Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2019, 19:29   #11
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Dzięki Marcin. Cały czas myślałem, że nie ma go przy keylesie. Źle zapamiętałem najwidoczniej przeglądanie Etis. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprawdziłem teraz jeszcze raz i faktycznie jest jak piszesz.
Posty już poprawione.

__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 08:51   #12
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

No qrcze, mam podobnie z pilotem, dzisiaj zabieram się za czyszczenie wtyczki. Dzięki.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2019, 09:25   #13
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Problem powrócił po kilku dniach.
Pilot działa prawidłowo przy 3-4 metrach-na dwóch pilotach podobnie.
Bateria wymienione, odbiornik pilota przeczyszczony. A problem powrócił.
Czyli np. po dłuższej przerwie pilot otwiera auto z odległości kilkunastu metrów. Niestety już nie zamknie. Potrzebuję podejść na 3-4 m. i wtedy działa.
Auto nie zamknięte- po dłuższej przerwie pilotem zamykam z odległości kilkunastu metrów. Niestety już z tej odległości nie otworzę. Ponownie potrzebuję podejść blisko i wtedy działa.
Już nie wiem co mogę jeszcze zrobić.

Bump:
Cytat:
Napisał koval1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No qrcze, mam podobnie z pilotem, dzisiaj zabieram się za czyszczenie wtyczki. Dzięki.
koval1980 daj znać czy usunąłeś problem?
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2019, 12:55   #14
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Zapytam ponownie. Czy problem występuje tylko w konkretnym miejscu, np. pod Twoim blokiem czy w każdej lokalizacji gdzie stoi auto?
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 05:34   #15
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapytam ponownie. Czy problem występuje tylko w konkretnym miejscu, np. pod Twoim blokiem czy w każdej lokalizacji gdzie stoi auto?
Problem występuje wszędzie. Pod blokiem, przy Biedronce, czy Lidlu. Próbowałem nawet odjechać aby w pobliżu nie było żadnego auta-również to samo.
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 10:45   #16
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał Ryktyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koval1980 daj znać czy usunąłeś problem?
Niestety plany się zmieniły i ciężko z czasem. Ale niedługo urlop więc się zrobi, a jeszcze tempomat zamontować, śruby fotela kierowcy wymienić, także na pewno się za to wezmę. Dam znać, ale pilot raz lepiej raz gorzej działa.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 17:27   #17
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał Ryktyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem występuje wszędzie. Pod blokiem, przy Biedronce, czy Lidlu. Próbowałem nawet odjechać aby w pobliżu nie było żadnego auta-również to samo.
Czyli kwestia zakłócania z zewnątrz raczej odpada. Pytam bo ostatnio jest modne w kręgu młodocianych użytkowników krótkofalówek Baofeng, celowe zakłócanie częstotliwości 433MHz.
Czy masz w samochodzie jakieś niestandardowe wyposażenie, które mogłoby zakłócać sygnał? Jakaś chińska ładowarka, transmitter BT, czy coś podobnego?
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 18:52   #18
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli kwestia zakłócania z zewnątrz raczej odpada. Pytam bo ostatnio jest modne w kręgu młodocianych użytkowników krótkofalówek Baofeng, celowe zakłócanie częstotliwości 433MHz.
Czy masz w samochodzie jakieś niestandardowe wyposażenie, które mogłoby zakłócać sygnał? Jakaś chińska ładowarka, transmitter BT, czy coś podobnego?
U mnie jest podobny problem co mogło by sugerować działanie ładowarki i/lub kamery. Muszę to sprawdzić bo symptomy odpowiadają.

Czasem otwieram z balkonu auto żeby żona coś zabrała i bez problemu te 25-30m otwiera auto ale zamknąć już nawet przykładają do głowy się nie da.

Obejście znalazłem proste, jak coś jest do zabrania zostaje w bagażniku.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 18:57   #19
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Słabo działający pilot

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli kwestia zakłócania z zewnątrz raczej odpada. Pytam bo ostatnio jest modne w kręgu młodocianych użytkowników krótkofalówek Baofeng, celowe zakłócanie częstotliwości 433MHz.
Czy masz w samochodzie jakieś niestandardowe wyposażenie, które mogłoby zakłócać sygnał? Jakaś chińska ładowarka, transmitter BT, czy coś podobnego?
Mam co prawda niestandardowy sprzęt. Ładowarki itp. tyko tak się zastanawiam- leżą gdy auto stoi zamknięte są one nieaktywne. Chociaż?
Powywalam wszystko i sprawdzę. Dołożyłem swego czasu czujniki parkowania, dość dawno temu. Niestety nie pamiętam czy przypadłość z pilotem założyła się w czasie z montażem czujników. Było to kilka lat wstecz. Wydaje mi się kojarzę, że problem z pilotem mam od kilku miesięcy.


I stała się jasność.

radkor jesteś wielki.
Kamera Navitel r600 powoduje zakłócenia. Po odłączeniu kamery pilot działa z odległości ponad 25m.
Po ponownym podłączeniu 4-5m, czasami 6.
Zakłócenia powoduje sama kamera, ładowarka jest ok.
Pozostają dwa wyjścia: wywalić/zmienić kamerę, lub męczyć się jak dotychczas.

Pytanie.
Na jakich jeździcie, które nie powodują zakłóceń kamerach?

Ostatnio edytowane przez Ryktyk ; 17-07-2019 o 10:03
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.