Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2020, 17:56   #21
khml
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-09-2019
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uszkodzony silownik w lusterku.. czyt. wymiana ..
nic innego nie zrobicie! uwaga! zamienniki TYC itp.. kiepsko dzialaja ze skladanaiem i pamiecia..
Sławku dzięki za informację. Rozumiem, że sam siłownik (silniczek lusterka) jest do dokupienia? jak ewentualnie sprawdzić przed zakupem jakiego konkretnego szukać? Czy da się to ustalić po numerze VIN?
Czy w sytuacji, gdy od czasu do czasu w tych prawych drzwiach nie działa to "dotykowe" zamykanie przy klamce ma jakiś związek z rozkładaniem się lusterka?

khml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2020, 15:01   #22
tybart
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 24-03-2018
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

Witam,
Ja mam ten sam problem. Lusterko lewe na ogół się nie składa (chociaż czasami się złoży). Co do samego silniczka czy napędu to znalazłem coś takiego na niemieckim ebay'u (na polskich portalach nie widziałem) - wystarczy wpisać coś w stylu S-MAX Aussenspiegel links Motor. Trudno powiedzieć ile to jest warte, ale przynajmniej pomaga sobie zwizualizować jak taki napęd wygląda. Co ciekawe można też kupić same elementy mechaniczne (kółka zębate) do tego napędu. Więc wygląda na to, że powinien być on rozbieralny.
tybart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2020, 22:06   #23
Gucio75sx
ford::amateur
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 14-03-2020
Model: Cmax II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

I mnie dopadło lusterko prawe się nie składa i dodatkowo nie działa regulacja lustra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gucio75sx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2020, 19:44   #24
dawidgdansk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2012
Model: S-Max 140 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Lusterka wsteczne

Drodzy forumowicze,

w ostatnich dniach zauważyłem, że lusterko po stronie kierowcy nie zawsze składa się, przy zamnięciu auta - nie zawsze rozkłada sie przy otwarciu.

Dodatkowo, gdy złozy/rozłozy się, słychać przez kilka sekund delikatny dzwięk silniczka, pomimo, że już lusterko było złożone/rozłożone.

Teraz zmiana - po zamknięciu pilotem auta już zarówno lewe jak i prawe lusterko nie składa się. Wtedy otwieram pilotem auto i następnie zamykam ponownie - wtedy lusterka składaja się...

Czy to oznacza konieczna wymiane lusterka czy szukać innej przyczyny ?

pozdrawiam
dawidgdansk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 10:50   #25
dawidgdansk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2012
Model: S-Max 140 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

Proszę Was o pomoc jak wyżej

Drodzy forumowicze,

1.w ostatnich dniach zauważyłem, że lusterko po stronie kierowcy nie zawsze składa się, przy zamnięciu auta - nie zawsze rozkłada sie przy otwarciu.

2. Dodatkowo, gdy złozy/rozłozy się, słychać przez kilka sekund delikatny dzwięk silniczka, pomimo, że już lusterko było złożone/rozłożone.

3. Teraz zmiana - po zamknięciu pilotem auta już zarówno lewe jak i prawe lusterko nie zawsze składa się. Wtedy otwieram pilotem auto i następnie zamykam ponownie - wtedy lusterka składaja się...( czyli po drugim zamknieciu auta )

Czy to oznacza konieczna wymiane lusterka lewego czy szukać innej przyczyny ?

Jeżeli w lewym lusterku jest problem to może on powodować problem też po praweej stronie ??? Widać eweidentenie, że to lusterko po lewej rozklada/składa się dużo wolniej, niż prawe...

Co zrobic - kupic oryginał uzywane dokładnie takie same ? ( mam 13 kabelków z blis )
dawidgdansk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 15:11   #26
dawidgdansk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2012
Model: S-Max 140 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

Pomóżcie proszę - pytanie jak wyżej...
dawidgdansk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2020, 18:46   #27
khml
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-09-2019
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

Co do tej pory zrobiłem - rozebranie na części całego lusterka (długo to zajęło i wymagało dorobienia własnego ściągacza do tego plastikowego pierścienia, żeby dostać się do silniczka), sprawdzenie mini szczotek w silniczku, wszystkich przewodów i pinów lusterka, wyczyszczenie wszystkiego i nasmarowanie - niestety nie pomogło.
Dalej występuje usterka, która objawia się tym, że podczas otwierania samochodu lusterko prawe nie otwiera się. Zamykam ponownie samochód i lekko stuknę w prawe lusterko, wtedy otwieram i o dziwo za każdym razem po takim stuknięciu lusterko otwiera się.
Silniczek w lusterku po zdemontowaniu sprawdzony. Pracuje prawidłowo - nawet pod znacznie większym obciążeniem niż do składania/rozkładania lusterka.
Zastanawiałem się jaki wpływ może mieć to lekkie stukanie w lusterko i postanowiłem kupić całe na podmianę. Po długich poszukiwaniach znalazłem dokładnie takie samo lusterko jak moje (ten sam numer AM51 17682GJ / C344 DCI CAL LUZ ABA R12). Po założeniu usterka nadal występuje tzn. zawsze podczas zamykania się zamyka, natomiast podczas otwierania się nie otwiera - trzeba za każdym razem, przed otwarciem samochodu lekko stuknąć w lusterko i wtedy po dotknięciu klamki się otwiera.
Jest to irytujące i od dłuższego czasu szukam innego rozwiązania.
Zaczynam podejrzewać, że problemem może być moduł w drzwiach. Oczywiście żadnych błędów nie ma.
Może jest ktoś z Lublina lub okolic kto może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.
khml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2021, 21:52   #28
wroni_
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-10-2013
Skąd: wziąć $ na mody
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Re: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

Mam podobny problem... Z nadejściem zimy prawe lusterko przestało się do końca otwierać i zamykać. Do tego wszystkiego jak się już zamknie do dalej bzyczy jak "transformator" i mruga lampka od doświetlania pod lusterkiem.
wroni_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 11:17   #29
jachuk
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 01-02-2016
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

mam podobny problem, który uwidacznia się głównie zimą. Natomiast moje pytanie jest troszkę inne. Mam problem z lusterkiem prawym. Muszę je dotknąć, popukąć i wtedy chodzi bez problemu. Natomiast miałem wymieniane lewe lusterko (stłuczka) - czy jest szansa na przeniesienie silniczka z tego starego lusterka lewego na prawe? Lewe została potłuczone, ale działało cały czas bez zarzutu.
jachuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2021, 11:06   #30
Mariuszb3
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2017
Skąd: Nowogard
Model: Chevrolet
Silnik: 1.8
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

Witam serdecznie.. Niestety mam podobny problem z lusterkiem, raz się otworzy-zamknie raz niestety zatrzymuje się w połowie. Jak w pełni zadziała to przez chwilę brzęczy silniczek.. Czyli podobnie jak wyżej w rozmowie na forum. Mam blis.. Kupno nowego w servisie to koszt 1200zl za sam szkielet z mechanizmem. Resztę trzeba przełożyć. Ale mam pytanie, jeśli ktoś to robił - czy jeśli kupię lusterko kpl nowe, nie mówię o tyc z którym są problemy, tylko inny zamieniik, to da się przełożyć z mojego instalacje tak żeby pracowało wszystko? Szukałem wszędzie lusterka z blis plus ogrzewanie, składanie lecz niestety ciężka sprawa. Mieszkam w Nowogardzie, może ktoś podjął by się tego zachodniopomorskie.. Dziękuję z góry.
Mariuszb3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.