Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2018, 07:06   #1
Rogelio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2011
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2000 Pb
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Klimatyzacja pracuje cały czas na maxa

Mam Mondeo z 2001r. z klimatronikiem. Włączyłem ostatnio klimatyzację i poczułem potem nieprzyjemny zapach. Postanowiłem trochę zakombinować i samemu odgrzybić poprzez napsikanie płynów do parowników poprzez wloty powietrza w kabinie.

Następnego dnia rano po przekręceniu kluczyka panel klimatyzacji nie działał, nie palił się wyświetlacz, nie reagowały przyciski. Ale... klimatyzacja włączyła się i poprzez dolne nawiewny wieje mroźnym powietrzem. O ile po południu można wytrzymać to rano przemraża mi prawą nogęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto jest stare, planuje wymianę więc nie chcę inwestować wiele pieniędzy w naprawę.

Sytuacja wygląda następująca:
- panel nie działa
- po wyjęciu wtyczek z panel klimatyzacji nie ma żadnego efektu, klimatyzacja działa
- po włożeniu wtyczek nie ma żadnego efektu
- sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, są sprawne: F65, F77, F82, F93
- po wyjęciu bezpiecznika F93 nawiew przestaje działać, wyjęcie pozostałych bezpieczników nie daje żadnego efektu
- po wyjęciu przekaźnika R6 w skrzynce przy akumulatorze sprężarka wyłącza się

Chciałbym aby:
- wiało nie na nogi ale na szybę
- nie włączał się wentylator chłodnicy
- nie włączała się sprężarka

Mam obawy, że po wyjęciu przekaźnika R6 będzie działał wentylator i wychłodzi mi silnik. Mam LPG i zaczyna mi wtedy szarpać.
I czy po wyjęciu F93 sprężarka nie będzie działała, ale czy nie będzie innych problemów? Nie mam możliwości rozbiórki auta, jedyne co to mogę sprawdzić bezpieczniki lub wyjąć radio i pogrzebać rękąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy jest jeszcze jeden sterownik klimatyzacji który mogłem zalać przy odgrzybianiu?

Jak pisałem, auto ma mi jeszcze posłużyć 2 miesiące, potem na złom lub będzie stało po domem. Pomożecie?


Ostatnio edytowane przez Rogelio ; 30-05-2018 o 07:08
Rogelio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 09:50   #2
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Klimatyzacja pracuje cały czas na maxa

Prawdopodobnie ten preparat dostał sie gdzieś do elektorniki w panelu. Czesty przypadek jak sie odgrzybia przez wyloty powietrza.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 10:08   #3
Rogelio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2011
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2000 Pb
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Klimatyzacja pracuje cały czas na maxa

Rzeczywiście spalił się panel klimatyzacji i nawiewu. Kupiłem na szrocie panel i klimatyzacja jest sprawna.

Miałem problemy z LPG, szarpało na niskich obrotach silnika i był problem z rozładowującym się akumulatorem. Po wymianie panelu auto śmiga na gazie jak rakieta. Zapewne w panelu musiało być zwarcie już wcześniej i był upływ prądu powodujący spadek napięcia.
Rogelio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 14:36   #4
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Klimatyzacja pracuje cały czas na maxa

Ciesze sie ze udało mi sie Cie naprowadzic na wlaściwy trop i nie musiałeś rozbierac poł samochodu.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.