Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2019, 09:11   #1
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Dostęp do parownika klimatyzacji

Niedawno kupiłem Forda Mondeo MK5 z 2015 (używany z salonu Forda). Mam problem ze śmierdzącą klimatyzacją przy uruchamianiu. Przed zakupem miał zrobioną "akcję klimatyzacja" w salonie Forda, ale po kilku upalnych dniach znowu zapach powrócił.

Czy ma ktoś jakiś schemat lub informację jak w Mondeo MK5 dobrać się do parownika, aby zaaplikować tam preparat do odgrzybiania?
Jest tam jakiś sensowny dostęp?

Miałem Forda Focusa MK3 od nowości, tam też od samego początku był problem ze śmierdzącą przy starcie klimatyzacją. Najbardziej skuteczna w moim przypadku była metoda aplikacji preparatu Wurth w sprayu na parownik + czyszczenie szczoteczką parownika. Tam parownik był zaraz za filtrem.

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 09:17   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

Moim wypraktykowanym zdaniem problem jest zawsze jeden i ten sam: użytkownik klimatyzacji. Jak ma nie śmierdzieć, skoro po wyłączeniu silnika razem ze sprężarką w układzie zostaje wilgoć (do kiśnięcia na gorącu)? A tradycyjnie usuwa się zawsze skutek, a nie przyczynę.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 09:25   #3
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

Dlatego najlepiej krótko przed zakończeniem jazdy wyłączyć klimę i zostawić sam nawiew.
Czyż tak ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 09:26   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

Dokładnie tak. Dodatkowa zaleta jest taka, że dla organizmu jest zdrowiej, bo mniejsza różnica temperatur przy wysiadaniu.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 09:29   #5
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim wypraktykowanym zdaniem problem jest zawsze jeden i ten sam: użytkownik klimatyzacji. Jak ma nie śmierdzieć, skoro po wyłączeniu silnika razem ze sprężarką w układzie zostaje wilgoć (do kiśnięcia na gorącu)? A tradycyjnie usuwa się zawsze skutek, a nie przyczynę.
Przy Focusie praktykowałem takie osuszanie układu. Po zrobieniu wszystkich dezynfekcji, wymianie filtra dbałem o to, aby po każdej jeździe osuszyć kanały ciepłym powietrzem (nie jest to fajna sprawa w upalne dni). Szczerze, problem i tak wracał. W mojej ocenie to bardziej coś konstrukcyjnie jest nie do końca dobrze zrobione z odprowadzaniem wilgoci.

Drugim moim samochodem jest GOLF VII. Od 3 lat klimatyzacja jest zawsze włączona na AUTO (lato/zima). Nigdy nie miałem problemu nawet z najmniejszym brzydkim zapachem. Standardowo co roku robię odgrzybianie w ASO VW. W każdym samochodzie wymieniam filtr przeciwpyłkowy 2 razy do roku.

Wracając do tematu, jak ktoś ma informację na temat parownika w Mondeo MK5, będę wdzięczny.

Bump: Mniej więcej lokalizację parownika już znam:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pytanie jak tam z praktycznym dostępem do niego od strony schowka pasażera?
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 12:11   #6
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A ten cały Wurth to nic innego jak zwykły alkohol izopropanolowy do dostania za 10 zł litr, a pod marką wurth 40 zł za 300 ml...

Ostatnio edytowane przez Danielo_82 ; 18-06-2019 o 12:14
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 12:35   #7
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A ten cały Wurth to nic innego jak zwykły alkohol izopropanolowy do dostania za 10 zł litr, a pod marką wurth 40 zł za 300 ml...
Dzięki Danielo_82 za link. Jakoś przeoczyłem ten wątek podczas szukania. Na dniach spróbuję się dobrać do tego parownika, dam znać z jakim skutkiem mi to wyszło.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 15:13   #8
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Danielo_82 za link. Jakoś przeoczyłem ten wątek podczas szukania. Na dniach spróbuję się dobrać do tego parownika, dam znać z jakim skutkiem mi to wyszło.
Zrób zdjęcia, może małą instrukcję w mire możliwości dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 15:18   #9
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

Cytat:
Napisał kasprzak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób zdjęcia, może małą instrukcję w mire możliwości dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się zabiorę za temat, to na pewno porobię zdjęcia z operacji i umieszczę tutaj.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 21:11   #10
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

Dzisiaj w ASO powiedzieli, że bezpośrednio na parownik nic nie robią, bo kiepskie dojście i robią 2x ozonatorem i wymieniaja filr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.