z komunikacji miejskiej.

Zaczęło się, że wyskoczyła kontrolka od poduszek. Niestety nic co było na forum nie pomogło mi, żyłem z tym. Jednak problem stał się bardziej poważny. Gdy jest wilgotno to elektronika wariuje. Całe zegary się wyłączają ,komputer i radio. Światła z zewnątrz i kierunkowskaz działa bez problemu z tym, że kierunkowskaz nie wydaje swojego charakterystycznego dźwięku w środku.

Generalnie są 3 fazy:
-w 1 fazie pierwszej (czyli zazwyczaj w okresach bez wilogci) samochód funkcjonuje tak jak powinnien.
-w 2 fazie również funkcjonuje tak jak powinnien ale pojawia się kontrolka poduszek co w przeciągu kilku minut (tutaj nie ma reguły ile czasu) zaowocuje przejściem do fazy 3.
-3 faza to jakaś klątwa. Przeżyłbym, że nie działają mi zegary, nie potrzebuje obrotomierza silnika, wskaźnika paliwa (mam gaz, benzyne tankuje w podobnych odstępach czasowych). Silnik pracuje bez zmian jeśli samochód chodził. Generalnie są takie skoki co jakiś czas, że zegary itp na chwilę się włączają ale potem od razu znowu padają. Dodam też, że radio się wyłączy ale można je od razu włączyć pomimo wyłączonych zegarów. NAJGORSZE JEST TO, ŻE GDY SAMOISTNIE WŁĄCZY SIĘ FAZA 3 TO SAMOCHÓD NIE ODPALI JEŚLI SILNIK NIE PRACOWAŁ. A WIĘC WSTAJE RANO I MAM ZAGADKĘ CZY FORDZIK POSŁUSZNIE RUSZY. Jeśli jest w fazie 3, otwieram drzwi i widzę, że nie uruchamia się komputer z przebiegiem to już wiem, że immo zablokuje zapłon... Potem czekać muszę od 5 min do nawet godziny, aby faza 3 minęła i zaczęła się faza 2 co pozwoli mi odpalić silnik.

Nie jestem w 100% pewny czy to immo blokuje zapłon (po przekręceniu kluczyka silnik na chwile uruchamia się, a potem po 2-3 sekundach gaśnie i na zegarach miga czerwona lampka).

Nie jest to wina ani alternatora ani akumulatora, sprawdzałem napięcie w obu. Zegarów nie wymieniałem, bo tam jest immo. Byłem u dwóch elektryków samochodowych, rozkładają ręce. Przyczyną nie są również wiązki kabli pod fotelem kierowcy i pasażera.

Proszę o pomoc, już naprawdę nie wiem co robić. Czy generalnie jak usunąłbym immo to nic by już nie stało na przeszkodzie do zapłonu silnika w takiej sytuacji (w fazie 3)? Te wyłączające się zegary itp przeżyje, ale fajnie byłoby też tą usterkę naprawić...

Dodam, że w lato problem w ogóle nie występował. Moje auto to Ford Fusion 1.4 2006 r ze zrobioną instalacją gazową. Po odbiorze samochodu (2006 r) zrobiłem jeszcze niefabryczne elektryczne szyby z przodu i czujnik cofania.

Na razie jest sucho więc problem nie występuje, jak będzie trochę wilgotniej to nagram filmiki i wstawię tutaj.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Sidor177 ; 19-11-2019 o 16:41 Powód: Pomyłka
Sidor177 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 17:36   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Skoki napięcia, kontrolka poduszek powietrznych, immo blokuje zapłon

Ja bym zaczął od dokładnego sprawdzenia wszystkich połączeń masowych.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , immobilizer , kontrolka air-bag , kontrolka poduszki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.