Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2018, 09:46   #1
ohio
ford::amateur
 
Imię: henryk
Zarejestrowany: 05-08-2018
Skąd: gdańsk
Model: fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Unhappy komputer pokładowy wariuje, pokazuje różne kontrolki

Witam,
3 miesiace temu zakupiłem forda fieste mk6 ghia z 2007 i nie było prognoz na żadne elektryczne problemy. Były upały i jeździłem sobie, gdy spadł pierwszy deszcz zalało mi kabinę, poszedłem do mechanika i okazało się, że auto po wypadku miało źle założoną przednią szybę i stąd przecieki i niskie wygłuszenie wnętrzna. Mechanik przekleił mi szczelnie szybę i myślałem, że po problemie, ale następnego dnia na prostej drodze włączyła mi się kontrolka wspomagania i auto wyłącza wspomaganie jak mu wygodnie, więc wymieniłem pompę, pojeździłem tydzień kiedy było bardziej wilgotno i teraz przyszły upały i zaczął się cyrk:
- kontrolka engine i wspomagania nieustannie świeci się,
- z przodu na wysokości lewego reflektora coś wydaje dźwieki jak fax czy modem, obojętnie czy auto jest włączone czy wyłączone
- raz na jakieś 15-30 km komputer włącza wszystkie kontrolki i resetuje dane na ekranie, i zostawia jeszcze kontrolkę zebatki z wykrzyknikiem, akumulatora i że temperatura jest poniżej 60 stopni
- i najciekawsze: prędkościomierz: wskazówka dochodzi do prędkości ktorą jade, wraca do zera i spowrotem do góry do prędkosci a wraz z nia głośnosc radia rośnie maleje rosnie maleje

Podejrzewamy , że należy dostac sie do komputera pokladowego, jak/ gdzie mozna to zrobic?

Bede tez wdzieczny za porady co powinienem zrobic

ohio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 18:29   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: komputer pokładowy wariuje, pokazuje różne kontrolki

Cytat:
Napisał ohio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podejrzewamy , że należy dostac sie do komputera pokladowego, jak/ gdzie mozna to zrobic?

Bede tez wdzieczny za porady co powinienem zrobic
Przede wszystkim sprawdź instalację elektryczną. Ewidentnie jak zalało Ci auto, gdzieś coś się zwarło i w efekcie wariuje Ci auto. Być może i faktycznie poleciało do konputera. Kable elektryczne idące do silnika są po lewej stronie i tam też jest komputer/moduł komfortu GEM. A po prawej masz bezpieczniki.
Penwie niepotrzebie też wymieniałeś pompę, albo miałeś tak zalane auto, że rozwaliła Ci się cała elektronika.
Znajdź w Trójmieście serwis niezależny od Forda, a nie jakiegoś mechanika, tak zaoszczędzisz sobie kosztów poszukiwania w ciemno.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 20:44   #3
ohio
ford::amateur
 
Imię: henryk
Zarejestrowany: 05-08-2018
Skąd: gdańsk
Model: fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: komputer pokładowy wariuje, pokazuje różne kontrolki

bardzo dziekuje za odpowiedz.
wstepnie sprawdzilismy bezpieczniki i 2 byly zasniedziale
rowniez kabel przy pompie na dl ok 5cm byl caly z nalotem
kabel od absow naderwany
kupna pompa okazala sie byc uszkodzona
na dana chwile wszystko wrocilo do normy, ale czas zweryfikuje :/
mam nadzieje, ze to rozwiaze problem na stale bo boje sie wymiany zegarow ze wzgledu ze slyszalem o kluczyku i imobilaizerze, a boje sie ze rowniez tam na nie sciekala woda
musze rozejrzec sie za dobrym serwisem w gdansku, bo od mechanikow tyle wersji uslyszalem i rozrzutu kosztow ze juz myslalem o sprzedazy na zlom auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w kazdym razie, dziekuje za odpowiedz, i polecam kazdemu kto wejdzie na ten temat z podobnych powodow ABY ZNALAZL DOBREGO ELEKTRYKA a przy kupnie auta sprawdzal czy swiszczy spod szyby
ohio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 18:46   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,427
Domyślnie Odp: komputer pokładowy wariuje, pokazuje różne kontrolki

bez przesady, programowanie pats w fiesice mk6 to nie jest jakas wielka sztuka, tak samo jak w fusionie, focusie mk1 czy mk2.
Np @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w razie W Ci to ogarnie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 18:49   #5
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: komputer pokładowy wariuje, pokazuje różne kontrolki

Jak coś to nie ma problemu, zrobi się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
komputer , kontrolki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.